У системі містобудівного моніторингу буде доступний перелік документів за кожним об’єктом будівництва у столиці.
Про це на своїй сторінці у Facebook написав заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій.
«Багатьох турбує тема незаконних забудов. Однак нерідко, навіть, замовники будівництва не знають, які документи їм потрібні, щоб їхні споруди були зведені на законних підставах. Тому інформація про забудови у Києві має бути максимально відкритою. Для цього у Департаменті містобудування та архітектури ми продовжуємо працювати над створенням системи містобудівного моніторингу», — повідомив Юрій Тацій.
Серед документів, які можна буде переглянути у ресурсі — проектна документація, містобудівні умови та обмеження, необхідні дозволи та інформація про експертизи.
«Що там буде? Плануємо, що по кожному об’єкту будівництва, по кожній будівлі кожен зможе отримати наступну інформацію:
містобудівні умови та обмеження, технічне завдання, яке забудовник отримує від Департаменту;
проектна документація та наказ про її затвердження;
документи про проведену експертизу проекту забудови;
дозвіл на забудову від Державної інспекції з містобудування.
Цей перелік документів і визначає, на які дії забудовник має право, а на які — ні. Департамент містобудування та архітектури не може визначати законність забудов, це у компетенції інших установ. Головна мета — отримати інформацію, які документи має забудовник, а які — ні», — деталізував Юрій Тацій.
Містобудівний моніторинг необхідний не лише для того, щоб кияни могли оцінити законність забудови, а і для прозорості в отриманні документів для забудовника.
«І такий підхід дозволяє вирішити одразу дві задачі. По-перше, кияни отримують інформацію, на основі якої і можуть судити про законність будівництва. По-друге, особи, які планують здійснювати будівництво, розуміють, які документи потрібні і-де їх отримати», — зазначив Юрій Тацій.
Активісти та столична влада змусили забудовника, який зводить будинок в історичному центрі Києва – у буферній зоні Софії Київської, – зменшити майже на третину висотність …
Президент України Володимир Зеленський повернув на доопрацювання ухвалений раніше Верховною Радою закон щодо продовження мораторію на стягнення застави за валютними іпотечними кредитами до 2022 року без підпису, долучивши свої …
У лютому 2023 року вартість газу для населення залишиться незмінною в рамках річних тарифів. Ціни на наступний місяць коливаються в межах 7,70–9,99 грн за куб….
В Ірпені відновили перші чотири будинки за програмою Фонду енергоефективності «ВідновиДІМ», повідомила пресслужба фонду. Згідно з повідомленням, у програмі взяли участь об’єднання співвласників багатоквартирних будинків…
У Києві субсидія на оплату комуналки була призначена навіть власникам елітних квартир, що коштують понад 10 мільйонів гривень, розповів obozrevatel.. Суперпрестижна київська локація — ЖК «Бульвар фонтанів»….
Інвестори ЖК «Міракс» просять владу Києва натиснути на забудовника, який, за їхніми словами, обіцяв здати житловий комплекс наприкінці 2019 року, але досі цього не зробив….