Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Поради орендарям, які обирають житло

20.01.2021

3м2 Редактор

Коронавірус і карантин змінив вартість оренди житла. Насамперед йдеться про міста-мільйонники Київ, Харків, Одесу та Дніпро, а також великі обласні центри — Запоріжжя та Львів. Але пошуки житла не стали менш складним питанням.

Щоб не вскочити в халепу, враховуйте наступне:

  • Ціна мусить відповідати середньоринковій за даним сегментом. Якщо ціна набагато нижча — шукайте, що з квартирою”не так” та будьте обережні, що не потрапити у руки шахраїв.
  • Уважно читайте оголошення та майте на увазі, що деякі красиві фрази можуть означати зовсім інше. Наприклад, «у хорошому стані». Слова «у хорошому стані» кожний господар квартири потрактує по-своєму. Бажано теж уточнювати. Багато хто називає цими словами будь-яку квартиру, в якій ще не звалилися стіни. Коли в оголошенні сказано «квартира після ремонту», уточніть, скільки конкретно часу пройшло після цього ремонту і що мається на увазі під словом «ремонт».
  • Фото помешкання, нажаль, у деяких випадках — результат роботи хорошого фотографа. Якщо наважуєтесь на візит у квартиру, спершу попросить надіслати ще фото. Так ви убережете себе від шахраїв, які здають неіснуючу квартиру, використовуючи фото з інтернету.
  • Не оплачуйте послуги посередника і не платіть власнику до моменту укладення договору оренди. Якщо ріелтор або власник житла вимагають внести частину оплати до моменту підписання договору, це повинно вас насторожити. Наприклад, може виявитися, що ріелтори займаються тільки наданням інформаційних послуг і не відповідають за процес укладення договору.
  • Уважно вивчіть паспорти власників та правоустановчі документи: там мають фігурувати одні й ті ж особи. Це допоможе переконатися, що квартира належить їм, а не знята подобово і перездається.
  • На угоді мають бути присутніми та підписувати договір оренди усі власники квартири.
  • Зафіксуйте в договорі показання лічильників, вкажіть, що і хто оплачує. Зробіть опис меблів і майна.
  • Уважно читайте умови розірвання договору оренди: зазвичай, вас мають попередити мінімум за місяць.
  • Зважуйте свої фінансові можливості. Часто при достроковому розірванні договору гарантійна сума не повертається.

Теги:

Статьи по теме
Новини
Від власника «Дача на Юнкерова» вимагають привести об’єкт культурної спадщини до належного стану

Київська міська прокуратура в судовому порядку вимагає привести об’єкт культурної спадщини – «Дача на Юнкерова» (Пуща-Водиця), розташований по вул. Миколи…

05 / 03 / 2021

Новини
Рада продовжила кінцеві терміни установки лічильників газу для населення

Законом встановлено, що контроль за забезпеченням встановлення лічильників газу виконує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та…

05 / 03 / 2021

Акції
Найкраща пропозиція березня: квартира А136 Highlight Tower за спеціальною ціною

Новини компаній Початок весни – найкращий час запланувати подію, яка кардинально змінить ваше життя. І головною такою подією стане придбання…

05 / 03 / 2021

Новини
Хід будівництва Saga Development

Новини компаній Що нового відбулося на будівельних майданчиках SAGA Development і партнерів? Розповідаємо про проекти. KANDINSKY Odessa Residence У KANDINSKY…

05 / 03 / 2021