Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru

Вода у Русанівській протоці стане чистішою

01.10.2020

3м2 Редактор

До кінця 2020 року Київводоканал планує розпочати реконструкцію Деснянської водопровідної станції, що дозволить зробити Русанівську протоку набагато чистішою.

Першим етапом реконструкції стане будівництво цеху очистки промивних вод за новою технологією. Коштуватиме цей проєкт орієнтовно 737 мільйонів гривень. 

Про це повідомляє пресслужба Київводоканалу.

Станом на сьогодні скид вод, що утворюються в процесі очистки річкової води і приготування з неї питної, передбачено чинною схемою роботи Деснянської станції. Річкова вода обробляється коагулянтом, після чого відстоюється і фільтрується. В результаті цих процесів у відстійниках накопичується осад, який регулярно потрібно видаляти, а самі очисні споруди промивати. 

Цей осад, в переважній більшості, є речовинами природного походження, які надійшли на станцію разом з річковою водою. Коли Деснянську станцію проєктували у 60-х роках минулого століття, природне забруднення води у р. Десна було меншим і тому було цілком прийнятим повертати осад у річку. Зараз ситуація суттєво змінилась. 

Крім того, раніше біля місця скиду промивних вод не було житлових масивів та зон відпочинку. Зараз же забудова впритул наблизились до санітарної зони і неприємний запах та піна у зоні скиду промивних вод стали проблемою для місцевих мешканців.

Після впровадження технології очистки промивних вод на Деснянській водопровідній станції повністю припиниться скид продуктів очищення води в Русанівську протоку. Промивні води натомість будуть повертатись в голову споруд, а зневоднений осад утилізуватиметься на полігоні твердих побутових відходів.

Це вирішить не тільки екологічні проблеми Русанівської протоки, а й дасть можливість економити природні та енергетичні ресурси. Так, близько 30 тис. куб. м води залишатиметься в технологічному циклі, а не скидатиметься назад у водойму. Зменшаться також витрати реагентів, які використовуються для підготовки та знезараження питної води.

Будівельні роботи в рамках першого етапу реконструкції Деснянської водопровідної станції планується розпочати ще у 2020 році, а завершити його планується орієнтовно через рік. 

3m2 пропонує добірку нових проектів в передмісті Києва. Таунхауси Nekrasov townhouse 2 Адреса: м. БучаЦіна: від 1 700 000 грн Забудовник SIB Building Group анонсував будівництво нового …

Пропонуємо короткий перелік нових котеджних містечок в передмістях Києва. КМ LIBERTY 2 З'явився новий проект КМ Liberty 2 в с. Михайлівка-Рубежівка. Це проект від Еко Девелопмент. Поки …

Статьи по теме
Новини
У будинку зі зміями на Великій Житомирській знесуть один поверх

У Будинку зі зміями та каштанами на вулиці Велика Житомирська триває реконструкція, повідомляє заступник директора Департаменту містобудування й архітектури КМДА Юрій Тацій….

19 / 10 / 2021

Новини
У КМДА назвали дату та умови увімкнення опалення у житлових будинках

Опалення у столиці можуть включити у суботу, 23 жовтня. Подробиці повідомив Петро Пантелеєв, заступник голови КМДА, у коментарі «Великому Києву». Раніше підключити опалення можна…

19 / 10 / 2021

Новини
У столиці триває будівництво парку «Прибережний»

У Дарницькому районі біля затоки Берковщина триває будівництво парку «Прибережний». Як зазначив депутат Київської міської ради Володимир Гончаров, у 2017…

19 / 10 / 2021

Новини
Квартири на виплат до 24 місяців у O2 Residence

Новини забудовників До 31 жовтня у відділі продажу O2 Residence діють акційні умови на виплат, тож вже зараз ви можете…

19 / 10 / 2021