Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Ринок оренди житла: ціни зараз і прогноз на осінь

25.08.2020

3м2 Редактор

За офіційними даними Держстату, середня місячна оренда за однокімнатну квартиру в Україні в липні склала 3830 гривень, що є найвищою ціною за цей рік, пише Finance.ua.

Найдорожчі міста для життя — Київ (7409 гривень), за ним слідують Одеська, Харківська та Львівська області (4,7-5,2 тисячі гривень).

Зате найдешевше знімають житло мешканці Луганщини, Сумщини та Івано-Франківщини (трохи більше 2 тисяч гривень).

OLX заявляє, що в липні оренда 1-кімнатної квартири у Києві коштувала від 6,5 тис. гривень/місяць, оренда кімнати — 3-4,5 тис. гривень/місяць.

Про це йдеться в повідомленні сервісу. 

“В половині районів Києва ціни на довгострокову оренду житла як і раніше нижче докарантінного рівня. Кімнати в столиці здають за 3 000 – 4 500 гривень на місяць. Знявши в Києві “трійку” на трьох, можна заощадити від 1 630 гривень до 4 500 гривень в місяць. “Однушки” в “університетських” районах великих міст коштують від 6 500 гривень до 9 000 гривень”, — сказано в ньому. 

У Дарницькому, Деснянському, Дніпровському, Подільському, Оболонському та Святошинському районах зняти квартиру в липні було переважно дешевше в порівнянні з докарантинним лютим. 

У Деснянському районі оренда кімнати коштувала в середньому 3 тис. гривень / місяць, 1-кімнатної квартири — 6,7 тис. гривень / місяць, 2-кімнатної — 8 тис. гривень / місяць, 3-кімнатної — 10 тис. гривень / місяць. 

Така ж вартість оренди кімнати, 1- та 2-кімнатної квартири зафіксована і в Дніпровському районі. 

3-кімнатна квартира в даному районі в липні коштувала 13 тис. гривень / місяць. 

У Святошинському районі оренда кімнати коштувала в середньому 3,3 тис. гривень / місяць, 1-кімнатної квартири — 7,5 тис. гривень / місяць, 2-кімнатної — 9,5 тис. гривень / місяць, 3-кімнатної — 13 тис. гривень / місяць. 

У Голосіївському районі оренда кімнати коштувала в середньому 3,7 тис. гривень / місяць, 2-кімнатної квартири — 14 тис. гривень / місяць, 3-кімнатної — 22,7 тис. гривень / місяць. 

У Шевченківському районі оренда кімнати коштувала в середньому 3,5 тис. гривень / місяць, 1-кімнатної квартири — 10,5 тис. гривень / місяць, 2-кімнатної — 15,5 тис. гривень / місяць, 3-кімнатної — 26, 6 тис. гривень / місяць. 

Ціни впали через поєднання двох факторів — пандемії і сезонності. Традиційно літо є слабким сезоном для довготривалої оренди житла, особливо квартир. Студенти роз’їжджаються по домівках, а більш популярними стають заміські будинки.

У перші місяці через пандемію багато людей втратили роботу або доходи, що теж змусило їх відмовитися від найму житла. Тепер, при адаптивному карантині, ситуація повільно приходить в норму, але все ще далека від неї. Є категорія працівників, які і надалі працюють у віддаленому режимі, тому фізично не прив’язані до міста, в якому працюють.

Прогноз на осінь. Експерти по нерухомості сходяться на думці, що ціни восени трохи зростуть, але не повернуться до допандеміческому рівню. Голова правління Національної асоціації брокерів Руслан русів в ефірі 24 каналу зазначив: треба пам’ятати, що ціна змінюється щодо долара. На ринку нерухомості все прив’язане до валюти. Якщо гривня дешевше — нерухомість теж починає дешевшати. Якщо гривня стабільніша — оренда стає дорожче.

Статьи по теме
Відео
Відкрито шоу-рум житлового комплексу «Володимирський»

Новини компаній Компанія «Інтергал- Буд» повідомляє, шо оформлення шоу-руму житлового комплексу бізнес-класу «Володимирський» завершено та він вже чекає відвідувачів. «Завітавши…

18 / 09 / 2020

Новини
Хід будівництва в ЖК Києва

Роботи на будмайданчиках продовжуються активно. Розповідаємо новини будівництва деяких ЖК. ЖК А136 1 вересня 2020 року група компаній DIM вийшла…

18 / 09 / 2020

Новини
Відділ продажів комплексу «Сирецькі Сади» переїхав за новою адресою

Новини компаній Компанія «Інтергал-Буд» повідомляє, що відділ продажів житлового комплексу «Сирецькі Сади» змінив адресу та відтепер знаходиться на першому поверсі будинку № 4 комплексу. Адреса: вул. Івана Виговського, 10Б….

18 / 09 / 2020

Акції
Паркомісце в подарунок у WASHINGTON Concept House

Новини компаній Компанія SAGA Development пропонує спеціальні умови купівлі квартири з терасою в ЖК WASHINGTON Concept House, що будується на…

18 / 09 / 2020