Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru

Що перешкоджає продажу квартири

20.08.2021

3м2 Редактор

Продати квартиру швидко і без надмірних зусиль вдається нечасто. У середньому цей процес триває 3-4 місяці. Утім, серед об’єктів нерухомості, виставлених на продаж, трапляються такі, що навіть досвідченим фахівцям у цій сфері складно реалізувати товар упродовж тривалого часу, пише Flombu.

Причин, з яких нерухомість набуває проблемного характеру і клієнти відмовляються її купувати, чимало. Їх називають обтяженнями. І найбільш поширені в Україні – фінансові та юридичні.

Які фінансові обтяження перешкоджають продажу нерухомості

Фінансовий аспект під час купівлі-продажі житла, зрозуміло, є основним для обох сторін угоди. Але у цій ситуації він має не тільки позитивне спрямування.

Житло як застава під позику

Нерухомість – цінний актив, який дуже часто слугує фінансовою запорукою виплати кредиту. Під час оформлення банківської позики, найпопулярніша серед українців застава – квартира або приватний будинок.

Якщо квартира знаходиться під заставою, отже йдеться про фінансове обтяження. Таку нерухомість продати не вдасться.

Квартири-боржники за комуналку

Інший фінансовий чинник, який стримує клієнтів від покупки квартири, – це борги за квартплату та житлово-комунальні послуги. Буває, борг за обслуговування житла, що продається, перед комунальними структурами може накопичуватися роками і становити половину ринкової вартості нерухомості. 

Які юридичні обтяження ускладнюють продаж квартири

Юридичні нюанси, які виникають під час купівлі-продажу нерухомості, тісно пов’язані з фінансовими.

Продаж квартири в іпотеці

Доволі поширене фінансово-юридичне обтяження на житло – це іпотека. Купувати квартиру і розпочинати тривалу співпрацю з банками охочий далеко не кожен. Окрім того, для купівлі-продажу квартири в іпотеці потрібна згода банку, який видав кредит під це житло.

Нерухомість з кількома власниками

Перешкоджатиме швидкому й легкому продажу квартири ще один юридичний аспект – наявність кількох власників нерухомості. Найпростіший приклад у такій ситуації – один із власників квартири може відмовитися від продажу житла.

Дитина – власник квартири

Не полегшить підписання угоди про купівлю-продаж квартири і те, що серед власників об’єкта нерухомості можуть опинитися діти. За юридичними угодами за участю дітей пильно стежить Опікунська рада. Без її дозволу оформити продаж житла, повністю чи частиною якого володіє неповнолітній, неможливо.

Господарські недоліки, які блокують продаж квартири

Зважаючи на господарювання або безгосподарність у житлі, можуть виникнути обставини, які «відштовхуватимуть» потенційних покупців нерухомого майна. До таких причин належать:

1. Незаконне встановлення у квартирі заборонених конструкцій

Скажімо, у помешканнях, розташованих в історичних частинах міст, не можна встановлювати пластикові вікна. Утім, деякі господарі ігнорують цю заборону, продають нерухомість, а за наслідки такого неправомірного діяння перед законом доводиться відповідати новому власнику житла.

Крім того, у деяких багатоповерхівках існує заборона на проведення газу вище 5-го поверху. Однак і це не стримує багатьох господарів. Отож, можна купити квартиру з незаконним під’єднанням до газової мережі і наразити себе та інших на небезпеку та навіть зазнати відповідальності за це порушення.

2. Незаконне перепланування квартири чи несанкціонована добудова житла

Придбавши квартиру з такими конструкціями, новому господареві доведеться облікувати «будівельну творчість» попередника або ж, наприклад, за виникнення певних обставин розбирати відповідно неузгоджену добудову.

3. Від’єднання квартири від систем електро- чи теплопостачання

Трапляється, що через заборгованість за газ, воду чи тепло спеціальні служби «відрізають» квартиру від усіх чи деяких видів комунальних послуг. Повторне під’єднання житла до комунікаційних систем – фінансово й часозатратна справа.

Як розташування може обмежувати продаж нерухомості

Локація – одна з визначальних характеристик житла, що продається. І саме через невдале розташування об’єкта нерухомості його складно реалізувати.

Таке місцезнаходження житла має регіональне і загальнодержавне значення.

В Україні до найбільш проблемних загальнодержавних локацій нерухомого майна належать:

  • міста чи частини населених пунктів, які опинилися на екологічно несприятливій території;
  • прифронтова зона;
  • тимчасово окупована територія України;
  • анексований півострів Крим.

До регіональних невдалих локацій, які перешкоджають продажу нерухомості, належать депресивні, екологічно забруднені чи соціально небезпечні райони міст, де потенційні покупці не хочуть проживати, попри інші привабливі умови придбання житла.

Водночас невиграшною локацією вважаються квартири у таких будинках:

  • які знаходяться в аварійному стані;
  • у котрих закінчується термін експлуатації;
  • які зазнали неправильної експлуатації.

Як впливає на продаж аура нерухомості

Чимало клієнтів шукають житло інтуїтивно: опиняються всередині приміщення і намагаються відчути його атмосферу чи розпитують господаря про те, хто і як тут проживав. 

Скажімо, якщо у квартирі траплялися нещасні випадки або у ній мешкали соціально неблагонадійні особи, аура помешкання вважатиметься негативною. Багато клієнтів у сфері нерухомості зважають на цей чинник. Нещаслива «історія» об’єкта нерухомості здатна блокувати покупку житла, незважаючи на його переваги.

Отже, серед причин, які перешкоджають продажу житла, найбільш поширені такі: фінансові та юридичні обтяження на квартиру; недоліки, спричинені попереднім господарюванням; невдале розташування об’єкта нерухомості; важка аура у помешканні.

Студенти-магістри, аспіранти та наукові співробітники НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» тепер зможуть жити в новому комфортному гуртожитку. У серпні поточного року кампус КПІ поповнився новим житловим …

На Київщині готуються до початку будівництва Великої кільцевої дороги навколо столиці. Йдеться про роботи на ділянці протяжністю 18 км від дороги Київ-Ковель-Яготин до дороги Київ-Чоп. …

Статьи по теме
Новини
ЖК у передмісті, де можна вибрати як квартиру, так і таунхаус або котедж

3m2 підібрав заміські житлові комплекси, де у продажу є максимально різноманітна пропозиція житла кількох форматів, і можна вибрати як квартиру,…

20 / 10 / 2021

Новини
ДІАМ не може потрапити до масштабного будівництва на території НАУ

Вже декілька днів головні інспектори Державної інспекції архітектури та містобудування України (ДІАМ) не можуть розпочати фактичне здійснення заходів архітектурно-будівельного контролю…

20 / 10 / 2021

Рейтинги
Вигідні програми кредитування від забудовників: 6 новобудов Києва

Наразі на ринку первинної нерухомості існують різні програми, які дозволяють придбати квартиру без 100% передплати — іпотечне кредитування, розтермінування від…

20 / 10 / 2021

Новини
У ЖК «Кришталеві джерела» почала діяти програма іпотеки до 7 років

Новини забудовників Група компаній KSM-GROUP, девелопер ЖК «Кришталеві джерела», пропонує нову ексклюзивну іпотечну програму на житло «Кришталево прозора іпотека 5-7-12%» в термін до 7 років.У програмі пропонуються…

20 / 10 / 2021