Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Суд не знайшов провини КМДА в зупинці будівництва ЖК «Деміївський квартал»

28.07.2020

3м2 Редактор

Окружний адміністративний суд Києва відмовився визнати протиправною бездіяльність КМДА і зобов’язати її завершити будівництво ЖК «Деміївський квартал» на вул. Ракетної, 24.
Позов до суду подали два власники квартир в цьому ЖК. Попередні договори купівлі-продажу вони уклали з ТОВ «СБ ЛТД». Громадяни заявили, що не отримали квартири у зв’язку з невведенням будинків в експлуатацію і зупинкою будівельних робіт.

Квартири позивачі купили в червні 2014 року і лютому 2015 г. «СБ ЛТД» стало замовником будівництва на цих ділянках, які з 2007 р орендувало ТОВ «Техенерго». Надалі компанія уклала договір з ТОВ «Укргорстрой холдинг», яке повинно було добудувати житловий комплекс, передають «Наші гроші».

У 2019 р позивачі звернулися до КМДА з проханням вирішити питання добудови «Деміївського кварталу» і введення добудованих корпусів в експлуатацію без залучення додаткових коштів інвесторів. Чиновники повідомили, що на об’єкти було накладено арешт в рамках кримінального провадження. Будинки були передані в управління Нацагентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів.

У Департаменті будівництва та житлового забезпечення КМДА повідомили, що у вересні 2019 р звернулися до президента і прем’єр-міністра з проханням доручити відповідним міністерствам та іншим органам забезпечити підготовку законопроекту про врегулювання ситуації, пов’язаної з довгобудами.

Звернувшись до суду, інвестори стверджували, що дії КМДА не були спрямовані на завершення будівництва ЖК, що є проявом протиправної бездіяльності.

Розглянувши справу, суд відмовив у задоволенні позову. Суд звернув увагу на дві обставини. По-перше, в жовтні 2017 р Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю Києва скасував реєстрацію декларацій про початок проведення будівельних робіт і про готовність до експлуатації об’єктів на вул. Ракетної, 24, виданих в 2016 р. Це рішення ДАБК є чинним. По-друге, на об’єкт було накладено арешт в кримінальному провадженні.

Суд прийшов до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог, оскільки КМДА фактично вживає всіх заходів для вирішення проблеми з цим об’єктом незавершеного будівництва.

Теги:

Статьи по теме
Новини
Стартував продаж квартир 9-го будинку житлового комплексу «Сирецькі Сади»

Новини компаній «Інтергал-Буд» почав продаж квартир у будинку № 9 житлового комплексу «Сирецькі Сади». Будинок матиме 24 поверхи та 3 секції. Загалом у будинку 348 квартир — 220…

15 / 01 / 2021

Новини
Відбудеться суд щодо земельної ділянки вартістю 111 млн гривень

Київська місцева прокуратура № 4 у судовому порядку вимагає повернути столичній громаді земельну ділянку у Дніпровському районі столиці вартістю майже…

15 / 01 / 2021

Новини
ЖК з додатковими корисними площами

3m2 підібрав ЖК передмістя, де забудовники потурбувалися про приміщення для зберігання речей за межами квартири. ЖК Park Lake City Адреса:…

15 / 01 / 2021

Новини
Економ-клас переживає занепад, а комфорт-клас виходить в лідери

Новини компаній Володимир Зубик, президент некомерційної Асоціації підприємств-будівельників «Інтергал-Буд» розповів про тренди столичного ринку нерухомості, характерних для 2020 року. Вони…

15 / 01 / 2021