Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Один з директорів «Укогруп» Войцеховського отримав 5 років умовно

07.10.2020

3м2 Редактор

Суд засудив одного з директорів з групи Анатолія Войцеховського «Укогруп» до 5 років умовно і на один рік позбавив його права обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій у сфері будівництва. Про це свідчить вирок Деснянського районного суду м. Києва від 21 вересня. Про це повідомляють Наші гроші.

За даними «Судової влади», засудженим є Валерій Гошуренко. Він визнав себе винним, покаявся і засвідчив, що з травня 2011 р по березень 2014 р був директором ТОВ «Континентбуд» з групи «Укогруп». Він відповідав за організацію будівництва житлового комплексу «Перлина Троєщини» на вул. Закревського, 42-А у Києві. Як вказується у вироку, з документів йому було відомо про самовільне зайняття земельної ділянки і будівництва на ній зазначеного комплексу.

Також Гошуренко визнав себе винним у привласненні грошових коштів в сумі 2 млн грн, а також у складанні та видачі підробленої довідки про внесення коштів особою. Він визнав, що вказані злочини він вчинив у складі організованої групи, виконуючи вказівки власника «Укогруп».

Суд визнав Гошуренка винним у самовільному зайнятті земельної ділянки і самовільному будівництві будівель на ній (ч. 2, 4 ст. 197–1 КК), заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовим становищем (ч. 5 ст. 191 КК), видачі неправдивих офіційних документів (ч. 2 ст. 366 КК). І все це вчинено у складі організованої групи.

Колегія суддів дійшла висновку про звільнення Гошуренка від кримінальної відповідальності статтями 197–1 і 366 КК у зв’язку із закінченням строків давності. Разом з тим, він засуджений за ч.5 ст. 191 КК з урахуванням ст. 69, 75 і 76 КК до 5 років позбавлення волі без конфіскації майна з позбавленням права обіймати посади на рік. Йому встановлено іспитовий строк — 2 роки.

Нагадаємо, у 2018 році Гошуренко уклав угоду про визнання винуватості з прокурором по цій справі. Однак, її оскаржив власник групи компаній «Укогруп» Анатолій Войцеховський. У результаті угода була скасована.

Група компаній «Укогруп» була створена у 2004–2005 рр і включала понад 60 підприємств. Войцехівський особисто був засновником ТОВ «Укоінвестбуд», ТОВ «Литий Камінь», ТОВ «Мегаполісстрой», ТОВ «Еверест Плюс», ТОВ «МіаВіла», ТОВ «Укоенергобуд», ТОВ «ФК «Укокапітал», ТОВ «Будмайданчик», ТОВ «Праймдевелопмент». У 2014 році Войцеховський перереєстрував підприємства на «номінальних» директорів з числа іноземних осіб та громадян України, залишивши за собою контроль вказаними підприємствами.

Починаючи з 2005 року група Войцехівського здійснювала самовільне зайняття земельних ділянок на території Києва та самовільне будівництво будівель (житлових, офісних та торгово-розважальних комплексів) на них за відсутності належних документів та/або з порушенням вимог дозвільних документів. Йдеться про щонайменше 40 об’єктів, серед яких і ЖК «Перлина Троєщини».

Статьи по теме
Новини
Облікова ставка НБУ поки що залишилась на рівні 6%

Національний банк буде готовий підвищувати облікову ставку для приведення інфляції до цільового діапазону. Але поки що вона залишається на рівні…

21 / 01 / 2021

Новини
Отримано Сертифікати про прийняття в експлуатацію п’ятого будинку комплексу «Малахіт»

Новини компаній Отримано Сертифікат про прийняття в експлуатацію п’ятого, останнього, будинку житлового комплексу «Малахіт» за адресою: м. Київ, вул. Сурикова,…

21 / 01 / 2021

Новини
Cтарти продажів у ЖК Києва та передмістя

У Києві та у найближчих локаціях розпочались продажі у нових ЖК. ЖК Найкращий квартал-2 Стартували продажі в новому проекті ЖК…

21 / 01 / 2021

Новини
Суд повернув нацпарку «Голосіївський» 25 земельних ділянок

Ірпінським міським судом Київської області задоволено ряд позовів Київської обласної прокуратури про витребування з незаконного володіння громадян на користь держави…

21 / 01 / 2021