Онлайн-журнал про новобудови Києва та області


Які квартири в Україні тепер варто купувати? 17 заміток архітектора

20.03.2022

Олександр Столовий, головний архітектор проєктів Аrchimatika

Олександр Столовий, головний архітектор проєктів Аrchimatika підготував декілька порад про те, як обрати найбільш безпечне житло, аби максимально убезпечити себе в умовах військових дій.

1. В кожній квартирі має бути окрема кімната з вентиляцією (за другою стіною від вулиці). Це може бути гардеробна в спальні, комора в коридорі, спальня-ніша. Габарити кімнати розраховуються на кількість людей в квартирі (на одного 800*2000). Двері до цього приміщення обов’язково в перпендикулярній стіні по відношенню до зовнішньої стіни.

2. Вікна в квартирі — тільки триплекс. Це проклеєні шари скла плівкою, на кшталт як в автівках, аби від впливу воно не розсипалося на гострі шматки, а залишалося на плівці розтрісканим. Таке скло застосовують в будівництві, але воно дорожче.

3. Всі інженерні комунікації будинку: каналізація, вода, опалення, вентиляція, електрика мають прокладатися не зовнішніми стінами. І не накладкою до поверхні стіни (перегородки), а в ніші, штробі.

Транзитний «совєцький» стояк опалення по зовнішній стіні — це ризик пошкодження однієї квартири і вся вертикаль без тепла.

Якщо ще й каналізаційний стояк пустити вздовж фасадної стіни, то через пошкодження на першому — на третьому треба буде в гідрозатворі кожен раз лунку бити.

4. Всі життєвоважливі приміщення квартири (кухня, санвузол (хоч один) мають бути не біля зовнішньої стіни.

5. Одну зі спалень бажано мати за заскленою лоджією. Враховуючи застосування триплексу в склінні.

6. Потрібно, щоб сходи в підвал були під загальними сходами будинку — це мінімальний час перебування на вулиці. Особливо під стінами будинку.

7. Обирайте щоб поверховість вашого будинку була не більше 9 поверхів. Чим менше поверховість, тим більша можливість встигнути дістатись підвалу (сховища).

8. Комірчина в підвалі — це тепер предмет першої необхідності. Для збереження своїх речей та можливої ночівлі. Дізнайтесь чи організовано в підвалі водопостачання та водовідведення. Санвузол — це ідеально. Дізнайтесь чи забезпечується вентиляція підвалу з розрахунку перебування в ньому всіх мешканців будинку.

9. Безпечним бомбосховищем є поверх, що під землею і товщина перекриття над ним враховує обвал всього будинку. Стеля поверху має бути нижча за рівень ґрунту навколо будинку. Тільки такий варінт можна назвати сховищем.

10. Прослідкуйте, щоб в підвалах було мінімум два виходи. Малі підвали зараз (до 300 кв. м площею) можуть мати один вихід. Другий вихід може бути облаштовано через вікно в приямок з драбиною.

Один вихід — це пастка.

11. Обирайте будинок із загальними сходами типу Н4. Вони мають бути:
– без вікон,
– не біля зовнішньої стіни,
– стіни приміщення сходів — залізобетонні.

Це найбезпечніший шлях евакуації з поверхів.

12. В жодному разі не обирайте для життя панельний будинок. Другий за небезпекою — з цегляними несучими стінами. Тільки залізобенний каркас.

За спостереженнями: від уражень саме каркасний монолітний будинок найкраще себе показав. Більше того якщо зовнішні стіни теж залізобетонні — це тільки в плюс до стабільності конструкції від пошкоджень.

13. Жити біля метро в 15 хвилинах пішки набирає нових сенсів. Жити біля великих торгівельних центрів, театрів, лікарень, офісних комплексів, будь-яких сучасних громадських будівель — це плюс. Адже у них є значний підземний поверх (паркінг), який можна використовувати як бомбосховище.

14. Дізнайтесь чи поруч з вами є бювет. Чи не підключений він до центрального водопостачання? Незалежне джерело питної води — важливо.

15. Чим більше елементів благоустрою, МАФів, перепадів рельєфу, схилів і підпірних стінок, дерев в дворі — тим менша вірогідність, що елементи ураження дістануться фасадів будинків.

16. Щільність забудови — обирайте меншу поверховість вашого району, але з більшою щільністю забудови. Великі двори і висотки — це причина великої кількості уражених будинків.

17. Як показала практика, підземний гараж під житловим будинком — це велика перевага. Адже ночувати в салоні свого авто — краще, ніж на кариматі на бетонній підлозі.

Перевіряйте чи ваш підземний гараж має пункт охорони на в’їзді. Це ознака того що точно є туалет.

Сьогодні разом з експертами сервісу створення меблів на замовлення Ficus.in.ua та спеціалістом Зоряною Олієвською розглянемо альтернативний варіант планування однокімнатної квартири розміром 32,94 кв. м в …

Архітектори та інженери АІММ розробили стандарт щодо того, як швидко та якісно проєктувати недороге житло, що відповідає сучасним вимогам. Смарт-квартири Оптимальна площа однокімнатної смарт-квартири становить 28-32 кв. …

Статьи по теме
Планування
5 програм для онлайн-розстановки меблів у квартирі

Ремонт — це завжди суттєві фінансові витрати. Кожен шукає способи, як зекономити. Один з можливих варіантів трохи заощадити — сробувати…

30 / 09 / 2022

Планування
Готуємося до зими: корисні поради

Україна поступово підходить до найскладнішого опалювального сезону в умовах війни. За оптимістичним прогнозом, в тих регіонах, де не ведуться активні…

02 / 09 / 2022

Планування
Яким має бути планування зручного й недорогого житла

Архітектори та інженери АІММ розробили стандарт щодо того, як швидко та якісно проєктувати недороге житло, що відповідає сучасним вимогам. Смарт-квартири…

24 / 05 / 2022

Планування
Перепланування: розділяємо функціональні зони

Сьогодні разом з експертами сервісу створення меблів на замовлення Ficus.in.ua та спеціалістом Зоряною Олієвською розглянемо альтернативний варіант планування однокімнатної квартири…

18 / 02 / 2022