Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Зовнішні зміни в 110-літньому кінотеатрі «Екран» обговорюватимуть з киянами

26.03.2021

3м2 Редактор

Влада Києва запевнила, що збереже 110-річну будівлю кінотеатру «Екран», який сьогодні знаходиться в занепаді. Про це сьогодні, 26 березня, в Facebook написав заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій.

Цього року будівлі кінотеатру «Екран», що біля метро «Житомирська», виповнюється 110 років – вона є найстарішим у Києві приміщенням, яке було побудоване для показу фільмів. Кінотеатр не входить до списку архітектурних пам’яток, а тому знаходиться під загрозою знищення.  

«Кінотеатр відкрився 29 травня 1911 року за адресою Брест-Литовське шосе, 267. З центру столиці до нового «сінематографу» можна було дістатися трамваєм. 

Оскільки будівля не була підключена до мережі, кінотеатр працював від генератора. Його шум дуже нервував святошинських дачників, тому на деякий час показ фільмів перенесли у село Біличі. Під час революції 17-го року кінотеатр отримав назву «Міраж» і знову почав працювати», – повідомив Юрій Тацій.

За словами посадовця, заклад не припиняв роботу навіть під час окупації Києва. До 43-го року кінотеатр мав назву «Експрес» і регулярно демонстрував німецькі кінокартини. Після війни відновив роботу під назвою «імені 1-го травня». Нинішню назву «Екран» кінотеатр отримав після закінчення ремонту в 1978 році. Тоді до закладу добудували фойє, у якому відкрили кав’ярню.

«Кінотеатр працював до 2010 року. Сьогодні частина його площі належить до земельної ділянки, на якій будують житловий комплекс. Раніше писали, що згідно з договором оренди, замість старого кінотеатру забудовник може побудувати новий культурний заклад, який перейде у власність громади Києва. 

Минулого тижня стало відомо, що міська адміністрація хоче зберегти будівлю кінотеатру, а будь-які зміни зовнішнього вигляду «Екрану» буде узгоджувати з киянами», – додав Юрій Тацій. 

Статьи по теме
Новини
Київрада виділила понад 7 млрд грн на будівництво. Що це проекти?

На будівництво та реконструкцію об’єктів міської інфраструктури додатково спрямовано 7,3 мільярда гривень. Таке рішення прийняли сьогодні, 22 квітня, на пленарному засіданні Київської міської ради ІХ скликання….

22 / 04 / 2021

Новини
Раміль Мехтієв про ревіталізацію Києва. Як зробити занедбане привабливим

Новини компаній Ревіталізація, як процес відновлення міського середовища та наповнення цього середовища змістом, почала поширюватися на Заході в 80-х роках…

22 / 04 / 2021

Новини
Підписано закони щодо боргів за кредитами в іноземній валюті

Президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо споживчих кредитів, наданих в іноземній валюті» № 1381-IX,…

22 / 04 / 2021

Новини
У Києві виявлятимуть «хворі» дерева за допомогою томографа

Комунальне об’єднання «Київзеленбуд» придбало спеціальне обладнання для діагностики зелених насаджень — імпульсний томограф під назвою арботом. Спеціалісти вже розпочали тестувати томограф, за допомогою якого можна…

22 / 04 / 2021