Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Тільки 2% українців живуть у новобудовах

25.08.2020

3м2 Редактор

В Україні капітального ремонту ніколи не проводили у майже 45% житла, повідомляє ВВС News Україна. Зокрема, інфографіка свідчить, що не ремонтувалася майже половина будинків, зведених у 1970-80-х роках.

Тільки 2% українців живуть у новобудовах, побудованих після 2001 року. Майже три чверті містян живуть у будинках, збудованих у 1960-80-х роках. Ще 15% мають житло, зведене до 1960-х. Кожна десята родина мешкає у відносно новому житлі, збудованому за роки незалежності.

2006 року було ухвалено закон, за яким рішення про проведення комплексної реконструкції житла ухвалюють органи місцевого самоврядування, вони ж затверджують відповідні програми. Проте масштабних прикладів застосування цього закону наразі немає.

Директор «Інституту міста» Олександр Сергієнко вважає, що за нормальної експлуатації старе радянське житло немає потреби зносити. Хоча вважається, що «хрущовки» вже відслужили своє, адже були попередньо розраховані на 60 років, насправді, на думку експерта, може служити довго, якщо за ним доглядати. Те саме стосується і багатоповерхівок 70-80-х років.

Доглядати за будинком мають його власники або управителі – тобто власники квартир і нежилих приміщень, які об’єднуються у ОСББ, ЖБК тощо.

Статьи по теме
Новини
На місці незаконних недобудов на Вільшанській, 2-6 облаштують сквер

Новини компаній В компанії SAGA Development повідомили, що в рамках робіт з благоустрою вулиці Вільшанської вже розширено проїзд та знесено…

25 / 09 / 2020

Новини
Нові ЖК та котеджні містечка у передмісті Києва

Ми зібрали для вас інформацію про нові ЖК та котеджні містечка, а також старти продажів в них, які відбулися протягом…

25 / 09 / 2020

Новини
Кияни можуть виправляти помилки в містобудівному кадастрі

Помилки у містобудівному кадастрі Києва можуть виправляти самі кияни. Про це на своїй сторінці в Facebоok повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА, начальник…

25 / 09 / 2020

Планування
Як прикрасити обідній стіл

Стіл — центральний елемент кухні або їдальні. Тут ми збираємося всією сім’єю за смачним обідом, вчимо уроки або робимо поробки…

25 / 09 / 2020