Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
У Києві заборонили будувати ТРЦ на Лісовій

05.08.2020

3м2 Редактор

Державна архітектурно-будівельна інспекція України 28 липня відмовила ТОВ «Женсан» у видачі дозволу на будівництво багатофункціонального торговельно-розважального центру біля станції метро «Лісова», до якого Кличко розпорядився збудувати прямий вихід з метрополітену, пишуть Наші гроші.

Відповідна відмова розміщена на офіційному сайті ДАБІ. Інспектор будівельного нагляду вказав на такі причини: забудова не відповідає Генплану м. Києва, у проекті не забезпечено необхідну кількість паркувальних майданчиків, розрахунок класу наслідків зроблений на підставі площі ТРЦ на 141 тис. кв. м, тоді як в експертному звіті проекту ТРЦ – 171 тис. кв. м, не надано фотокопію договору підряду на здійснення технічного нагляду та ін.

Нагадаємо, у 2004 році Київрада передала ТОВ «Женсан» в оренду на 25 років для будівництва багатофункціонального торговельного центру ділянку площею 4,01 га. Цю ділянку сформували з двох частин – 2,3 га і 1,71 га, які перебували у користуванні «Київзеленбуду» і «Київавтодору» відповідно. Вказаним рішенням Київрада виключила 2,3 га з категорії земель лісового фонду. А також припинила право користування автодору 1,71 га, де планувалося будівництво підходів до станції метро. Обидві ділянки були віднесені до земель запасу житлової та громадської забудови.

Разом з тим, у містобудівних умовах та обмеженнях (МУО) проектування ТРЦ на 4,01 га, які «Женсан» отримав у березні 2019 року, вказано інше функціональне призначення ділянки – як територія зелених насаджень загального користування і частково територія вулиць та доріг – відповідно до Генплану м. Києва.

У листопаді 2019 року створена КМДА постійно діюча конкурсна комісія по залученню інвесторів виключила з переліку об’єктів, які потребують інвестицій, проект «Реконструкція станції метрополітену «Лісова» з надбудовою надземного пішохідного переходу та примикання його до торгівельно-розважального центру на вул. Кіото у Деснянському районі». Водночас комісія схвалила пропозицію ТОВ «Женсан» щодо можливості фінансування цих робіт з подальшою  безкоштовною  передачею  результатів  робіт  у комунальну власність. Відтак, жодного конкурсу проведено не було.

1 липня 2020 року голова КМДА Віталій Кличко затвердив розпорядження про реконструкцію ст. м. «Лісова» з надбудовою надземного переходу, який примикатиме до майбутнього ТРЦ.

Відзначимо, що МУО видав Департамент містобудування КМДА за рішенням Окружного адмінсуду м. Києва.

Статьи по теме
Відео
Відкрито шоу-рум житлового комплексу «Володимирський»

Новини компаній Компанія «Інтергал- Буд» повідомляє, шо оформлення шоу-руму житлового комплексу бізнес-класу «Володимирський» завершено та він вже чекає відвідувачів. «Завітавши…

18 / 09 / 2020

Новини
Хід будівництва в ЖК Києва

Роботи на будмайданчиках продовжуються активно. Розповідаємо новини будівництва деяких ЖК. ЖК А136 1 вересня 2020 року група компаній DIM вийшла…

18 / 09 / 2020

Новини
Відділ продажів комплексу «Сирецькі Сади» переїхав за новою адресою

Новини компаній Компанія «Інтергал-Буд» повідомляє, що відділ продажів житлового комплексу «Сирецькі Сади» змінив адресу та відтепер знаходиться на першому поверсі будинку № 4 комплексу. Адреса: вул. Івана Виговського, 10Б….

18 / 09 / 2020

Акції
Паркомісце в подарунок у WASHINGTON Concept House

Новини компаній Компанія SAGA Development пропонує спеціальні умови купівлі квартири з терасою в ЖК WASHINGTON Concept House, що будується на…

18 / 09 / 2020