Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Верховний суд скасував рішення про закриття справи «будинку-монстра» на Подолі

22.01.2021

3м2 Редактор

Верховний суд задовольнив касаційну скаргу Київради і повернув на розгляд Північному апеляційному господарському суду справу про демонтаж самовільно побудованих поверхів в житлово-офісному комплексі на вулиці Нижній Вал, 27-29, більш відомому як «будинок-монстр» на Подолі. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив заступник голови Київради Володимир Бондаренко.

«Перемога! Справу продовжить розглядати Північний апеляційний господарський суд. Верховний суд задовольнить касаційну скаргу Київської міської ради і підтвердив, що суперечка має виключно господарський характер, не дивлячись на спроби затягнути процес», – написав чиновник.

За словами Бондаренко, скасування рішення про закриття справи відкриває шлях до того, щоб апеляція перейшла до розгляду справи по суті.

Раніше справу «будинку-монстра» на Подолі закрили, тому що Північний апеляційний господарський суд вирішив, що його повинен розглядати цивільний суд, а не господарський. При цьому, до розгляду по суті справи про демонтаж надбудованих поверхів будинку так і не дійшли.

Нагадаємо, в 2012 році ТОВ «Пателі Лізинг» отримало дозвіл на будівництво восьмиповерхового будинку за адресою вул. Нижній Вал, 27-29. Однак побудувала 12-поверховий будинок ЖК «Поділ Престиж», яке кияни охрестили «будинком-монстром» на Подолі.

У 2014 році Київрада подала позов на «Пателі Лізинг», в якому вимагала зобов’язати забудовника знести самовільно добудовані поверхи ЖК. У листопаді 2019 року Господарський суд Києва задовольнив позов і зобов’язав забудовника знести чотири верхні поверхи «будинку-монстра», які не були передбачені проектом.

Але в лютому 2020 року Північний апеляційний суд Києва скасував рішення суду попередньої інстанції, визнав будівництво законним і відмовив у вимозі знести додаткові поверхи.

Паралельно з цим квартири в скандальному ЖК почали продавати за безцінь. При цьому, продавці запевняли потенційних покупців, що забрати землю під вже побудованим будинком столична влада не зможуть.

У березні цього року вже Верховний суд відновив провадження у справі «будинку-монстра» і призупинив рішення Північного апеляційного госпсуду.

У листопаді 2020 го Окружний адміністративний суд Києва зобов’язав ДАБІ видати сертифікат готовності об’єкта забудовнику «будинку-монстра» на Подолі. Згідно з матеріалами справи, забудовник ТОВ «Пателі Лізинг» звернувся в ДАБІ із заявою про прийняття будівлі в експлуатацію і видачу сертифіката. Однак в серпні цього року інспекція відмовила забудовнику «будинку-монстра» через відсутність необхідних документів.

Статьи по теме
Новини
Від власника «Дача на Юнкерова» вимагають привести об’єкт культурної спадщини до належного стану

Київська міська прокуратура в судовому порядку вимагає привести об’єкт культурної спадщини – «Дача на Юнкерова» (Пуща-Водиця), розташований по вул. Миколи…

05 / 03 / 2021

Новини
Рада продовжила кінцеві терміни установки лічильників газу для населення

Законом встановлено, що контроль за забезпеченням встановлення лічильників газу виконує Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та…

05 / 03 / 2021

Акції
Найкраща пропозиція березня: квартира А136 Highlight Tower за спеціальною ціною

Новини компаній Початок весни – найкращий час запланувати подію, яка кардинально змінить ваше життя. І головною такою подією стане придбання…

05 / 03 / 2021

Новини
Хід будівництва Saga Development

Новини компаній Що нового відбулося на будівельних майданчиках SAGA Development і партнерів? Розповідаємо про проекти. KANDINSKY Odessa Residence У KANDINSKY…

05 / 03 / 2021