Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Stolitsa Group добудує ЖК Еврика, Патріотика і Патріотика на озерах — деталі

07.04.2021

3м2 Редактор

7 квітня в 10:00 в НБУ анонсували прес-брифінг, де буде підписано меморандум про добудову трьох ЖК збанкрутілого банку Аркада – ЖК «Еврика», «Патріотика» і «Патріотика на озерах». Серед учасників – голова НБУ Кирило Шеченко, мер Києва Віталій Кличко, голова МВС Арсен Аваков, голова СБУ Іван Баканов, міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов, директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Рекрут. Добудову планують передати Stolitsa Group.

Останній раз в такому складі вони збиралися в серпні 2020-го, коли НБУ визнав банк Аркада неплатоспроможним. Вкладникам обіцяли повернути по 200 000 грн, а глава МВС обіцяв знайти викрадені з банку 9 млрд грн.

LIGA.net задала питання керівнику групи компаній Stolitsa Group Едуарду Соколовському і двом учасникам Об’єднаного активу інвесторів банку Аркада — Віталію Щербакову і Віталіни Моляренко.

Новий забудовник об’єктів Stolitsa Group завершив фінансовий і юридичний аудит компаній групи Аркада, розповів Соколовський. З нього випливає, що дефіцит будівництва — близько 3,2 млрд грн. Стільки не вистачає на добудову ЖК «Еврика» та ЖК «Патріотика». Stolitsa Group продовжує технічний аудит об’єктів.

У поточній версії меморандуму ключовим джерелом фінансування для добудови «Еврики» і «Патріотики» повинні стати 10% доходу від проекту «Патріотики на озерах».

Ще одне джерело фінансування, як очікується, стане держава, вона викупить вільні метри в ЖК для держслужбовців. Stolitsa Group і інвестори вважають це найбільш перспективним вирішенням проблеми дефіциту коштів. Ця умова не прописано в меморандумі, але обговорюється з представниками НБУ і Мінфіну, розповіла Віталіна Моляренко.

Викуп з боку держави може відбуватися через засновану Мінфіном компанію Укрфінжітло або за бюджетними програмами будівництва житла для військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, каже Едуард Соколовський.

Stolitsa Group готова запропонувати державі для викупу за ринковими цінами 81 000 вільних квадратних метрів житла в ЖК «Патріотики» і ЖК «Еврика» та 10% площ квартир в новому житловому комплексі «Патріотики на озерах».

Є складність. Зараз законодавство дозволяє купувати житло для держпотреб виключно в готових об’єктах будівництва. У Stolitsa Group пропонують внести правки в цей закон.

Інші джерела фінансування — ущільнення житлового масиву «Патріотики», а прибуток від нових проектів піде на добудову проблемних об’єктів. Передбачена можливість авансування за рахунок коштів забудовника і держави. Ліміт такої допомоги не прописаний.

Stolitsa Group і КМДА так і не змогли знайти спільну мову з активістами громадської організації «Екопарк Осокорки». «Можливість створити парк за рахунок міськбюджету за територією ЖК на зразок парку Наталка активістів не влаштовує», – каже Віталіна Моляренко. Активісти «Екопарк Осокорки» виступають за створення ландшафтного природного парку замість забудови навколо київських озер Небреж, Тягле, Мартишин.

Stolitsa Group замовила і розробила оновлений проект «Патріотики на озерах». Проектна документація знаходиться в стадії коригування. Оновлений проект поки не був презентований інвесторам і знаходиться на узгодженні у міської влади. Ще в минулому році КМДА наполягала на коригування проекту будівництва ЖК і зменшенні щільності забудови.

Згідно з меморандумом, протягом 10 днів після підписання інвестори недобудованих ЖК банку Аркада повинні згорнути наметове містечко під будівлею КМДА. Інвестори мають права знову «розгорнути» намети і проводити мітинги, якщо умови меморандуму будуть порушені. Влада міста та країни зобов’язується взяти на себе частину витрат. За рахунок держпрограми «Велике будівництво» планують продовжити проспект Григоренка в сторону недобудованого житлового масиву «Патріотика на озерах», за рахунок міськбюджету побудувати соціальну інфраструктуру — школи і садочки.

Статьи по теме
Новини
У Києві продовжуються масштабні прибирання

Із 1 квітня у столиці розпочали місячник із благоустрою. В усіх районах міста всі служби, що відповідальні за чистоту та…

23 / 04 / 2021

Новини
ЖК в форматі «місто в місті», де все враховано

3m2 підібрав столичні новобудови, які зводять за принципом «місто в місті». БФК INTERGAL CITY Адреса: Печерський район, вул. Старонаводницька, 16…

23 / 04 / 2021

Новини
ЖК «Нова Англія» створила екологічну колаборацію з «Чистопес»

Новини компаній ЖК «Нова Англія» створила екологічну колаборацію з «Чистопес»«Чистопес» — це молодий український бренд, що започаткував традицію прибирати за песиками екологічно, випускаючи перші українські еко-пакети з картопляного крохмалю, які не шкодять…

23 / 04 / 2021

Новини
Тераси у квартирах ЖК передмістя

3m2 підібрав 5 ЖК під Києвом, де можна купити квартиру з терасою. ЖК Вишгород Плаза Адреса: м. ВишгородЦіна: від $…

23 / 04 / 2021