Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Суд скасував містобудівні умови для багатоповерхівки в буфері Києво-Печерської Лаври

08.10.2020

3м2 Редактор

Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправними та скасував містобудівні умови та обмеження (МУО) забудови за адресою вул. Редутна, 32 у Печерському районі. Про це свідчить рішення суду від 17 вересня, повідомляють «Наші гроші».

МУО були видані у березні 2014 року для будівництва індивідуального житлового будинку на ділянці площею 0,05 га на вулиці Редутній. Проте замість трьохповерхового там зводиться шестиповерховий багатоквартирний будинок. Будівництво суперечить виданим МУО, Генплану і чинним будівельним нормам.

Суд встановив, що погоджене Міністерством культури історико-містобудівне обґрунтування будівництва було скасоване судом у червні 2019 року. Тоді Мінкульт видав погодження на будівництво всупереч рішенню Київради щодо введення мораторію на нове будівництво в буферній зоні Києво-Печерської Лаври. Крім того, забудовник у 2014 році зареєстрував Декларацію про початок виконання будівельних робіт, яку Державна архітектурно-будівельна інспекція скасувала у 2017 році. Однак будівельні роботи продовжувались.

Позов до суду подав місцевий житель. Він зазначав, що також забудова займає практично всю площу ділянки, без відступу від суміжних будинків, з самовільним захопленням та використанням під’їзду в міжділянковому пішохідному проході.

Вулиця Редутна розташовується в межах охоронної (буферної) зони об’єкта, занесеного до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра», в зоні охоронюваного ландшафту, в межах Державного історико-культурного заповідника «Стародавній Київ» і відноситься до земель історико-культурного призначення.

Статьи по теме
Новини
В Києві продовжать ремонтувати будинки за бюджетні кошти за принципом співфінансування

Постійна комісія Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку на  засіданні 22 січні підтримала ініціативу місцевої громади про проведення капітальних ремонтів…

22 / 01 / 2021

Новини
У забудовника ЖК «Софія Київська» виникли складнощі. Що відомо на сьогодні

За словами голови сільради Олеся Кудрика, забудовник ЖК «Софія Київська» не виконав зобов’язань і сьогодні винен близько 3 млн грн, пише…

22 / 01 / 2021

Новини
Держстат підрахував, як змінилися ціни на квартири в 2020 році

У минулому році в Україні ціни на вторинному ринку житла зросли на 9,8%, на первинному ринку – 6,9%. Про це…

22 / 01 / 2021

Новини
У Києві почали надходити платіжки-«аномалії» за опалення. Як їх уникнути?

Після отримання платіжок за опалення в грудні в соцмережах з’явилось кілька прикладів платіжок з аномально високими нарахуваннями. Люди обурювалися цифрами у 10–17 тисяч грн. Як повідомили…

22 / 01 / 2021