Онлайн-журнал про новобудови Києва та області


Яким має бути планування зручного й недорогого житла

24.05.2022

3м2 Редактор

Архітектори та інженери АІММ розробили стандарт щодо того, як швидко та якісно проєктувати недороге житло, що відповідає сучасним вимогам.

Смарт-квартири

Оптимальна площа однокімнатної смарт-квартири становить 28-32 кв. м. Передпокій слід проєктувати просторим та освітленим. Мінімальне облаштування — шафа або невеликий гардероб. Рекомендована мінімальна ширина 1 200 мм.

Санвузол в смарт-квартирі варто проєктувати площею приблизно 4-5 кв. м для влаштування повноцінної ванни або душової системи та інших необхідних сантехнічних приладів.

В смарт-квартирах кухня, вітальня та зона спальні можуть бути влаштовані без перегородок, за умови їх обладнання електроплитою та примусовою витяжною вентиляцією відповідно.

Площу кухні можна зменшувати до 5 кв. м. Доцільним також буде влаштування кухні-ніші.

Важливо правильно зробити зонування квартири на денну та нічну зони. Зону вітальні та робоче місце доцільно розташувати біля вікон, а зони, які менше потребують сонячного світла, такі як кухня та спальня — ближче до вхідної групи.

Пам’ятаємо: упродовж дня людина найбільше проводить часу у вітальні-кухні, тоді як у спальні залишається на ніч.

Однокімнатні квартири

Оптимальна площа однокімнатної квартири становить 39-45 кв. м. Вхідну зону варто проєктувати просторою та освітленою. Мінімальна рекомендована ширина 1 500 мм.

При вході варто розташувати гардероб або шафу для зберігання одягу. Оптимальна глибина шафи — 600 мм. Мінімальна ширина гардеробної кімнати — 1350 мм.

Санвузол в однокімнатній квартирі необхідно робити площею не менше 5 кв. м Таким чином ми передбачаємо місце для усього необхідного санітарно технічного обладнання.

У однокімнатних квартирах, в загальній кімнаті рекомендовано проєктувати кухню та вітальню спільно, за умови їх обладнання електроплитою та примусовою витяжною вентиляцією.

Мінімальна площа загальної кімнати — 14 кв. м. Рекомендована мінімальна ширина кімнати — 3 200 мм.

Спальну кімнату варто проєктувати площею не менше 10 кв. м. Рекомендована ширина кімнати 3 000 мм. Двері до спальні рекомендовано розташовувати зі сторони вітальні, а не вхідних дверей.

У однокімнатних квартирах балкон або лоджію варто розміщувати зі сторони вітальні.

Двокімнатні квартири

Оптимальна площа двокімнатної квартири має становити 55-70 кв. м. Для досягнення найкращих видових характеристик, рекомендовано проєктувати двокімнатні квартири кутовими.

Рекомендованим рішенням є облаштування експрес-гардеробу та/або гардеробної кімнати при вході.

Обов’язковим є влаштування гостьового санвузла в зоні передпокою. Мінімальний набір устаткування: унітаз та рукомийник, можна також влаштувати душову кабіну, пральну машину, біде.

У двокімнатній квартирі також важливе правильне зонування на денну та нічну зони. Кухню-вітальню бажано розташовувати навпроти вхідної групи приміщень, це додасть природного світла в передпокій. Мінімальна площа загальної кімнати становить 16 кв. м.

Рекомендовано проєктувати дві спальні: для дітей або гостей та батьків. В останній слід зробити власну ванну кімнату та, при можливості, гардероб. Площа ванної кімнати майстер-спальні ≥ 5 кв. м.

Мінімальна площа майстер-спальні становить 14 кв. м, а дитячої кімнати — 10 кв. м.

Трикімнатні квартири

Оптимальна площа трикімнатної квартири становить 75-90 кв. м. Для досягнення найкращих видових характеристик, рекомендовано проєктувати трикімнатні квартири кутовими.

Рекомендованим рішенням є облаштування експрес-гардеробу (шафа) та гардеробної кімнати у зоні передпокою.

Правильне зонування денної та нічної зони є гарантом вдалого планування квартири. Тому кухню-вітальню варто проєктувати навпроти або біля вхідної групи приміщень. Мінімальна площа загальної кімнати становить 16 кв. м.

У трикімнатній квартирі рекомендовано проєктувати три спальні: майстер спальню та спальню для дітей або гостей. В майстер-спальні слід зробити власну ванну кімнату та гардероб при можливості. Мінімальна площа ванної кімнати майстер спальні — 5,5 кв. м.

Обов’язковим є влаштування гостьового санвузла в зоні передпокою. Мінімальний набір устаткування: унітаз та рукомийник, можна також влаштувати душову кабіну, пральну машину, біде.

Рекомендована мінімальна площа майстер-спальні становить 14 кв. м, а дитячої/гостьової кімнати — 10 кв. м.

Олександр Столовий, головний архітектор проєктів Аrchimatika підготував декілька порад про те, як обрати найбільш безпечне житло, аби максимально убезпечити себе в умовах військових дій. 1. В …

Статьи по теме
Планування
Які квартири в Україні тепер варто купувати? 17 заміток архітектора

Олександр Столовий, головний архітектор проєктів Аrchimatika підготував декілька порад про те, як обрати найбільш безпечне житло, аби максимально убезпечити себе…

20 / 03 / 2022

Планування
Перепланування: розділяємо функціональні зони

Сьогодні разом з експертами сервісу створення меблів на замовлення Ficus.in.ua та спеціалістом Зоряною Олієвською розглянемо альтернативний варіант планування однокімнатної квартири…

18 / 02 / 2022

Планування
10 красивих інтер’єрів із романтичних фільмів

Напередодні 14 лютого ми переглядаємо класику романтичного жанру, але, крім сюжетів з цих фільмів, можна підкреслити та естетику дизайну інтер’єру….

11 / 02 / 2022

Планування
Перепланування нестандартної квартири-студії в ЖК Symbol

Новий рік, нові планування. Сьогодні разом з експертом Олієвською Зоряною та командою сервісу Ficus.in.ua розглянемо альтернативний варіант планування однокімнатної квартири…

04 / 02 / 2022