Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Яким має бути відсоток житлової забудови: відповідь Департаменту містобудування та архітектури та КМДА

10.08.2020

3м2 Редактор

Дотримання вимог щодо відсотка забудови важливе для забезпечення комфортних умов життя та безпеки людей. Про частку забудови на земельній ділянці для різних будинків розповів заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій.

«Відсоток житлової забудови на ділянці – який він і для чого потрібен?
Кожен з нас хоче жити у комфортних умовах: мати гарний вид з вікна, зону відпочинку біля будинку та місце, де можна припаркувати авто. Щоб забезпечити такі умови для людей, до забудовника застосовується норма щодо відсотку забудови ділянки», – пояснив Юрій Тацій.

Відсоток забудови регулюється державними будівельними нормами і залежить від поверховості запланованої будівлі.

«Згідно з ДБН «Планування та забудова міста» для житлових будинків передбачені певні вимоги щодо відсотку території, який займає фундамент будівлі. Решта території призначається для благоустрою.

Відсоток для будівлі розраховується відносно її поверховості:
☑ для будинків від 1 до 3 поверхів відсоток забудови складає 50%;
☑ для будинків від 4 до 5 поверхів – 45%;
☑ для будинків від 6 до 8 поверхів – 40%;
☑ для будинків від 9 до 10 поверхів – 35%;
☑ для всіх будинків, вищих 11 поверхів – 30%», – написав Юрій Тацій.

Наразі далеко не всі забудовники виконують цю вимогу, що відображається на якості збудованого житла і перешкоджає самим замовникам будівництва.

«На жаль, не всі забудовники виконують ці умови і ми стикаємось із ситуацією, коли з вікна видно бетонну стіну сусіднього будинку.

Сподіваюсь, що колись замовники будівництва все ж зрозуміють, що через недотримання норм можуть постраждати і вони самі, втрачаючи клієнтів, які натомість обирають більш комфортне житло. А архітектори, які проектують будівництва з порушенням правил, будуть втрачати своїх замовників», – зазначив Юрій Тацій.

Статьи по теме
Новини
Департамент охорони культурної спадщини надав охоронний статус 9 об’єктам

Департамент охорони культурної спадщини надав статус щойно виявлених об’єктів культурної спадщини дев’яти об’єктам у Києві. Зокрема, мова йде про: будинок звукозапису…

29 / 09 / 2020

Новини
Скільки будинків у Києві вважаються застарілими

5395 будинків Києва вважаються застарілими для повноцінної експлуатації, повідомив голова КО «Київгенплан» Сергій Броневицький. Загальна площа застарілого житлофонду — 12 322 тисячі кв.м. У ньому проживає…

29 / 09 / 2020

Новини
Інвестори Аркади просять Зеленського до виборів розібратися з недобудовами

У Києві інвестори банку Аркади, що вклалися у будівництво нових квартир, вийшли в понеділок, 28 вересня, з протестом до Офісу президента, вимагаючи від Володимира Зеленського втрутитися…

29 / 09 / 2020

Новини
Архітектори YODEZEEN розповіли, як буде виглядати лобі KANDINSKY Odessa Residence

Новини компаній Архітектори дизайн-студії YODEZEEN розробили концепцію вхідної групи KANDINSKY Odessa Residence, будівництво якого ведеться на Французькому бульварі в Одесі….

29 / 09 / 2020