Онлайн-журнал про новобудови Києва та області


Як київські забудовники долають виклики блекаутів

01.02.2023

3м2 Редактор

Київські забудовники планують впроваджувати в своїх проєктах нові сервіси та технології, спрямовані на те, щоб зробити будинки більш автономними й незалежними від зовнішніх факторів. Про це представники компаній розказали в коментарях на запит Property Times. 

Пункти обігріву та старлінки

«Наразі ми не впроваджували подібних рішень, але розглядаємо можливість забезпечення на території комплексів пунктів обігріву. Для цього можуть бути використані незайняті комерційні площі. Окрім того, ми розглядаємо можливість придбання в рамках наших бізнес-центрів та публічних просторів в ЖК старлінків, аби забезпечити безперебійний доступ до інтернету. В планах також обладнання об’єктів компанії генераторами, — прокоментувала Анна Лаєвська, комерційна директорка «Інтергал-Буд». — Що ж до систем опалення та водопостачання, ряд наших комплексів забезпечений автономним опаленням шляхом використання індивідуальних газових котлів у квартирах або автономних газових котелень в будинках. Є проєкти, де водопостачання забезпечується власною свердловиною на території комплексу. 

Однак варто розуміти, що подібні технології є частковим розв’язанням питання, оскільки вони можуть працювати автономно лише певний проміжок часу та також потребують електроживлення». 

Енергонезалежні технології

«Для наших проєктів, які знаходяться на стадії розробки, саме зараз спільно з архітекторами пропрацьоваємо різні варіанти впровадження енергонезалежних технологій, — розповів Property Times Дмитро Новіков, директор із маркетингу компанії City One Development. — Більш того, ми вже маємо позитивний досвід впровадження найсучасніших екотехнологій у нашому реалізованому проєкті на території ЖК «Новопечерські Липки» у садочку LeapKids. Ще на етапі проєктування і будівництва у LeapKids застосували енергоефективні рішення, які дозволяють дитсадку бути незалежним від міських мереж. Використано такі інноваційні технології як система пасивного охолодження «холодна стеля», яка знижує температуру повітря за допомогою геотермальної енергії землі, сонячні колектори для обігріву та гарячого водопостачання, високоефективна система водопідготовки і очищення, що забезпечує садок якісною питною водою.

У будівлі садочка 43 спеціальні свердловини отримують геотермальну теплову енергію, яка переробляється вже у фізично відчутне тепло, призначене для опалення приміщень садка та нагрівання води. 12 сонячних колекторів нагрівають гарячу воду, підвищують ефективність і зменшують енерговикористання. Працює система вентиляції з рекуперацією».

Генератори

Девелопер Alliance Novobud оголосив про встановлення на території житлового комплексу Montreal House, після прийняття його в експлуатацію, стаціонарного генератора для забезпечення безперебійної роботи ключових систем будинку на випадок блекаутів в майбутньому.

Дизельний генератор закордонного виробництва матиме розрахункову потужність 138,8 кВА. Устаткування встановлять з дотриманням Державних будівельних норм та на основі офіційних погоджень. Контролюватимуть та запускатимуть генератор працівники експлуатаційної компанії, які пройдуть необхідне навчання, йдеться в офіційному повідомленні компанії.

Потужність генератора забезпечуватиме комплекс найнеобхіднішими сервісами: безперебійну роботу ліфтів (один пасажирський ліфт на 1 та 2 блоки, і один на 3 та 4 блоки), роботу станцій холодного й гарячого водопостачання, роботу газової котельні, теплових пунктів й аварійне освітлення місць загального користування.

«Озброївшись досвідом останніх місяців, ми ухвалили рішення потурбуватися, аби в майбутньому резиденти житлового комплексу Montreal House були захищені від повного знеструмлення, зневоднення та зникнення тепла. І не важливо, чи це буде в результаті воєнних дій чи техногенних катастроф, головне — забезпечити мешканців мінімальними зручностями під час серйозних життєвих випробувань. Витрати на придбання та встановлення генератора бере на себе забудовник. Щодо витрат на його обслуговування (забезпечення пальним, ремонт тощо) — наразі ми шукаємо рішення, яке, впевнений, задовольнить як майбутніх резидентів комплексу, так і забудовника, — зауважив Андрій Мельник, генеральний менеджер будівельних проєктів Alliance Novobud. — Не виключення, що з часом, отримавши досвід зі встановлення генератора на території житлового комплексу, подібна практика пошириться на наші нові проєкти, які сьогодні перебувають на стадії проєктування».

Відключити багатотисячний житловий комплекс на Куренівці по пров. Балтійському планують вже 2 лютого. Про це йдеться у повідомлені телеграм-каналу "Життя Оболонського району". У повідомленні наводиться …

Громадяни, які отримують житлову субсидію, повинні будуть самостійно переказувати гроші за спожиті послуги комунальним підприємствам. Про це розповіла «Суспільному» заступниця керівника головного управління Пенсійного фонду в Житомирській …

Статьи по теме
Новини
Колишні орендарі кінотеатру «Київ» хочуть через суд повернути приміщення

ТОВ «Культурний центр «Кінотеатр „Київ“» через суд вимагатиме поновити свій статус орендаря та повернутися до приміщення кінотеатру «Київ». Про це розповів юридичний представник директорки компанії Володимир Власенко, пише…

22 / 03 / 2023

Новини
Київрада хоче віддати ділянку лісу під забудову

Київрада збирається відновити договір оренди земельної ділянки в районі Броварського проспекту, яка нещодавно була частиною лісу. Про це повідомляє «Київвлада». Проєкт рішення…

22 / 03 / 2023

Новини
єОселя на первинному ринку нерухомості: кількість угод вимірюється одиницями

Нещодавно Кабінет міністрів України затвердив стратегію та фінансовий план державної компанії «Укрфінжитло», що дозволить залучити фінансування під програму «єОселя» вже навесні цього року. Це дасть новий…

22 / 03 / 2023

Новини
Французька організація допоможе безкоштовно замінити пошкоджені вікна на Київщині

На Київщині триває програма допомоги для найбільш вразливих верств населення по безкоштовній заміні пошкоджених вікон та дверей. Нею займається французька неурядова гуманітарна організація…

22 / 03 / 2023