Кількість квартир в одному ЖК зросте у п’ять разів – експерт
В Україні за 10 років значно змінилися уявлення забудовників та покупців про квартири. Про це можна сказати, аналізуючи статистику, яку представив на форумі «Іпотека …
Онлайн-журнал про новобудови Києва та області
06.03.2020
Нагадуємо, що 3m2 є і в Telegram.
Все про новобудови Києва та області — у вашому мессенджері!Діє оновлений Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, передає Ліга. Відповідна постанова № 189 від 26 лютого 2020 року набрала чинності 6 березня.
Постановою викладено в новій редакції пункт 61 щодо державної реєстрації права власності на підставі договору іпотеки, що містить застереження про задоволення вимог іпотекодержателя шляхом набуття права власності на предмет іпотеки.
Для державної реєстрації права власності на підставі договору іпотеки, що містить застереження про задоволення вимог іпотекодержателя шляхом набуття права власності на предмет іпотеки, також необхідно подати:
1) засвідчену іпотекодержателем копію письмової вимоги про усунення порушення основного зобов’язання та/або умов іпотечного договору, надісланої іпотекодержателем іпотекодавцю та боржникові, якщо він є відмінним від іпотекодавця;
2) засвідчену іпотекодержателем копію повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення або поштового відправлення з оголошеною цінністю, яким надіслано вимогу, зазначену у підпункті 1 цього пункту, з відміткою про вручення адресату, або
3) довідку іпотекодержателя, що містить відомості про суму боргу за основним зобов’язанням станом на дату не раніше трьох днів до дня подання документів для проведення відповідної державної реєстрації та відомості про вартість предмета іпотеки, визначену суб’єктом оціночної діяльності, станом на дату не раніше 90 днів до дня подання документів для проведення відповідної державної реєстрації;
4) заставну (якщо іпотечним договором передбачено її видачу).
У разі подання документа, зазначеного в абзаці першому або четвертому підпункту 2 цього пункту, державна реєстрація проводиться після спливу тридцятиденного строку з моменту отримання адресатом вимоги, зазначеної у підпункті 1 цього пункту, якщо у такій вимозі не зазначено більш тривалий строк.
Протягом дії Закону “Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті” для держреєстрації права власності на підставі договору іпотеки, що містить застереження про задоволення вимог іпотекодержателя шляхом набуття права власності на предмет іпотеки, яким є нерухоме житлове майно загальною площею у визначених Законом межах, що виступає як забезпечення зобов’язань громадянина України за споживчими кредитами, наданими йому кредитними установами – резидентами України в іноземній валюті, також подається заява, що підтверджує згоду іпотекодавця – громадянина України на набуття іпотекодержателем права власності на предмет іпотеки, справжність підпису на якій засвідчується відповідно до Закону “Про нотаріат”, крім випадків встановлення державним реєстратором наявності зареєстрованого права власності іпотекодавця на інше нерухоме житлове майно (його частину) в Державному реєстрі прав чи в його невід’ємній архівній складовій частині або надання державному реєстратору документів, якими підтверджується, що відповідне нерухоме житлове майно не є місцем постійного проживання іпотекодавця.
Наявність зареєстрованої заборони відчуження майна, накладеної нотаріусом під час посвідчення договору іпотеки, на підставі якого набувається право власності на предмет іпотеки іпотекодержателем, а також зареєстрованих після державної реєстрації іпотеки інших речових прав, обтяжень речових прав на передане в іпотеку майно, у тому числі внесення після державної реєстрації іпотеки іпотекодавця до Єдиного реєстру боржників, не є підставою для відмови у державній реєстрації права власності за іпотекодержателем.
Подати заяву на компенсацію можна не лише через «Дію» та ЦНАПи, а й нотаріусів. Також у цей процес планують залучити Центри соціального захисту. Як повідомила народний депутат Олена Шуляк,…
29 / 03 / 2023
Київрада під час засідання, що відбулося 23 березня, підтримала проєкт рішення «Про відмову ТОВ «Будівельна компанія (БК) „Міськжитлобуд“ у поновленні договору оренди земельної ділянки від 24…
29 / 03 / 2023
Фінська компанія Temet, яка спеціалізується на будівництві надійних бомбосховищ і будує їх уже 70 років у 85 країнах світу, може збудувати таке…
29 / 03 / 2023
Прокурори через суд вимагають повернути місту двокімнатну квартиру у Печерському районі Києва, яку привласнили шахраї. Про це повідомляє столична прокуратура. Квартира знаходиться…
29 / 03 / 2023