Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
У 2021 році витрати забудовників на створення якісних проектів можуть зрости в середньому на 20%

09.12.2020

3м2 Редактор

У 2021 році витрати забудовників на створення якісних проектів можуть зрости в середньому на 20%. А протягом трьох років вони перевищать 30-35%. Так вважає менеджер проекту компанії «КПС Груп» Сергій Овчініков.

На його думку, збільшення собівартості будівництва пов’язане, в першу чергу, з тим, що все більше уваги забудовники стануть приділяти створенню комфортного середовища для життя, облаштування внутрішнього простору ЖК, будівництва містких підземних і наземних паркінгів. Крім цього, на собівартість вплине поступова переорієнтація забудовників на застосування енергозберігаючих технологій в запланованих проектах.

«У деяких європейських країнах різниця в ціні між «енергозберігаючими» об’єктами і споруджуваними за старими технологіями, досягає 1500 євро / кв.м. Але через дорогі комунальні послуги, енергозберігаюче житло популярно. Українські забудовники тільки починаються йти цим шляхом. І все ж в доступному для огляду майбутньому енергозбереження стане важливою якісною характеристикою житлових комплексів», — підкреслив Сергій Овчініков.

Український ринок, переконаний експерт, знаходиться в активній стадії поділу за якісними характеристиками об’єктів, що будуються. Цьому сприяють посилення конкуренції на тлі обмеженого попиту.
«Розрив між концептуальними сучасними ЖК і «економ» посилюється по всіх параметрах. І в подальшому тенденція ще посилиться: забудовники все частіше будуть конкурувати в області маркетингових рішень, концепції, інфраструктури. Покупець від цього тільки виграє. «Економ» – об’єкти залишаться в стороні і між собою конкурувати будуть ціною», — говорить Сергій Овчініков. За його словами, зараз різниця в ціні між «економ» житлом і концептуальними ЖК становить 20-25%.

При сприятливих економічних умовах, в 2021 році середня вартість житла підвищиться, як мінімум, на % інфляції. «У сегменті якісних концептуальних житлових комплексів у 2021 році, в залежності від стадії будівництва, локації, рівня попиту, репутації забудовника, вартість кв.м може збільшиться в середньому на 10-15%», — зазначив експерт.

Сергій Овчініков вважає, що в 2021 році одним із трендів стане укрупнення гравців. «Ми вже спостерігаємо цю тенденцію зараз. Невеликі компанії все частіше співпрацюють з великими, щоб мати можливість залишитися на ринку. Існуюча конкуренція між забудовниками, дефіцит фінансування, обмежений попит і невизначені правила гри призводять до підвищення «порога» входу на ринок. «Новачок» без репутації і портфеля проектів вже не може, як раніше, побудувати проект, маючи кошти тільки на три-шість місяців фінансування будмайданчика, а решту залучити з ринку. Ця схема може спрацювати для великих гравців, але до маловідомого забудовнику покупці бояться довірити свої гроші», — сказав він.

Експерт також вважає, що для повноцінного розвитку ринку, в 2021 році потрібно буде вирішити ряд важливих питань, таких як повноцінне реформування Державної архітектурно-будівельної інспекції, прийняття закону, що захищає права інвесторів, закону про вирішення проблем недобудов. Крім цього, необхідно розробити і впровадити механізми реконструкції застарілого житла, ревіталізації старих, невикористовуваних промислових зон, створити маневрений фонд комунального житла та ін.

«Вирішення цих, частково пов’язаних між собою питань, може стати базисом для розвитку ринку на найближчі 5-10 років», — резюмував Сергій Овчініков.

Теги:

Статьи по теме
Новини
Облікова ставка НБУ поки що залишилась на рівні 6%

Національний банк буде готовий підвищувати облікову ставку для приведення інфляції до цільового діапазону. Але поки що вона залишається на рівні…

21 / 01 / 2021

Новини
Отримано Сертифікати про прийняття в експлуатацію п’ятого будинку комплексу «Малахіт»

Новини компаній Отримано Сертифікат про прийняття в експлуатацію п’ятого, останнього, будинку житлового комплексу «Малахіт» за адресою: м. Київ, вул. Сурикова,…

21 / 01 / 2021

Новини
Cтарти продажів у ЖК Києва та передмістя

У Києві та у найближчих локаціях розпочались продажі у нових ЖК. ЖК Найкращий квартал-2 Стартували продажі в новому проекті ЖК…

21 / 01 / 2021

Новини
Суд повернув нацпарку «Голосіївський» 25 земельних ділянок

Ірпінським міським судом Київської області задоволено ряд позовів Київської обласної прокуратури про витребування з незаконного володіння громадян на користь держави…

21 / 01 / 2021