Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
За час карантину частка квартир, придбаних за допомогою розстрочки в передмісті Києва збільшилася до 55%

15.09.2020

3м2 Редактор

За час карантину частка покупок квартир в передмісті Києва за допомогою механізму розстрочки збільшилася до 55%. Про це повідомила експерт ринку нерухомості Вікторія Нерода.

За її даними, в порівнянні з 2019 роком, частка квартир, придбаних в розстрочку збільшилася на 10-12%.

«Через виниклу невизначеності у зв’язку з тривалістю карантину і можливими кризовими явищами в економіці країни, багато покупців, які мають достатньо коштів для придбання квартири за 100-відсоткову вартість, прийняли рішення скористатися програмами розстрочки від забудовника», – сказала вона.

За її даними, сьогодні одна з найбільш перспективних програм по розстрочці є розстрочка «50 на 50», при якій початковий внесок становить 50% від вартості квартири, решта ж суми виплачується єдиним платежем на етапі введення об’єкта в експлуатацію.

«На даний момент ця форма розстрочки найбільш вигідна, як для покупця, так і для забудовника. З одного боку — це взаємна довіра покупця і девелопера, а з іншого — покупець не залежить від щомісячних платежів», — сказала вона.

Вікторія Нерода зазначила, на сьогоднішній день частка квартир в передмісті столиці, придбаних при 100-процентній оплаті, не перевищує 40-42%. І лише трохи більше 3% квартир купується за допомогою іпотечних кредитів.

Експерт звернула увагу на те, що покупці заміського житла воліють об’єкти з готовністю не менше 50%. «У тих об’єктах, де будівництво велося за наміченим графіком, без припинень, довіру покупців значно вище, ніж у проектів, які з тих чи інших причин зіткнулися з тимчасовими труднощами», — підкреслила вона.

Вікторія Нерода також повідомила, що до кінця липня забудовники, які реалізують в передмісті столиці якісні об’єкти нових форматів, зуміли не тільки стабілізувати, а й істотно підвищити рівень продажів. Зокрема, з травня по вересень, рівень продажів в споруджуваних якісних приміських комплексах виріс на 30-40%.

На цей час, на її думку, понад 50% попиту на приміське житло припадає на об’єкти нових форматів, таких як екокомплекси, об’єкти формату nature friendly. Головними особливостями таких ЖК є широкі рекреаційні можливості (озеро, ліс і ін.), Створювана всеосяжна інфраструктура, що включає в себе облаштування внутрішнього простору ЖК, його зонування та функціональність, при цьому 2/3 будівельної ділянки відводиться саме під створення місць загального користування.

«Для таких житлових комплексів характерно висока якість будівництва, в тому числі використання енергозберігаючих технологій: установка індивідуального опалення, вентильованих фасадів з хорошим рівнем тепло- і шумоізоляції, що дозволяють в зимовий період скоротити витрати на тепло в середньому на 20-25%», — розповіла Вікторія Нерода.

Експерт акцентувала увагу на тому, як за останні півроку змінилися купівельні пріоритети. Так, починаючи з липня, попит в передмісті Києва потроху переорієнтовується на більш дорогі квартири і квартири середньої цінової категорії.

«Звичайно ж багато що залежить від стадії готовності проекту: на початкових стадіях купуються в основному 1-кімнатні квартири, переважно як інвестиційна покупка, а коли готовність проекту сягає 50% і вище, коли істотно збільшується рівень довіри потенційних клієнтів до проекту, тоді і зростає попит на дорогі квартири вартістю близько 1000 дол. / кв.м », — зазначила експерт.

Вікторія Нерода вважає, що в осінній період, при збереженні економічної стабільності, стабільності національної валюти, в об’єктах з високим ступенем готовності (не менше 50%) і відносяться до категорії нових форматів очікується зростання цін до 17%.

«В інших сегментах ринку цінова ситуація буде досить стабільна: цінові коливання будуть в межах 5-7% в залежності від стадії будівництва або переходу на нові етап будівельних робіт», — підсумувала вона.

Нагадаємо, раніше ми писали, де можна купити квартиру в розстрочку з мінімальним першим внеском.

Статьи по теме
Новини
На місці незаконних недобудов на Вільшанській, 2-6 облаштують сквер

Новини компаній В компанії SAGA Development повідомили, що в рамках робіт з благоустрою вулиці Вільшанської вже розширено проїзд та знесено…

25 / 09 / 2020

Новини
Нові ЖК та котеджні містечка у передмісті Києва

Ми зібрали для вас інформацію про нові ЖК та котеджні містечка, а також старти продажів в них, які відбулися протягом…

25 / 09 / 2020

Новини
Кияни можуть виправляти помилки в містобудівному кадастрі

Помилки у містобудівному кадастрі Києва можуть виправляти самі кияни. Про це на своїй сторінці в Facebоok повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА, начальник…

25 / 09 / 2020

Планування
Як прикрасити обідній стіл

Стіл — центральний елемент кухні або їдальні. Тут ми збираємося всією сім’єю за смачним обідом, вчимо уроки або робимо поробки…

25 / 09 / 2020