Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru

Зелена територія на Жмаченка: позиція активістів, забудовника та церкви

30.11.2021

3м2 Редактор

Днями загострилось протистояння з приводу долі зеленої території на вул. Генерала Жмаченка у Дніпровському районі. Тут на площі 4,2 га повинно початися будівництво, його замовник — церква «Християнська надія» стверджує, що планує побудувати багатофункціональний комплекс з урахуванням об’єктів соціального призначення в рамках проєкту «Містечко добра й милосердя».

«Містечко добра й милосердя» — це унікальний для України формат служіння, що охоплює культурні, благодійні, реабілітаційні й просвітницькі практики для людей різного віку. Таким чином, будівництво багатофункціонального комплексу передбачає зведення різних типів об’єктів. Але у зв’язку зі зміною проектної документації території церкви, з урахуванням побажань громади, його буде змінено», — йдеться у спільному повідомленні замовника та забудовника компанії «Інтергал-Буд».

При цьому мешканці Дніпровського району Києва, які об’єдналися в громадську організацію «ПАРК Жмаченка», зазначають, що земельна ділянка не належить Церкві, оскільки вона порушувала умови оренди, та довгі роки нічого там не будувала, та договір був розірваний.

«Земельна ділянка не є власністю «церкви», а належить громаді Києва. Вона була надана в оренду організації «Християнська надія» для реконструкції, експлуатації та обслуговування будівлі, яка їй належить. Але всупереч умовам договору «Християнська надія» не завершила в трирічний термін реконструкцію (минуло 16 років), та грубо порушила умови, почавши підготовку до будівництва житлового комплексу з 9-ти багатоповерхівок на землі, де таке будівництво не дозволено», — зазначає Андрій Меженко, керівник громадської організації «Парк Жмаченка».

Своєю чергою Артем Нікітін, адвокат церкви «Християнська надія» зазначає: «Так, дійсно, земельна ділянка не є власністю церкви, а належить громаді Києва, однак церквою укладено договір оренди № 66-6-00197 від 22 жовтня 2004 року, який є на теперішній час чинним і не оскаржений. Згідно з законодавством договір оренди є чинним до моменту поки орендар від нього не відмовиться або він не буде визнаний розірваним в судовому порядку за підставами прямо передбаченими у законі.  

Таку ж позицію зайняв Господарський суд м. Києва та виніс відповідне рішення 28.04.2021, а згодом його підтримав Північний апеляційний господарський суд у постанові від 20.10.2021, вивчивши уважно матеріали справи. Судові органи у обох випадках іменем України винесли рішення, що жодних порушень, які б мали наслідком припинення договору оренди, церква не здійснила. А позиції Київської міської ради та громадської організації «ПАРК Жмаченко» не є обґрунтованими та такими, що спростовуються наявними у справі матеріалами. Таким чином, рішення Київради № 455/9534 від 24.09.2020 щодо розриву договору оренди з церквою «Християнська надія» суд визнав недійсним».

Окремо необхідно зауважити, що жодних будівельних робіт на орендованій земельній ділянці наразі не ведеться і будь-які звинувачення у цьому є бездоказові.

Забудовник запевняє, що частину зелених насаджень по вул. Жмаченка, 20, які знаходяться на території церкви «Християнська Надія», компанія «Інтергал-Буд» планує перетворити у парк, а після завершення облаштування парку церква ініціює його передачу на баланс КМДА. 

Попри обіцянки забудовника активісти не вірять, що частина території залишиться парковою, та буде передана місту, посилаючись на те, що ділянка має єдиний кадастровий номер, і у теперішньому стані відокремити паркову частину від іншої території неможливо.

Адвокат церкви «Християнська надія» Артем Нікітін каже, що після поділу земельної ділянки, яка знаходиться в оренді церкви, стане втрата її кадастрового номера, оскільки з’являться дві нові ділянки з новими кадастровими номерами. «Внаслідок цього всі раніше отримані церквою дозвільні документи втратять актуальність та чинність. Тому єдиний шлях, який вбачає церква для вирішення ситуації, є підписання між Київрадою, церквою та громадою меморандуму, де визначать межі майбутнього парку та умови його передачі місту після завершення будівництва багатофункціонального комплексу. Після цього потрібно розробити ескізний проєкт комплексу в новій редакції, де зі встановленими у меморандумі межами парк стане частиною проєкту. Згідно з меморандумом, церква  за власний кошт або залучені кошти має розпочати будівництво комплексу з опорядженням парку».

В пресслужбі забудовника — компанії «Інтергал-Буд» пояснюють, що наразі ведуться роботи по зміні проєкту на прохання представників церкви: «Зараз ведеться робота над новим проєктом, деталі якого ми маємо обговорити з представниками влади, громадою та церквою на засіданні КМДА. Тільки після урахування всіх пропозицій ми зможемо подати корегування проєктної документації до Державної інспекції з архітектури та містобудування».

Церква сподівається на компроміс з громадою масиву.

Нагадаємо мова йде про територію у Дніпровському районі за кадастровим номером: 8000000000:66:094:0019 та цільовим призначенням 03.04 «Для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій».

Теги:

У столиці фахівці почали керувати електричними мережами міста за допомогою технологічної цифрової диспетчерської, пише «Вечірній Київ». Цифрова диспетчерська ADMS (Advanced Distribution Management System) виробництва компанії General …

Столична влада планує побудувати Подільсько-Воскресенський міст до кінця 2024 року. Про це йдеться в матеріалі Depo. Київ. Подільсько-Воскресенський міст, незважаючи на численні обіцянки, в 2021 році запущений не буде. Переправу, яка коштує майже 20 млрд грн, …

Статьи по теме
Новини
На Подолі у Києві заарештували садибу ХІХ століття

Північний апеляційний господарський суд Києва наклав арешт на комплекс історичних будівель ХІХ століття — садибу Дмитрієва по вулиці Хорива, 2. Про це на своїй сторінці на Facebook…

25 / 01 / 2022

Новини
Першому заступнику голови КМДА Миколі Поворознику вручили підозру

Першому заступнику голови КМДА Миколі Поворознику вручили підозру у справі щодо позбавлення земельної ділянки апарату РНБО. Про це повідомив мер Києва Віталій…

25 / 01 / 2022

Новини
Проєктування місць масового перебування людей відтепер може здійснюватися лише із залученням громади

Відтепер проєктування місць масового перебування людей буде здійснюватися із залученням громади. Про це повідомив Юрій Тацій, заступник директора Департаменту містобудування та…

25 / 01 / 2022

Новини
Група компаній DIM — партнер Ukrainian Fashion Week FW22−23

Новини забудовників 3 лютого на території національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький арсенал» стартує новий сезон Ukrainian Fashion Week. Сезон…

25 / 01 / 2022