Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Власник будинку автоматично отримує право на земельну ділянку — Рада прийняла закон

03.02.2021

3м2 Редактор

Верховна Рада прийняла в другому читанні і в цілому проект закону №0850 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо єдиної правової частки земельної ділянки та розташованого на ній об’єкта нерухомості)». За відповідне рішення проголосували 297 народних депутатів, пише Укрінформ.

Законопроектом пропонується встановити «автоматичність» переходу прав користування земельною ділянкою при переході права власності на розташоване на ньому будівлю, споруду від землекористувача до нового власника майна.

Також встановлюється обов’язок набувача права власності на будівлю, споруду, розташованих на земельній ділянці державної та комунальної власності, право користування якою не оформлено протягом 30-денного терміну з дня набуття такого права власності, здійснити відповідні дії для оформлення прав на земельну ділянку.

У той же час «в разі недосягнення згоди щодо порядку користування земельною ділянкою між набувачем і землекористувачем такий порядок визначається органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування».

Реалізація проекту Закону не потребуватиме внесення змін та доповнень до інших законодавчих актів України та додаткових витрат з державного бюджету.

Законопроект був внесений до Верховної Ради 29 серпня 2020 групою народних депутатів. Попередня редакція цього проекту з такою ж назвою була зареєстрована в парламенті ще 4 червня 2015 року.

Статьи по теме
Новини
У лютому в Оболонському районі сталося падіння цін на новобудови

Згідно з даними статистки цін на новобудови Києва на порталі ЛУН.Місто лютого приніс незначне зниження. У лютому стало відомо тільки…

09 / 03 / 2021

Рейтинги
Новобудови біля води: 5 ЖК Києва

Водойма — це чудове місце для відпочинку, причому в будь-який час року. Засмагати й купатися, кататися на човні, ловити рибу…

09 / 03 / 2021

Новини
Стало відомо, де побудують велосипедні доріжки у Києві цього року

Дорожньо-будівельний сезон 2021 розпочато. Роботи вже тривають на вулицях Борщагівській, Милославській, Пейзажній алеї, Індустріальному шляхопроводі. Разом із новими дорогами місто…

09 / 03 / 2021

Новини
Чому будинок на Пейзажці, автентичність якого обіцяли зберегти, виглядає не так як очікувалось

Минулої весни у Києві розпочалася реконструкція закинутого і напівзруйнованого дореволюційного маєтку, чиї фасади виходили на Пейзажну алею і на Велику Житомирську вулицю. Повідомлялося,…

09 / 03 / 2021