Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru

Вартість протесту проти законного будівництва сягає $200 тис.

12.08.2019

Невідомий автор

Вартість організованого протесту проти законного будівництва становить від $20 до $200 тис.  Про це, спираючись на дані столичних девелоперських та будівельник компаній, повідомила головна експертка інформаційно-аналітичного порталу 3m2 Вікторія Берещак. Вона також розповіла, що інколи інспірований конфлікт може коштувати значно більше зазначеної суми.

«Відступні можуть бути конвертовані у квадратні метри і сягають 2% загальної житлової площі. Якщо зважити на ринкову вартість квартир, то ціна залагодження конфлікту інколи може становити понад 2 млн. $», — сказала вона. За даними Вікторії Берещак під час передвиборчих кампаній активність псевдоактивістів суттєво зростає: у 2018 році під тиском псевдоактивістів перебувало понад 45% об’єктів, будівництво яких тільки-но розпочалося. «Зараз цей показник значно змінився: понад 80% будівництв, розпочатих цього року, знаходяться під тиском активістів. При цьому „залагодження“ конфлікту найчастіше триває від 1 до 3 місяців», — зауважила фахівчиня.

На її погляд, відсутність чіткої містобудівної політики та невиліковна корупція в державних контролюючих органах разом з бездіяльністю правоохоронців призвели до того, що під виглядом «громадської непокори» діють злочинні групи, штучно створюючи протести з метою особистого збагачення. «Власне інтерес псевдоактивістів полягає в тому, щоб якомога в коротший термін створити довкола „обраного“ ЖК галас з метою фінансової наживи разом з політичним піаром», — підкреслила вона. Експертка наголосила, що зараз подібні конфлікти активно стимулюють радикальні і громадські організації, або ж окремі представники політичних сил. Як правило, прикриваються за «ширмою» місцевих жителів, які можуть бути як обізнані про реальні цілі пікетів і акцій, так і накручені ззовні недостовірною інформацією і фейками. На її думку, псевдоактивістами також слід вважати окремі групи громадян, які, прикриваючи свої власні бізнес-інтереси, намагаються роздмухати конфлікт. Переважно ці інтереси можуть стосуватися самозахоплених ділянок, на яких найчастіше облаштовують незаконні парковки.

«Схема таких протестів з „прикриттям“ досить проста: наприклад, нещодавно в Дніпровському районі столиці одне ОСББ заявило про те, що будівництво на ділянці поряд з їхнім будинком буцімто незаконне, що будівельні роботи руйнують їхній будинок, що знищується „зелена зона“ і т. ін. Проте справжній інтерес тут полягає трохи в іншому: ОСББ, не маючи жодних дозволів чи інших законних підстав, облаштувало парковку для своїх мешканців на частині території ділянки забудови та комунальній землі, призначеної для проїзду автотранспорту. А ділянка, на якій будуватиметься багатоквартирний будинок, належить до старої промзони, що вже понад 10 років знаходиться у занедбаному стані», — розповіла Вікторія Берещак. Експертка повідомила, що найняті протестувальники залежно від їхньої ролі у протесті, отримують від 300 до 1000 грн на годину. Окрім цього, деякі депутати Київради також активно долучаються до відстоювання чиїхось бізнес-інтересів або ж є виконавцями чиїхось доручень. «Часто роль депутатів полягає в підготовці депутатських запитів до різних державних та місцевих органів, наприклад, в поліцію, ДАБІ, земельну комісію. Такі дії здатні на певний час заблокувати будівництво», — стверджує Вікторія Берещак.

«Акції під конкретний майданчик можуть влаштовувати кілька разів, ініціювати засідання комісії в КМДА з резонансних будівництв, викликати представників забудовника на нібито публічний діалог, який перетворюється на шарварок. Все це робиться для розігріву, а потім до девелопера відправляють „гінця“. Той пропонує за певну суму або певну кількість квартир в будинку позбутися всіх проблем раз і назавжди. Якщо забудовник відмовляється, протести розпалюються з новою силою», — зазначає Вікторія Берещак. Щоб вирішити питання з псевдоактивістами і банальним рекетом, на думку гравців ринку, важливо бути над сутичкою і чітко діяти за законом. «Закривати очі на факти вимагання, посадову недбалість перевіряючих органів або відкуповуватися не варто. Діяти потрібно відкрито і з позиції права», — підсумувала Вікторія Берещак. 

Забудовник Інтергал-Буд повідомляє про старт продаж квартир у будинку № 7 ЖК «Сирецькі сади». У будинку за проектом буде 2 секції (перша — 24 поверхи, друга — 22).Як запевняє забудовник, усі квартири — зі зручними плануваннями, що перш …

Жителі Києва вже незабаром зможуть відслідковувати он-лайн, які вулиці були прибрані. Про це повідомляє генеральний директор Асоціації «Український екологічний альянс» Олег Костюшко.«Департамент транспортної інфраструктури КМДА …

Статьи по теме
Новини
Нове житло для переселенців планують побудувати на Кіровоградщині

Новини регіонів Житло для переселенців буде побудовано коштом міжнародних партнерів в Кропивницькому, а також в Суботцівській сільській громаді. Проєкт реалізує Українська освітня платформа….

28 / 03 / 2024

Новини
Понад 40% кандидатів, які подали заявки і обрали банк в Дії, отримали кредити за програмою єОселя

З початку роботи державної доступної іпотечної програми єОселя у застосунку Дія було оброблено понад 620 тисяч заявок. Це сумарна кількість заявок, поданих в сім банків-партнерів програми — Ощадбанк,…

28 / 03 / 2024

Новини
Додаткова знижка 2% на нерухомість від «Інтергал-Буд» для військових та медиків

Новини забудовників Компанія «Інтергал-Буд» пропонує додаткову знижку у розмірі 2%, якою можуть скористатись військові та правоохоронці (всіх родів військ та…

28 / 03 / 2024

Новини
ДІАМ подала до суду через порушення біля Солом’янського парку

Державна інспекція архітектури та містобудування України звернулася до суду через порушення на обʼєкті за адресою вул. Шаповала, 1-3, де поруч із Солом’янським…

28 / 03 / 2024