Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
До Бессарабської площі хочуть запустити трамвай

15.09.2020

3м2 Редактор

У київській школі міських проектів «Урбаніна» розробили план оновленої Бессарабської площі. Про це пише «Наша Столиця».

Автори проекту об’єднали на площі три бульвари і повернули на поверхню русло річки Хрещатик, яка зараз протікає в колекторі під землею.

На думку урбаністів, Бессарабська площа має неймовірний туристичний потенціал, однак в нинішніх умовах його неможливо використовувати. Навколо Бессарабського ринку є багато ресторанів, але через транспортну розв’язку до них складно дістатися.

При цьому, тротуари занадто вузькі навіть для пішоходів, не тільки для літніх майданчиків.

«Ми відкрили простір „Метрограду“ і влаштували по периметру прозорі і активні фасади для різних ресторанів, кафе і магазинів. Посеред площі розмістили велику зелену зону з простором для відпочинку і спілкування. Доступ до цієї території зробили з інклюзивним пандусом для зручного доступу і амфітеатром для відпочинку. Площа за ринком теж змінилася. Вона стала більш комфортною, на ній розмістилися додатковий простір для літніх майданчиків та дозвілля», — йдеться в повідомленні.

«Бессарабська площа — один з головних викликів розвитку якісного громадського простору в центрі Києва. До площі сходяться три магістралі, що створюють навколо нього суцільну транспортну розв’язку. Ніяких виділених смуг для громадського транспорту, велодоріжок або зручних маршрутів для пішоходів», — пишуть автори проекту.

Також обмежили рух автомобілів навколо Бессарабського ринку і створили комфортний простір для пішоходів. Розширили велосипедну доріжку і маршрути громадського транспорту.

«Зараз міська адміністрація планує продовжити Борщагівську трамвайну лінію до вулиці Шота Руставелі. В майбутньому ми пропонуємо продовжити її з вулиці Шота Руставелі до Бессарабського проїзду і далі по Хрещатику і бульвару Шевченка. Це дасть городянам можливість користуватися трамваєм і на інших маршрутах. Також додали магістральні велодоріжки, які є постійним способом пересування в місті», — пишуть автори проекту.

Статьи по теме
Новини
На місці незаконних недобудов на Вільшанській, 2-6 облаштують сквер

Новини компаній В компанії SAGA Development повідомили, що в рамках робіт з благоустрою вулиці Вільшанської вже розширено проїзд та знесено…

25 / 09 / 2020

Новини
Нові ЖК та котеджні містечка у передмісті Києва

Ми зібрали для вас інформацію про нові ЖК та котеджні містечка, а також старти продажів в них, які відбулися протягом…

25 / 09 / 2020

Новини
Кияни можуть виправляти помилки в містобудівному кадастрі

Помилки у містобудівному кадастрі Києва можуть виправляти самі кияни. Про це на своїй сторінці в Facebоok повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА, начальник…

25 / 09 / 2020

Планування
Як прикрасити обідній стіл

Стіл — центральний елемент кухні або їдальні. Тут ми збираємося всією сім’єю за смачним обідом, вчимо уроки або робимо поробки…

25 / 09 / 2020