Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru

Затримка будівництва ЖК Еврика. Що відбувається?

24.06.2019

Невідомий автор

До редакції 3m2 звернулися інвестори ЖК «Еврика», яких непокоїть затримка будівництва житлового комплексу, з їхніх слів на майданчику не ведуться роботи. Інвестори схвильовані, що це відбулось через юридичні проблеми.

3m2 запросив юридичний звіт по документах в Monitor.Estate. За результатами звіту, документи по об’єкту ЖК «Еврика» відповідають містобудівній документації. Про що йдеться: дозволи на будівельні роботи отримано відповідно до вимог містобудівного законодавства, земельна ділянка, на якій проводяться будівельні роботи має допустиме цільове призначення. Містобудівні умови та обмеження погоджено відповідно до ДПТ. Деякі будинки з комплексу вже введенні в експлуатацію.

«Так, підрядна організація має судові справи, проте вони напряму не можуть вплинути на хід будівництва цього проекту. З юридичної точки зору, проблем із процесом будівельних робіт у девелопера бути не повинно, — коментує Володимир Копоть, СЕО Monitor.Estate. — Інше питання, що зведені будинки, можливо, збудовано з порушеннями ДБН, через що ДАБІ не видає відповідні сертифікати про введення будинків в експлуатацію і саме тому є затримка. Крім того, може бути так зване «політичне» питання, яке підняли представники місцевої влади у відношенні до будівництва ЖК «Патріотика на озерах». Зауважу, що девелопер веде одночасно будівництво великих комплексів на 4 різних будівельних майданчиках, тому затримка з будівництвом ЖК Еврика може бути суто технічною причиною — не вистачає ресурсу виконати одночасно всі свої зобов’язання перед покупцями».

На наш запит забудовник офіційно повідомив, що будівництво ЖК «Еврика» не зупинене, а лише призупинено виконання будівельних робіт на окремих об’єктах, зокрема, на деяких будинках з 2-5 черги будівництва.

«Така ситуація викликана необхідністю вирішення окремих питань з робочою документацією. Наразі, документи передані до КМДА для погодження з відповідними службами міста. На жаль, процес погодження на рівні міської влади йде досить повільно. Для прикладу: погодження генплану проекту забудови та вертикального планування в Головному управлінні архітектури затягнулося на рік; лист на зміну ТУ до ПрАТ АТ «Київводоканал» направили ще в лютому 2019 року, але відповіді досі ще не отримали; «Київавтодор» під різними причинами, що абсолютно не стосуються нашого будівництва, не погоджує проекти мереж. Подібна ситуація із затримкою сталася й на рівні погодження проекту позамайданчикової дощової каналізації, який був погоджений лише в червні 2019 року», — йдеться у повідомленні.

Зважаючи на таку позицію міських органів, забудовник змушений чекати. Без погодження й отримання відповідної дозвільної документації, він не може продовжити подальшу роботу на більшості з об’єктів.

«Втім, на сьогодні виконано вже майже 50% будівельно-монтажних робіт. А після вирішення проектних питань та належного фінансування на будівництві, відновляться й роботи. Зрозуміло, що терміни здачі окремих будинків будуть переглядатися. Але, загалом, ситуація не є критичною. Оскільки, строки здачі будівництва ЖК «Еврика» передбачені у 2022 році», — запевняють представники АТ АКБ «Аркада».

Новини компаній19 червня розпочався продаж квартир в житловому комплексі PHILADELPHIA Concept House — клубному будинку класу «бізнес+» в центрі Печерська від компаній SAGA Development і …

Мешканці кількох будинків на Багговутівській опинилися під загрозою отруєння чадним газом через новобудову. Листом-попередженням від 24.05.2019 року обслуговуюча організація — ПП «Український центр нерухомого майна» …

Статьи по теме
Новини
Синергія отримала дозвільні документи на будівництво свого першого ТЦ — Irpin Plaza

Новини забудовників Синергія отримала дозвільні документи на будівництво свого першого торговельного центру — Irpin Plaza. Багатофункціональний комплекс Irpin Plaza розташується…

09 / 06 / 2023

Новини
Євідновлення: подробиці видачі перших коштів. Інфографіка

Віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, повідомив деякі подробиці стартували перші виплати за програмою єВідновлення. Загалом отримали вже 17…

09 / 06 / 2023

Новини
Переселенців можуть забезпечити безоплатним житлом на час війни

Парламентський комітет із прав людини рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроєкт № 9310 про забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом для тимчасового проживання….

09 / 06 / 2023

Новини
В Україні змінилися правила перевірки побутових лічильників

В Україні з червня відновили перевірку побутових лічильників води, тепла та газу. Так, згідно з постановою Кабінету міністрів № 440, яка набула чинності…

09 / 06 / 2023