Українці подали понад 300 тисяч заяв на компенсацію за зруйноване житло. Завтра депутати мають ухвалити законопроєкт щодо механізму. Згідно змін, громадяни зможуть придбати собі нове житло на заміну в будь-якому місці України, передає Донбас24.
Про це в ефірі телемарафону розповіла заступниця міністра розвитку громад, території та інфраструктури Наталія Козловська.
За її словами, законопроєкт має велику кількість поправок і передбачає компенсацію як за пошкоджене, так і за зруйноване житло.
«За зруйноване житло передбачається надання фінансової можливості шляхом видачі сертифікату громадянам — з ним вони зможуть самостійно придбати житло в будь-якому місці. Зробити це вони зможуть одразу після його отримання. Це буде документ, який підтверджує зобов’язання держави заплатити по договору про купівлю-продаж за житло. Тобто держава просто сплатить за те житло, яке обере собі придбати громадянин», — пояснює Наталія Козловська. Так, за зруйноване житло дадуть сертифікати. Ними можна буде оплатити житло як у тому населеному пункті України, де раніше проживав отримувач і будинок було знищено, або в іншому, якщо людина захоче переїхати.
Компенсація за пошкоджене житло передбачається за об’єкти, які мають незначні пошкодження і їх можна відновити в форматі поточного ремонту. Ці гроші держава платитиме на рахунок власника житла для оплати будівельних матеріалів або робіт за відновлення об’єкту. Фінансування буде відбуватися за рахунок іноземних донорів.
Першочергове право на отримання сертифікатів матимуть військові та чотири пільгові категорії громадян. Інші отримають компенсацію в порядку черги.
Як зафіксувати факт руйнації та пошкодження житла
Згідно закону будинок, який було зруйновано, місцева влада обов’язково має внести до реєстру зруйнованого або пошкодженого майна. Надається інформація про сам об’єкт і документи про ступінь пошкодження внаслідок бойових дій. Також комісія має перевірити правоустановчі об’єкти власника, щоб сертифікат чи компенсація надавалися саме йому. Після цього органи самоврядування на підставі методики, яка буде ще затверджуватись у Кабміні, визначатиме суму компенсації і автоматично через Дію або реєстр нерухомого майна буде генеруватися сертифікат.
Але вже зараз громадяни мають верифікувати документи на житло і звернутися в органи місцевої влади, на території яких житло зруйновано, аби вони внесли їх у реєстр пошкодженого майна.
«Обов’язково звертайтеся до вашої місцевої влади, щоб вона обов’язково внесла ваш об’єкт в реєстр. Це пришвидшить роботу. Як тільки запуститься робота комісій на місцях, більшу частину справи вже буде зроблено і комісії зможуть приступити безпосередньо до нарахування компенсації. Ці дві складових дуже важливі і їх необхідно вже почати робити», —наголосила українцям Наталія Козловська. Наталія Козловська додала, що через три місяці після прийняття закону буде вже відпрацьовано усе необхідне, щоб розпочати роботу з власниками житла, генерацію сертифікатів і запустити процес
У Бучі завершується відновлення житлової багатоповерхівки на вулиці Водопровідна. Про це повідомив мер міста Анатолій Федорук.
За його словами, після ракетних обстрілів цього будинку російськими окупантами, капітального ремонту потребували 20 …
Кияни звернулись від столичної влади з вимогою не облаштовувати паркування усередині парку «Наталака» на Оболоні під час реконструкції кесона. Про це йдеться у петиції, зареєстрованій на сайті Київради.
Як уточнюється у документі, громада не виступає проти …
Банки у березні 2023 року видали 36 іпотечних кредитів на загальну суму 38,8 млн грн. Про це повідомляє пресслужба НБУ у Телеграмі. «Банки України в березні…
Київрада «дала відмашку» будівництву дев’ятиповерхового ЖК на вул. Петропавлівській, 22–24 — в буферній зоні Кирилівської церкви. У сесійній залі за погодження цього проєкту рішення проголосували 62 депутати. Для цього столична…
У Києві розпочали реновацію памʼятки архітектури «Будинок з комахами». Про це повідомляє активіст і співзасновник простору «Цегла» Дмитро Перов. У середині квітня стало відомо, що на вулиці Володимирській зносять…