Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru

Раміль Мехтієв про ревіталізацію Києва. Як зробити занедбане привабливим

22.04.2021

3м2 Редактор

Новини компаній

Ревіталізація, як процес відновлення міського середовища та наповнення цього середовища змістом, почала поширюватися на Заході в 80-х роках ХХ століття. Зараз вона актуальна як для мегаполісів, так і для малих міст Європи і США. Про це розмірковує Раміль Мехтієв, СЕО девелоперської компанії ENSO у блозі Finance.ua.

Він наводить у якості прикладу успішний проект ревіталізації промислової території — це «Новий Сіті» в Лондоні. Його створили на місці старого портового району, а зараз туди щодня приїжджають на роботу понад 100 тисяч жителів столиці Великобританії.

Також SaltsMill в тій же Британії, перетворений з текстильної фабрики на художній центр, який щорічно відвідують близько 100 тисяч туристів.

Або Hafencity (що дослівно перекладається як «місто-порт») в Гамбурзі, який ще пару десятків років тому був діючим портом, а тепер він – перлина міста з житловими та діловими кварталами на території в 240 га.

За словами Мехтієва, у світі є багато покинутих об’єктів промислового призначення, з яких свого часу зробили арт-центри, «зелені» офіси і парки розваг. Києву слід брати приклад з європейських країн і використовувати їхній досвід у перетворенні занедбаного в креативний, корисний, а головне – естетичний простір.

«Що ж відбувається з ревіталізацією в Києві? У нашій столиці вона перебуває в зародковому стані, зрушення в цьому напрямку тільки починаються. Девелопери та громадські діячі досі з обережністю ставляться до відновлення старих промислових зон і приміщень, адже процес цей часто тривалий і досить дорогий», — каже Мехтієв.

Київ фактично усипаний занедбаними промисловими будівлями, колишніми заводами і напівзруйнованими архітектурними об’єктами, що дісталися столиці в спадок від Радянського Союзу.

«Вже зараз Київ підійшов впритул до міст-сателітів і лісів, які, на мою думку, в жодному разі не можна знищувати. Саме для цього і необхідна ревіталізація промислових зон столиці. Це – найбільш адекватна тактика вирішення питання постійного зростання населення Києва, що вимагає значно більш якісного і продуманого з практичної і естетичної сторін простору для життя. Особливо, якщо мова йде про постійні «змагання» між девелоперами за територію під житлову забудову в Києві », — зазначає Мехтієв.

Однак не варто занадто романтизувати ревіталізацію промислових або припортових зон. Дуже складно перетворити території колишніх заводів або транспортних підприємств на житлові райони. Не можна просто так взяти і побудувати новий мікрорайон в уже існуючому місті зі своєю унікальною інфраструктурою і екосистемою.

За його словами. необхідно враховувати такі фактори:

  • історичну спадщину;
  • місцеві культурні особливості;
  • емоційний настрій населення.


Тобто, йдеться скоріше про створення абсолютно нового середовища, яке потрібно гармонійно інтегрувати в уже існуючий міський простір і інфраструктуру.

Теги:

Президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо споживчих кредитів, наданих в іноземній валюті» № 1381-IX, який парламент ухвалив 13 квітня …

На будівництво та реконструкцію об’єктів міської інфраструктури додатково спрямовано 7,3 мільярда гривень. Таке рішення прийняли сьогодні, 22 квітня, на пленарному засіданні Київської міської ради ІХ скликання. Рішення підтримали 94 депутати. Найбільші обсяги …

Статьи по теме
Новини
Перші квартири, зареєстровані як майбутні об’єкти нерухомості, можна придбати в кредит за програмою єОселя у Львов

Новини регіонів Укргазбанк акредитував ЖК «Соняшник-6» у Львові від забудовника ТОВ « СБМ ЗАХІД» . Цей об’єкт став першим в…

19 / 03 / 2024

Новини
Купити готову квартиру в Ірпені за програмою єОселя та сертифікатом єВідновлення від забудовника Будівельної групи Синергія

Новини забудовників Забудовник підготував актуальну добірку квартир у житлових комплексах в Ірпені — ЖК Синергія Сіті та ЖК City Park,…

19 / 03 / 2024

Новини
єВідновлення та єОселя будуть працювати разом. Забудовникам слід приготуватися

14 березня Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правового регулювання питань, пов’язаних із забороною…

18 / 03 / 2024

Новини
єОселя: з початку 2024 року українці взяли кредити на придбання житла на 3 млрд гривень

єОселя з початку 2024 року українці взяли кредити на купівлю понад 1800 квартир та 21 приватного будинку. Про це повідомляє…

18 / 03 / 2024