Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Суд скасував містобудівні умови для багатоповерхівки в буфері Києво-Печерської Лаври

08.10.2020

3м2 Редактор

Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправними та скасував містобудівні умови та обмеження (МУО) забудови за адресою вул. Редутна, 32 у Печерському районі. Про це свідчить рішення суду від 17 вересня, повідомляють «Наші гроші».

МУО були видані у березні 2014 року для будівництва індивідуального житлового будинку на ділянці площею 0,05 га на вулиці Редутній. Проте замість трьохповерхового там зводиться шестиповерховий багатоквартирний будинок. Будівництво суперечить виданим МУО, Генплану і чинним будівельним нормам.

Суд встановив, що погоджене Міністерством культури історико-містобудівне обґрунтування будівництва було скасоване судом у червні 2019 року. Тоді Мінкульт видав погодження на будівництво всупереч рішенню Київради щодо введення мораторію на нове будівництво в буферній зоні Києво-Печерської Лаври. Крім того, забудовник у 2014 році зареєстрував Декларацію про початок виконання будівельних робіт, яку Державна архітектурно-будівельна інспекція скасувала у 2017 році. Однак будівельні роботи продовжувались.

Позов до суду подав місцевий житель. Він зазначав, що також забудова займає практично всю площу ділянки, без відступу від суміжних будинків, з самовільним захопленням та використанням під’їзду в міжділянковому пішохідному проході.

Вулиця Редутна розташовується в межах охоронної (буферної) зони об’єкта, занесеного до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра», в зоні охоронюваного ландшафту, в межах Державного історико-культурного заповідника «Стародавній Київ» і відноситься до земель історико-культурного призначення.

Статьи по теме
Новини
Названо основні проблеми державних житлових програмами

Одна з аксіом житлової політики полягає в тому, що завжди існує частина людей, які не можуть забезпечити себе житлом через…

23 / 10 / 2020

Новини
Опендатабот допоможе перевірити нерухомість перед орендою чи купівлею

Якщо ви колись будете орендувати чи купувати нерухомість, Опендатабот стане вам в нагоді. Адже шахрайських схем дуже багато, а відкриті…

23 / 10 / 2020

Новини
Нові умови розстрочки WASHINGTON Concept House

Новини компаній Що потрібно знати про нові умови на виплат у WASHINGTON Concept House, щоб без вагань обрати їх для…

23 / 10 / 2020

Новини
Житлові комплекси CITY HUB та La Mer стали лауреатами премії European Property Awards

Новини компаній Проєкти будівельної компанії «Інтергал-Буд» — житловий комплекс бізнес-класу CITY HUB (м. Київ) та преміальний комплекс апартаментів La Mer (м. Одеса) стали лауреатами престижної європейської премії…

23 / 10 / 2020