Онлайн-журнал про новобудови Києва та області


Оренда житла в столиці: ціни зросли на 4%

22.03.2023

3м2 Редактор

За даними порталу Address.ua, медіанна ціна оренди житлової нерухомості Києва, у лютому 2023 р. склала 5,2 дол. США/кв.м. що на 4% більше, ніж в попередньому місяці.

В порівнянні рік до року, оренда квартир в столиці в лютому 2023 року на половину менша в доларовому еквіваленті ніж в лютому 2022. В національній валюті ціна зменшилась на 37% (рік до року).

Загальна ситуація на ринку

Одним із факторів, який може стимулювати зростання ринку оренди в Києві, є високий рівень безробіття в Україні. Згідно з останніми статистичними даними, рівень безробіття в Україні неухильно зростав протягом останніх кількох років і досяг 10% у 2022 році. Однак це також призвело до значного потоку людей, які переїжджають до Києва в пошуках роботи. Київ вважається одним із найкращих міст в Україні для пошуку роботи завдяки вищій доступності робочих місць і вищим зарплатам порівняно з іншими регіонами.

Ця тенденція переїзду людей до Києва на роботу безпосередньо впливає на ринок оренди. Коли нові працівники переїжджають до міста, їм потрібне житло, що, у свою чергу, створює попит на оренду нерухомості. Це може призвести до зростання цін на оренду та зменшення кількості доступних для оренди об’єктів, якщо кількість таких працівників буде значною і компенсує відтік мешканців у західні регіони та країни Європи.

Так, у лютому 2023 року медіанна вартість оренди в доларовому еквіваленті складала 5,2  дол. США/кв.м. що на 4% більше, ніж в січні поточного року. 

Лютий 2023 року демонструє зростання цін на оренду квартир в столиці. Медіанна ціна оренди квартир у Києві у лютому 2023 року склала 5,2 дол. США/кв.м. Ціна оренди квадратного метра однокімнатних квартир склала 5,8 дол. США/кв.м., двокімнатних – 5,2 дол. США/кв.м. Медіанна вартість трикімнатних квартир – 4,5 дол. США/кв.м.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за лютий 2023 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів у лютому.

Традиційно, найдорожчим районом Києва для оренди являється Печерський район. Медіанна вартість оренди в центрі столиці становить 675 дол. США за об’єкт, або 9 дол. США за кв.м. На другому місці Шевченківський. Орендодавці в цьому районі просять 355 дол. США за квартиру ($ 6/кв.м.). На третьому місці Голосіївський район – 350 дол. США за об’єкт ($ 6/кв.м). Мінімальна медіанна ціна на оренду квартир зафіксована в Деснянському районі – 155 дол. США за квартиру, або 3 дол. США за кв.м.

Медіанна вартість оренди по районах Києва у лютому 2023 року була наступною:

Найбільш дорогим районом для оренди найліквідніших однокімнатних квартир є Печерський район, де медіанна вартість оренди 1К квартири становить 435 дол. США. На другому місці по вартості оренди квартир знаходиться Голосіївський район, медіанна ціна оренди однокімнатної квартини становить 274 дол. США. В Дарницькому та Шевченківському районах можна зняти однокімнатну квартиру від 205 до 220 дол. США. Найдешевшим для оренди районом є Деснянський. Цінник на 1К квартири в цьому районі становить 150 дол. США за місяць.

Медіанна вартість оренди квартир в Києві з розбивкою на кімнати у лютому 2023 р.:

Структура пропозиції

Наразі спостерігається збалансування попиту та пропозиції на ринку оренди. Обсяг ринку оренди квартир розподілився наступним чином. 44% від загальної кількості пропозиції, представленої в базі даних Address.ua, зосереджено в категорії однокімнатних квартир. Пропозиція по двокімнатних квартирах – 36%, 20%. – трикімнатні квартири, вільні для заселення. 

Структура попиту

Впродовж тривалого часу найважливішим критерієм пошуку квартир в оренду являється ціна. Так, у лютому 2023р. 53% запитів від охочих зняти квартиру в оренду  доводиться на однокімнатні квартири. 33% потенційних орендарів шукають для оренди двокімнатні квартири. Багатокімнатними квартирами цікавляться 14% орендарів. 

Теги:

Станом на березень 2023 року програма є Оселя доступна в 53 ЖК в передмісті Києва. 3m2 підготував огляд декількох новобудов в передмісті Києва, які …

На Київщині триває програма допомоги для найбільш вразливих верств населення по безкоштовній заміні пошкоджених вікон та дверей. Нею займається французька неурядова гуманітарна організація ACTED. Подати заявку можна до 31 …

Статьи по теме
Новини
Динаміка будівництва об’єктів Alliance Novobud за травень 2023 року

Новини забудовників Alliance Novobud звітує щодо динаміки будівництва у травні на всіх майданчиках Alliance Novobud.  Illinsky House, м. Київ, вул. Набережно-Хрещатицька,…

02 / 06 / 2023

Новини
Відпочинок на вихідні: скільки коштує оренда будинку на добу

Найбільшу суму за оренду житла (добового) за містом доведеться заплатити мешканцям Києва. Медіанна ціна становить 2 374 грн/добу. У Дніпропетровській області відпочинок обійдеться в 1 400…

02 / 06 / 2023

Новини
Закрите укриття у Києві. Затримано трьох чиновників та охоронця

У Києві затримали трьох чиновників та охоронця після того, як через закрите укриття у столиці 1 червня загинуло троє людей. Про це повідомляє  Офіс генерального прокурора…

02 / 06 / 2023

Новини
Київводоканал тимчасово не приймає показники лічильників

З 1 по 9 червня «Київводоканал» не прийматиме показники лічильників. Наразі облікові бази закриті. Про це повідомили у пресслужбі компанії. Як зазначають фахівці, у цей час відбувається обробка даних…

02 / 06 / 2023