Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru

Як організувати гардеробну. 5 порад

26.11.2021

3м2 Редактор

Дуже часто в гардеробі та шафах ховається все, що можна сховати. Всі речі, які «криво» лежать під час прибирання, переїжджають у гардероб. А після першого, другого і третього прибирання вони там так і залишаються, поповнюючи барахольний капітал. І десь раз на місяць або раз на кілька місяців у нас доходять руки до гардероба або шафи, щоб знайти ту саму забуту річ.

Щоб така історія не повторювалася, потрібно дотримуватися двох правил: всі речі одразу складати на свої місця. Годинники, браслети, сумки, зимові чоботи, господарське приладдя, літні шифонові сукні та легкі літні ковдри — всьому можна знайти місце, якщо знати, як правильно складати речі.

Несезонне

Почнемо з несезонних речей, які часто разом із сезонними висять на вішаках або зберігаються у висувних шафах. Звичайно збирати окремо несезонні речі та нести їх кудись — складно. Але систему зберігання можна організувати так, щоб несезонні речі зберігалися далі або вище від тих, які ви носите та використовуєте зараз.

Наприклад, зараз зовсім не актуальні шорти, літні сукні, сарафани, спідниці — все можна скласти у великі контейнери і разом із літніми сандалями, плетеними сумками та капелюхами прибрати на верхні полиці у гардеробі.

Туди ж можна відправити ситуативні речі. Наприклад, весільні сукні або костюм супер-жінки з Геловіну та солом’яний капелюх для відпустки.

Непотрібне

На відміну від речей, якими ми користуємося кілька разів на рік, є ще безліч речей, які віджили своє. Наприклад, старі, але улюблені футболки, які навіть у категорію домашніх не переведеш. Крім цього, у шафі та гардеробі часто зберігаються ролики, тенісні ракетки, хоча на корті востаннє ми були кілька років тому.

Ще є категорія хороших і досить нових речей, які просто не підходять вам зараз за стилем. Наприклад, ви були офісним працівником зі строгим дрес-кодом, а після декрету пішли на фріланс. Пропала необхідність у великій кількості офісного одягу, і тому логічним є питання — що з ним робити. Як же зберігати ці речі? Ніяк! Їх треба віддати, продати, викинути, і зробити це без докорів сумління. 

Коли наступного разу поїдете на корт — ракетки можна взяти в оренду, нових улюблених футболок ще буде велика кількість. А піджаки та строгі штани теж виходять із моди, і якщо раптом вам доведеться знову працювати в офісі — ви зможете зібрати новий гардероб із цих речей. Але, швидше за все, таких ситуацій може і не бути. Живіть сьогоднішнім днем і позбавляйтесь непотрібного.

Потрібне та сезонне

Одяг та взуття, які ви носите, потрібно акуратно систематизувати і розкласти так, щоб і вам було зручно ними користуватися (діставати, вішати і ховати), і щоб речі не м’ялися і не псувалися. Наприклад, якщо у вас є базові светри та піджаки, розташуйте їх так, щоб ви бачили все одночасно. Потрібно, щоб речі знаходилися на середній висоті і завжди були готові бути одягненими. Те саме з низом — спідниці та штани краще зберігати вертикально. Для них є окремі розділи та кріплення в гардеробах.

Інші речі, наприклад шкарпетки, футболки, шорти та домашні штани зберігайте за системою зберігання Кон Марі. Це автор книги-посібника «Магічне прибирання», і вона радить розміщувати всі речі так, щоб ви одночасно могли бачити всі позиції гардеробу, і якщо ви дістаєте одну річ, решта не вивалювалась з шафи. Для цього речі варто розміщувати, як книжки на книжковій полиці. А такі речі, як шкарпетки та спідню білизну згортати та зберігати в окремих контейнерах.

Сумки та взуття

Для взуття та сумок залиште окремі полиці. Щоб купи пар взуття не нагромаджувалися при вході, їх можна залишати в окремій шафі біля входу. Це правило також працює і з сумками. Несезонне взуття і сумки можна залишати у гардеробі, в нішах або закритих контейнерах, але так само не на виду. Під рукою та перед очима має бути лише те, що ви носите регулярно.

Сюди включені й аксесуари. Усі хустки, годинники і прикраси повинні мати своє місце. Його краще продумуати заздалегідь і залишати місце у гардеробі, щоб потім вони не лежали у ванній, передпокої чи спальні. Такі відсіки в гардеробі можна зробити самостійно, якщо у вас є кілька вільних полиць.

Не одяг

Всі господарські речі на кшталт пилососа, швабр та ганчірки краще не зберігати у загальній шафі. Вони провокуватимуть бардак. Краще продумати для побутових речей окреме місце — «господарську шафу». Така шафа може бути на кухні, в антресолях, але ніяк не в вбиральні.

Кожна вбиральня така ж унікальна, як загалом і дизайн і планування квартири. Враховуйте купу деталей, перш ніж планувати зберігання речей.

Запитайте себе

Що ви більше носите?
У якому кліматі мешкаєте?
Який у вас стиль одягу? Якщо ви мінімаліст вам навряд чи потрібна велика гардеробна кімната.
Чи є у вас партнер та діти?
І неодмінно продумуйте деталі. Це допоможе уникнути хаосу і зробить ваш будинок більш затишним.

Теги:

На полицях і шафі вже немає місця, в кімнаті бракує гармонії, багато непотрібних речей, але викинути все це шкода. Знайомо? Ми докладно вивчили це питання. І ось 10 …

Цілком змінити вигляд кімнати можна за допомогою об'ємних панелей на стіни. Панелі з дерева, пластику, бетону та скла отримали новий виток популярності, і, починаючи з 2020 року, …

Статьи по теме
Планування
3D панелі для стін: переваги та недоліки

Цілком змінити вигляд кімнати можна за допомогою об’ємних панелей на стіни. Панелі з дерева, пластику, бетону та скла отримали новий…

03 / 12 / 2021

Планування
10 порад, які допоможуть впорядкувати простір у кімнаті

На полицях і шафі вже немає місця, в кімнаті бракує гармонії, багато непотрібних речей, але викинути все це шкода. Знайомо?…

12 / 11 / 2021

Планування
Найкрасивіші інтер’єри осені. Як облаштувати свій будинок

Восени панує особлива атмосфера. Хочеться частіше залишатися вдома, заварювати чаї, палити свічки, перечитувати улюблені книги й по-новому дивитися переглянуті вже…

05 / 11 / 2021

Планування
9 неочевидних стилів в дизайні. Від готики до неопластицизма

Причесані, ідеальні скандинавські дизайни або суха класика — багатьом набридли, адже ідеальні білі стіни — це не про вираження індивідуальності….

29 / 10 / 2021