Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru

Платіжка на 150 тис. грн: киянин бореться з постачальниками тепла через космічну суму

09.06.2021

3м2 Редактор

Вже тривалий час продовжуються сперечання жителя Києва Миколою Прокопенко та компанією «Київтеплоенерго» через рахунки за опалення. Загальна сума заборгованості вже дійшла до 150 000 гривень.

Великі суми у платіжках стали приходити ще у вересні 2019 року. Чоловік думав, що у «Київтеплоенерго» помилилися, до того ж чоловік перебував за межами України, щоб з’ясувати причини.

Повернувшись в Україну, він став з’ясовувати обставини.

У його власності житло площею 97 кв.м, з яких 93 опалюються, у квартирі ніхто не проживає. За цей час компанія нарахувала «надлишки спожитого тепла». Причиною такої суми боргу стала відсутність теплового лічильника.

За словами Прокопенка:

Приклади виставлених рахунків:
19905 грн за грудень 2020
17584 грн за січень 2021
30279 грн лютий 2021
15392 грн за березень 2021

Чому нараховуються такі рахунки?

«Від загального обсягу споживання віднімаються обсяги споживання, використані споживачами самостійно на підставі показань квартирних засобів обліку, а отримана різниця ділиться між усіма споживачами, у яких відсутні квартирні засоби обліку, пропорційно опалювальної площі», – йдеться на сайті.

Тож Київтеплоенерго вважає, що нарахування здійснені правильно. Вони послалися на пункт 12 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630. Документ дійсно підтверджує, що різниця розподіляється між споживачами, які не мають квартирних засобів обліку, і споживачами, які не зняли і не передали свідчення.

У Київтеплоенерго кажуть, що лише за опалювальний сезон 2020 – 2021 борги чоловіка збільшилися на 70 тисяч гривень. Комунальники стверджують, що власник квартири за останні 4 роки платив за комуналку лише у 2019 році, та й те частково. Якщо не враховувати цей опалювальний сезон, киянин накопичив майже 80 тисяч гривень боргів. Наразі ця сума збільшилася майже вдвічі. При цьому власник нерухомості фактично нічого не робить для того, щоб розібратися з боргами. Він не встановлює квартирний лічильник та не звертається до комунальників для реструктуризації боргу.

У «Київтеплоенерго» підкреслили, що в будинку на Григоренка, 26-А 94% квартир оснащені індивідуальними лічильниками тепла. Власники цих квартир сплачують за їх показаннями та за опалення МЗК. Іншим людям нараховують різницю між показаннями будинкового лічильника та сумарними показаннями всіх індивідуальних. Потім ця сума розподіляється на опалювальну площу приміщення.

«Нарахування за опалення здійснені коректно, згідно з діючою методикою та в рамках чинного законодавства. Підстав для перерахунку немає. Якщо клієнт не розпочне погашення боргу, теплопостачальна компанія буде вимушена звернутися до суду, оскільки звернень щодо реструктуризації боргу від цього боржника не надходило», – підкреслили комунальники.

У свою чергу сам Прокопенко каже, що звертався до Київтеплоенерго: «Я неодноразово пропонував Київтеплоенерго прийти до компромісу і цивілізовано вирішити ситуацію. Перерахувати мені тепло за 2019–2020-2021 роки. Тим більше, раніше, Київтеплоенерго вже робив подібні перерахунки в інших випадках, — правда, тоді до питання підключалося телебачення».

Микола заявив, що дії «Київтеплоенерго» суперечать законодавству України. Наприклад, відповідно до Закону України про житлово-комунального господарства, споживач має право на зменшення оплати за послуги у разі ненадання або надання в неповному розмірі.

«Закон прямо говорить, що, згідно з ним, я можу оплачувати тільки фактично отримане моєю квартирою тепло. За “повітря”, тобто фальшиві, приписані Гкал тепла, яке, в реальності не отримував – закон дає право не платити. Послугу такого астрономічного кількості тепла, яку мені «малюють» в платіжках (і за це виставляються фальшиві рахунки) – я не замовляв, не вживав і не в змозі спожити », – зазначає Микола Прокопенко.

Якщо проаналізувати середню вартість квадратного метра за районами Києва, то ми побачимо, що у більшості районах ціна просіла. Найбільше падіння спостерігається в Оболонському районі, тут …

Мешканці 260 будинків столиці підтвердили участь у міській програмі співфінансування капітальних ремонтів у житлових будинках, повідомляє Вечірній Київ. Вони провели будинкові збори, визначились із видами робіт та часткою власних інвестицій. А з початку …

Статьи по теме
Новини
Три дачі за ціною одного котеджу: що відбувається на ринку оренди заміських будинків

Яке житло за містом шукають люди, та які умови пропонують орендодавці — йдеться в аналітиці OLX Нерухомість. Де українці хочуть…

23 / 06 / 2021

Новини
Стартувало голосування за учасників конкурсу «Топ-50 бізнес-ідей 2020–2021 років»

Новини забудовників У березні онлайн-медіа MC.today та компанія «Інтергал-Буд» оголосили про запуск інтерактивного конкурсу «ТОП творців найяскравіших бізнес-ідей 2020–2021 років»….

23 / 06 / 2021

Новини
Школа поряд з домом: які ЖК пропонують навчатися у власному дворі

3m2 підібрав житлові комплекси, в яких працюють або готуються до відкриття приватні школи. ЖК НИВКИ-ПАРК Адреса: Святошинський район, проспект Свободи,…

23 / 06 / 2021

Рейтинги
ЖК Солом’янського району: 5 новобудов Києва

Солом’янський район вважається одним з найспокійніших, тихих і зелених районів правого берега Києва. Тут достатня кількість шкіл і садочків, вистачає…

23 / 06 / 2021