Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Суд підтримав киян, які виступають проти забудови Совських ставків

25.03.2021

3м2 Редактор

24 березня Касаційний господарський суд виніс рішення на користь громади, яка виступає проти забудови нижнього каскаду Совських ставків у Голосієвському районі Києва. Про це повідомив депутат Костянтин Богатов.

Суд підтримав вимогу прокуратури повернути в апеляцію справу щодо розірвання договору оренди території нижнього каскаду Совських ставків з фірмою «Господарник», уточнює LIGA.net. Це проміжна перемога – далі справу розглядатиме по суті апеляційна інстанція.

«Господарник» – компанія з орбіти впливу київського депутата від «Європейської Солідарності» Ігоря Баленка, ексвласника мережі «Фуршет». Вона отримала ділянку площею 19 гектарів в оренду 13 років тому, за мерства Леоніда Черновецького.

Забудовник стверджує, що планує збудувати на Совських ставках вісім багатоповерхових будинків. Площа плями житлового комплексу, за словами самого Баленка, становитиме три гектари. За договором оренди, орендар мав почати будівництво протягом трьох років, але наразі ще нічого не збудовано.

У 2018 році Департамент містобудування та архітектури КМДА оприлюднив проект детального плану забудови території Совських ставків, розроблений «Проектними системи ЛТД» Андрія Миргородського. Як стверджують активісти, за цим проєктом передбачається будівництво двох десятків багатоповерхівок, а з 11 ставків нижнього каскаду залишається лише два великих водоймища та два маленьких.

Громада нарікає, що забудова не лише знищить зелену зону, але й спричинить проблеми з транспортом й, зокрема, навантаження на проспект Лобановського, а також збільшить навантаження на соціальну інфраструктуру та рівень шуму.

Натомість активісти вимагають створити парк на нижньому каскаді Совських ставків та облаштувати каналізації у мікрорайонах Ширма та Совки, звідки зараз рідки побутові відходи потрапляють в одну з водойм.

Статьи по теме
Новини
Київрада виділила понад 7 млрд грн на будівництво. Що це проекти?

На будівництво та реконструкцію об’єктів міської інфраструктури додатково спрямовано 7,3 мільярда гривень. Таке рішення прийняли сьогодні, 22 квітня, на пленарному засіданні Київської міської ради ІХ скликання….

22 / 04 / 2021

Новини
Раміль Мехтієв про ревіталізацію Києва. Як зробити занедбане привабливим

Новини компаній Ревіталізація, як процес відновлення міського середовища та наповнення цього середовища змістом, почала поширюватися на Заході в 80-х роках…

22 / 04 / 2021

Новини
Підписано закони щодо боргів за кредитами в іноземній валюті

Президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо споживчих кредитів, наданих в іноземній валюті» № 1381-IX,…

22 / 04 / 2021

Новини
У Києві виявлятимуть «хворі» дерева за допомогою томографа

Комунальне об’єднання «Київзеленбуд» придбало спеціальне обладнання для діагностики зелених насаджень — імпульсний томограф під назвою арботом. Спеціалісти вже розпочали тестувати томограф, за допомогою якого можна…

22 / 04 / 2021