Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Як зробити перепланування квартири в «квартиру-студію»

30.04.2021

3м2 Редактор

Для того, щоб жити у сучасному, стильному та функціональному помешканні, не обов’язково купувати квартиру з великим метражем у елітному будинку. «Дизайнерське» житло доступне, навіть, власникам малогабаритних квартир. Одним із найпопулярніших рішень для цього є перепланування звичайної квартири в студію.

Про те, як здійснити таке планування у свої квартирі, розповів заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій.

«Як правильно перепланувати квартиру та узаконити внесені зміни? За чинним законодавством для більшості робіт, пов’язаних з перебудовою квартири, не потрібен попередній дозвіл. Щоб узаконити їх, потрібно лише зазначити зміни у технічному паспорті нерухомості та отримати довідку з БТІ. Головне – не зачіпати несучі конструкції», – пояснив Юрій Тацій.

Посадовець зазначив, що зміни несучих конструкцій, об’єднання балкона з кімнатою, перенесення санвузла та інші втручання в інженерні конструкції потребують обов’язкового погодження з Державною архітектурно-будівельною інспекцією. Особливих умов також потребує перепланування квартири в студію за наявності газової плити, адже для цього також необхідно забезпечити обов’язкову гравітаційну (самоплинну) вентиляцію.

«Для цього потрібно розробити та подати проект перепланування і декларацію про початок робіт, згодом виготовити новий технічний паспорт та повідомити про готовність об’єкта, потім – внести інформацію до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно», – підкреслив Юрій Тацій.

Він також зауважив, що зміни несучих стін чи інженерних систем без дозволу можуть обернутися проблемами у майбутньому.
«Від неможливості проводити будь-які операції з такою нерухомістю до примусового відновлення початкового стану приміщення. Також втручання в несучі конструкції може призвести до втрати тепла, підвищення вологості і появи цвілі, а іноді навіть до руйнування і обвалу будинку», – додав Юрій Тацій.

Статьи по теме
Новини
Депутати дозволили забудовувати Київ згідно з ДПТ без генплану до 2024 року

Депутати Київської міської ради ухвалили рішення про розробку 219-ти Детальних планів території, які регламентують комерційну забудову у мікрорайонах міста. За…

14 / 05 / 2021

Новини
Житло для студента у передмісті: 5 варіантів для придбання

3m2 підібрав новобудови, які можна розглянути для покупки квартири для студента. ЖК Озерний Гай Гатне Адреса: с. Гатне, Києво-Святошинський районЦіна:…

14 / 05 / 2021

Новини
У будинку №8 О2 Residence відкрито продаж квартир

Новини забудовників О2 Residence розпочинає продаж нових квартир у будинку з щасливим номером №8. Як і сусідній будинок №6, нова…

14 / 05 / 2021

Новини
Девелопер ENSO потрапив до рейтингу Forbes як один з найбільших забудовників столиці

Новини забудовників Журнал Forbes Ukraine визначив найбільших забудовників столиці. ENSO посідає 5 сходинку в рейтингу серед десятьох найбільших забудовників Києва….

14 / 05 / 2021