Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru

Яка доля чекає відомий київський довгобуд ЖК Дніпровські вежі

29.10.2019

3м2 Редактор

Нацгвардія та Кабмін не залишають спроб знайти інвестора, щоб добудувати сумнозвісний житловий комплекс «Дніпровські вежі» на столичному проспекті Генерала Ватутіна, 9.

Отримання квартир в ньому давно чекають не тільки громадяни, а й військові. Об’єкт з шести 34-поверхових будинків, який зводили на гроші держави і приватних інвесторів, «з’їв» близько 200 млн гривень, але його будівництво заморозили в 2008 році. Експерти відзначають: відновити будівництво об’єкту технічно буде дуже непросто і витратно, можливо знадобиться повноцінний проект реконструкції. Чи є у ЖК шанс бути добудованим дізнавалася KиївВласть.

Про те, що Нацгвардія завзято, але поки безуспішно шукає інвестора для добудови ЖК «Дніпровські вежі», стало відомо з відповіді Міністерства внутрішніх справ (МВС) на запит Кабміну: «Протягом третього кварталу 2019 року представниками ГУ Нацгвардії проведені зустрічі з потенційними інвесторами про рішення порушеного питання, але жодне з підприємств не надало економічно обґрунтованих і прозорих пропозицій про вирішення проблемних питань щодо завершення будівництва об’єкта. Робота з пошуку інвестора для добудови зазначеного об’єкта триває», — повідомили у МВС.

Будівництво ЖК «Дніпровські вежі» з шести 34-поверхових будинків почалося в 1999 році. На той момент замовник будівництва — Головне управління внутрішніх військ МВС — інвестував в нього близько 130 млн гривень. МВС і повинен був отримати для військовослужбовців в комплексі з 890 квартир більше 400. Передбачалося, що на ділянці зведуть шість будинків за три роки. Але будівництво затяглося. А в 2008 році його взагалі заморозили.

За даними Київської міськдержадміністрації, протягом 2008–2013 років в судовому порядку були розірвані договори з усіма забудовниками (в різний час, за даними відкритих джерел, комплекс будували «Укріндустрія», «УкрАзіяБуд», «Етьєн-вест», «Алес-Буд» і ін.) через невиконання ними зобов’язань по будівництву об’єкта.

У 2014 році, функції замовника будівництва ЖК «Дніпровські вежі» були передані Головному управлінню Нацгвардії як правонаступнику Головного управління внутрішніх військ МВС.

У КМДА повідомили, що з 2014 року Нацгвардії вдалося:

  • оформити ділянку на просп. Генерала Ватутіна, 9 у постійне користування для будівництва та обслуговування цих багатоповерхівок (рішення Київради від 10.12.2014 року № 594 / 594);
  • отримати містобудівні умови і обмеження (ДУО) для проектування забудови ділянки (від 1.04.2016 року № 199 / 15/12 / 009–15);
  • оновити технічні умови щодо інженерного забезпечення об’єкта;
  • розпочати проведення коригування проекту будівництва житлових будинків № 5 і 6.

У березні 2018 року тодішній голова Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації Геннадій Заболотний в інтерв’ю KV повідомив, що питання добудови ЖК «Дніпровські вежі» не входить в компетенцію РДА, оскільки це власність Нацгвардії. Він також зазначив, що технічної можливості знести ці довгобуди немає.

Відзначимо, після тривалого припинення будівництво можливо поновити, тільки якщо об’єкт було належним чином законсервований. В іншому випадку продовжувати роботи можна після додаткового обстеження об’єкта та перевірки стану його несучих конструкцій. Для ЖК «Дніпровські вежі» така експертиза, напевно, є обов’язковою. Адже причиною припинення будівництва ЖК, схоже, були не тільки економічні і політичні проблеми, а й технологічні прорахунки через недотримання будівельних норм.

На думку експерта з держуправління у сфері містобудування Віктора Глеби, відновити будівництво ЖК «Дніпровські вежі» в нинішньому стані неможливо. Він вважає, що сьогодні може йти мова виключно про новий повноцінний проект реконструкції.

«Там чверть, можливо і половину конструкції необхідно зносити. Зокрема, потрібно демонтувати конструкцію ліфта. У цих будівлях шахта ліфта нахилена, тому до верхніх поверхів ліфт просто не доїде. Причина цього — помилки як на етапі проектування, так і на етапі будівництва», — заявив Віктор Глеба.

За його словами, реконструкція «Дніпровських веж» зажадає значних витрат, які Нацгвардія і МВС не осилять.

«Можливо, було б доцільно передати цей об’єкт бізнесу, який здатний щось зробити з такими будинками. А Нацгвардії і МВС потім в цьому ЖК виділити квартири, але перед цим перевірити, яке відношення ці люди мають до Нацгвардії і МВС. Адже 50, а можливо і 70% з квартир, які спочатку призначалися для військовослужбовців, збиралися оформити на осіб, які не мають відношення до МВС», — розповів Віктор Глеба.

При цьому експерти переконані — якщо цей ЖК все такі добудують, то виграє весь Київ, особливо масив Троєщина. Оскільки ці будівлі, на думку Георгія Духовичного, гармонійно там вписуються на відміну від таких же висоток в центрі міста.

Гідропарк перетворять на сучасний великий простір для спорту та розваг. Насамперед, перевірять чи є дозволи у споруд, «нелегалів» знесуть, а захоплену землю повернуть місту. Про це …

Верховний суд України заарештував майно і рахунки будівельної компанії «Орлан-Інвест Груп» і зобов’язав сплатити в бюджет міста Ірпінь (Київська обл.) заборгованість пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Ірпінь, що склала 1,7 млн ​​гривень.  Про …

Статьи по теме
Новини
Як укласти договір міни житла

Досить часто при розлученні, розділенні спадщини, виникненні фінансових труднощів виникає потреба в обміні житла. Одним із способів вирішення такої проблеми…

28 / 01 / 2022

Новини
Два житлові комплекси групи компаній DIM беруть участь у програмі кредитування від КРИСТАЛБАНК

Новини забудовників Відразу за двома житловими комплексами одного з найбільших девелоперів столиці та передмістя, групи компаній DIM, розпочата співпраця з…

28 / 01 / 2022

Новини
Доступна іпотека: загальний обсяг кредитів досяг 1,318 млрд

Під 7% річних житло в Україні вже купили 1527 сімей: 57 — минулого тижня, йдеться у статистиці Мінфіну. Банки, які співпрацюють із Фондом розвитку…

28 / 01 / 2022

Новини
4 ЖК від «Інтергал-Буд» потрапили до переліку комплексів з найбільшим подвір’ям

Новини забудовників Одразу декілька комплексів від «Інтергал-Буд» потрапили до ТОП-30 ЖК Києва, де планують найбільшу прибудинкову територію. Нещодавно Рейтинг ЛУН…

27 / 01 / 2022