Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
У Київраді розповіли про якість воздуха у столиці

05.08.2020

3м2 Редактор

Столичне повітря забруднюють автомобілі й промислові підприємства. Проте є ефективні заходи для поліпшення ситуації.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова постійної комісії Київради з питань екологічної політики Костянтин Яловий.

«Діоксид сірки, діоксид азоту, формальдегід, зважені речовини (грубодисперсні домішки) – усім цим щоденно дихають кияни», – написав Костянтин Яловий.

«Приблизно 70-80% шкідливих викидів дають автомобілі, але свій потужний внесок роблять і промислові підприємства, особливо ТЕЦ. Є локальні, але дуже небезпечні плями на карті Києва, такі як колишній завод «Радикал», – зазначив Костянтин Яловий. 

Депутат Київради також написав, як можливо поліпшити ситуацію.

«Для початку Києву потрібна сучасна система моніторингу якості повітря. Навесні цього року до традиційного задимлення додалися негативні ефекти від масових пожеж і велика пилова буря. Але навіть в оцінках якості повітря нам довелося покладатися на сторонні джерела, бо власної щільної мережі станцій дослідження якості повітря в Києві немає», – зазначив Костянтин Яловий.

Київрада ухвалила рішення про створення системи моніторингу якості повітря. Її почнуть розвивати вже в цьому році. Працюватиме 27 стаціонарних постів і пересувна станція, яку можна наблизити до джерела викидів, щоб здійснити забір проб. Дані планують оперативно оприлюднювати на міському порталі, аби всі жителі могли бачити реальну картину якості повітря. 

«Але це тільки перший крок. Уряд ухвалив постанову, згідно з якою Управління екології та природних ресурсів КМДА взяло на себе функцію органу управління якістю атмосферного повітря. При ньому створено комісію, куди входять представники Держпродспоживслужби, ДСНС, Держагентства з управління зоною відчуження, Київенерго та Київводоканалу. Її перше завдання – напрацювати план заходів для поліпшення якості повітря в столиці, який потім затвердить Міністерство захисту довкілля. Сподіваюся, цей документ до вересня буде готовий», – зазначив Костянтин Яловий.

«Щодо головного джерела – автотранспорту – потрібно діяти системно і послідовно. Наближати інфраструктуру до місця проживання киян, щоб не виникало потреби зайвий раз сідати за кермо. Давати в усьому пріоритет пішоходам і велосипедистам, створюючи для них зручний простір. І, нарешті, слід популяризувати екологічно безпечний електротранспорт. Тут важлива синергія зусиль держави і міста. З боку першого – субсидії, податкові пільги, гранти», – пояснив Костянтин Яловий.

Статьи по теме
Новини
Частина набережної біля нового ЖК обвалилась

На північному березі озера Кирилівське (Опечень) стався неконтрольований зсув грунту та руйнування частини благоустроєної ділянки прибережного схилу біля нового житлового комплексу. Наразі…

23 / 09 / 2020

Новини
Хід будівництва ЖК Edelweiss House

Новини компаній Будівництво Edelweiss House вже на фінальному етапі, повідомляють в Edelburg Development. В двох будинках, об’єднаних спільним 6-рівневим стилобатом, завершені покрівельні роботи. На 85% завершено…

22 / 09 / 2020

Новини
Скандал з ЖК «Авіа-квартал» у Вишневому: інвестори чекають рішення Офісу з протидії рейдерству

У Вишневому набирає обертів скандал навколо ЖК «Авіа-квартал» по вулиці Вітянській. Одразу кілька мешканців несподівано для себе постали перед шокуючим фактом: їхні квартири забудовник…

22 / 09 / 2020

Новини
Почалась передача житлового комплексу А52 керуючій компанії DIM Expert

Новини компаній Почався процес передачі житлового комплексу А52 до рук DIM Expert, які займуться обслуговуванням та охороною комплексу. Про це…

22 / 09 / 2020