Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Перед видачею іпотеки банки будуть перевіряти доходи сім’ї позичальника

28.12.2020

3м2 Редактор

Уже найближчим часом процентна ставка по іпотечних кредитах в Україні може знизитися. Цьому посприяють зміни в правилах моніторингу фінансового стану позичальника, які на найближчий час анонсував глава Нацбанку Кирило Шевченко, пише UBR.

НБУ перед видачею іпотечного кредиту дозволить вести облік доходів членів сім’ї позичальника-фізособи. Крім того, глава регулятора пообіцяв скасування вимоги для банків оглядати житлову іпотеку в разі її страховки.

Як пояснила UBR.ua виконавчий директор Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Олена Коробкова, зараз банки витрачають істотні ресурси на моніторинг заставного майна, що відбивається на вартості кредиту.

Спрощення процедури моніторингу в частині скасування вимоги щодо огляду житла може позитивно вплинути на відсоткову ставку в бік її зменшення.

«У цьому випадку головна умова — щоб належно працювали страхові інструменти», – додала Коробкова.

На даний момент ставка, в залежності від банку, а також від того, купується чи житло на вторинному або первинному ринку, знаходиться в діапазоні від 14% до 24%, при першому внеску — від 20-40%.

Олена Коробкова також зазначила, що дозвіл на облік доходів членів сім’ї при оцінці финсостояния позичальника позитивно позначиться на доступі до ресурсу.

Справа в тому, що зараз, з урахуванням повільного відновлення реальних доходів громадян, значна частина потенційних клієнтів банків не в змозі задовольнити встановлені вимоги до їх фінансового стану тільки з розрахунку власного доходу фізособи.

Особливо позитивний ефект це нововвденіе надасть на доступ до ресурсу сім’ям, вважають банкіри.

«Клієнти, які звертаються за довгостроковими кредитами, як правило, знаходяться в шлюбі і сукупні доходи родини дозволяли б їм якісно обслуговувати кредитну заборгованість, що зробило б іпотечні кредити більш доступними», — зауважила Коробкова, втім, додавши, що це правило буде застосовано тільки в тому випадку, якщо банки будуть мати можливість достовірно перевірити доходи з державних баз та реєстрів.

Теги:

Статьи по теме
Новини
Безпека на першому місці. ЖК з системами охорони у Києві

3m2 підібрав житлові комплекси столиці, де забудовники серйозно підійшли до забезпечення безпеки своїх мешканців. ЖК POLARIS HOME & PLAZA Адреса:…

26 / 01 / 2021

Новини
Заборгованість киян за послуги ЖКГ склала близько 4 млрд грн

Заборгованість киян за послуги ЖКГ, зокрема й за тепло та гарячу воду, сьогодні становить близько 4 млрд грн. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив в ефірі програми…

26 / 01 / 2021

Новини
Земельну ділянку вартістю 60 млн грн хочуть повернути через суд

Київська міська прокуратура вимагає в суді повернення територіальній громаді земельної ділянки площею 2 га та вартістю 60 млн грн на…

26 / 01 / 2021

Рейтинги
Зручність зберігання: ЖК Києва з коморами та колясочними кімнатами

Щоб не перетворювати квартиру на склад, варто подбати про спеціальні приміщення для зберігання габаритних і сезонних речей. Для цього в…

26 / 01 / 2021