Андрій Руденко, як власник компанії ENSO, звернувся до громадськості у зв’язку з тим, що в інформаційному просторі з’явився цілий пласт різного матеріалу, в тому числі сюжет розміщений командою проекту Bihus info про будівельний ринок, де ENSO згадували як «ширму».
Руденко повідомив, що з 26 лютого 2022 року я є бійцем територіальної оборони Київської області, обов’язки якого виконую і до сьогодні. Проте на життєдіяльність компанії його військова служба жодним чином не впливає.
У вищезазначеному сюжеті згадуються широко відомі учасники будівельного ринку: інвестори, забудовники, девелопери, а також профільні фінансові компанії.
«Вкрай дивною була заява про те, що на будівельних майданчиках, які управляються компанією ENSO, нічого не відбувається. Оскільки, як вам відомо, ще з кінця серпня ENSO відновила та проводила роботи до того моменту, поки ситуація з енергетикою в результаті обстрілів не погіршилась до всім відомого рівня. Загалом спростовувати всі неправдиві твердження наведені в сюжеті не має сенсу, адже якби журналісти дали нам більше часу, ми б змогли надати фактаж та роз’яснити як працює девелоперський бізнес. Хочу ще раз зазначити, що вам відомі співвласники компанії ENSO — Андрій Руденко та Раміль Мехтієв і ця інформація присутня у відкритих джерелах. Ми ведемо свою діяльність етично та в правовому полі. Ми, як багато тисяч інших компаній в Україні, зазнаємо втрат від російської агресії, але не плануємо припиняти діяльність і будемо й надалі виконувати свої зобов’язання перед клієнтами та партнерами» — написав він.
Згодом компанія оприлюднила звернення до інвесторів та партерів
«Останніми днями в інфопросторі з’явився цілий ряд маніпулятивних публікацій, в яких згадується ENSO з прив’язкою до сторонніх осіб та висловлюються неправдиві твердження про „тіньових“ власників компанії. Матеріали цих розслідувань це загальнодоступна інформація з відкритих джерел, зміксована з домислами та надуманими „фактами“. Це не перша, на вигляд спланована атака на компанію хоча ми постійно пояснюємо як працює ENSО і девелоперський бізнес в цілому, хто є власниками компанії, як ми взаємодіємо з партнерами тощо. Показово, що в цих розслідуваннях відсутня офіційна позиція посадових осіб компанії ENSO. І це не випадково. Адже ні в пресслужбу ні безпосередньо до СЕО компанії Раміля Мехтієва, який регулярно спілкується зі ЗМІ, запити прокоментувати журналістські твердження не надходили. Описані в розслідуваннях фінансово-правові механізми із залученням профільних фінансових компаній, які подаються журналістами як „будівельні схеми“, насправді є загальноприйнятим інструментарієм, що використовується в рамках чинного законодавства та дозволяє забезпечувати фінансування тих чи інших бізнес-проєктів, в тому числі будівельних. Дані механізми до недавнього часу були прямо прописані у частині третій статті 4 Закону України „Про інвестиційну діяльність“. При цьому фінансування компанії ENSO не пов’язане з діяльністю згаданих фінансових інституцій, як і власники таких компаній не впливають на господарську діяльність девелопера ENSO, про що в матеріалах згадується, але у висновках повністю ігнорується. Стосовно інших „фактів“, що наведені в розслідуваннях та на основі яких журналісти роблять хибні припущення і твердження про приналежність тих чи інших осіб до управління чи навіть володіння компанією, то хочемо нагадати про суть ділових відносин.
Девелоперський бізнес, як і будь який інший бізнес, передбачає комерційну взаємодію з усіма зацікавленими в його послугах компаніями чи фізичними особами, якщо це не суперечить нормам та законам чинного законодавства, а також є взаємовигідним для сторін.
Фінансова діяльність компаній з управління активами, а також керовані ними фонди є абсолютно самодостатніми бізнесами зі своєю специфікою та бенефіціарами. Природно, що їхня ділова взаємодія не може розглядатись як неодмінна частина якогось конспіраційного задуму. Як, наприклад, ваш вклад в комерційному банку не може розглядатись як неспростовний доказ вашої змови з власником цього банку, чи факт володіння часткою в цьому банку. Це і є ті бізнес стосунки, на яких побудована економіка будь-якої країни.
Девелопер, чи будь-яка інша компанія, на різних етапах своєї діяльності може залучати будь-якого комерційно прийнятного фінансового партнера для реалізації своїх проектів.
З огляду на вищезазначене, ми закликаємо представників медіа справді ретельно вивчити ситуацію та різні моделі роботи бізнесів в Україні та світі та готові цьому всіляко сприяти. Головне завдання журналістів бути неупередженими та об’єктивними у висвітленні діяльності компаній, не шукати чи вигадувати скандал там, де його не існує. Ми завжди демонстрували відкритість та готовність комунікувати з представниками ЗМІ, розраховуючи, зі свого боку, на їх професійність та незаангажованість», — йдеться у повідомленні.
Суд повернув у власність держави земельні ділянки біля річки Десна вартістю понад 29 млн грн.
Як розповіли у прокуратурі Київщини, вказані землі були передні у приватну власність трьом громадянам рішенням Броварської …
Як повідомляється, НАБУ і САП скерували справу до суду. Посадовця та підприємця обвинувачують у завданні понад 8,7 млн грн збитків тергромаді.
Виявилося, що власник недобудови запропонував меру одного з міст Київщини придбати нерухомість …
У лютому 2023 року вартість газу для населення залишиться незмінною в рамках річних тарифів. Ціни на наступний місяць коливаються в межах 7,70–9,99 грн за куб….
В Ірпені відновили перші чотири будинки за програмою Фонду енергоефективності «ВідновиДІМ», повідомила пресслужба фонду. Згідно з повідомленням, у програмі взяли участь об’єднання співвласників багатоквартирних будинків…
У Києві субсидія на оплату комуналки була призначена навіть власникам елітних квартир, що коштують понад 10 мільйонів гривень, розповів obozrevatel.. Суперпрестижна київська локація — ЖК «Бульвар фонтанів»….
Інвестори ЖК «Міракс» просять владу Києва натиснути на забудовника, який, за їхніми словами, обіцяв здати житловий комплекс наприкінці 2019 року, але досі цього не зробив….