Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru

Житло на місці колишніх промзон: приклади ревіталізації

21.10.2019

Наталія Гуц

Щільність забудови великих українських міст змушує забудовників шукати нові ділянки або на околицях міста, або ж придивлятися до занедбаних промислових зон. Заводи, склади, покинуті виробництва дедалі частіше отримують нове життя завдяки ревіталізації. Ми підібрали декілька прикладів перетворення промислових зон на нові житлові комплекси й квартали в різних містах України.

Art Kvartal City Space

Адреса: м. Одеса
Ціна: від 23 550 грн/кв. м

Цікавий проект ревіталізації в середмісті Одеси впроваджують компанії Perfect Group, Citex Development та Saga Development. Art Kvartal City Space — це поліфункціональний квартал класу комфорт, який буде збудовано на місці старого занедбаного судноремонтного заводу. 

Забудовники детально вивчили район, в якому планується забудова, й окреслили його основні вади, серед яких закритість кварталів, брак тротуарів, громадських просторів та закладів, які працюють в пізній час, що робить район небезпечним.

Ці дослідження були покладені в основу концепції Art Kvartal City Space. Він стане новим повноцінним кварталом й центром тяжіння для мешканців району. Забудовники врахували особливості ландшафту та обмеження поверховості в історичному ареалі. Висота будинків вздовж узвозу Марінеско, що входить до комплексної охоронної зони, обмежена 4 поверхами. Дві 23-поверхівки, розташовані ближче до вулиці Приморської, стануть архітектурними акцентами та допоможуть сформувати площу всередині кварталу. 

Аби внутрішня інфраструктура була достатньою для мешканців усього району, планом забудови передбачено створення різних функціональних зон на території кварталу. KIDS KVARTAL буде включати центр дитячого розвитку та дитячий ігровий клуб; FOOD KVARTAL, до складу якого увійдуть ринок вуличної їжі, продуктовий фермерський ринок та різноманітні спеціалізовані продуктові магазини; SPORT KVARTAL допоможе підтримувати форму в фітнес-центрі; SHOP KVARTAL складатиметься з гіпермаркету та магазинів всіх товарних груп; BIZ KVARTAL — це офісний центр та коворкінги; REST KVARTAL — це розважальна складова, до якої увійдуть кафе, ресторани, бари, нічний клуб та площа в середині кварталу, де відбуватимуться фестивалі й різноманітні заходи. 

Наразі ведуться підготовчі роботи по першому будинку, здача якого запланована на 3 квартал 2021 року. Вартість апартаментів становить 23 550–29 500 грн/кв. м.

ЖК Lipki Island City Resort

Адреса: м. Київ
Ціна: продаж не розпочався

Рибальський півострів давно приваблює забудовників — майже центральне розташування, близькість Дніпра й величезні занедбані території. ЖК Lipki Island City Resort має докорінно змінити колись промисловий район. Проектом передбачено створення нового житлового комплексу з рекреаційними зонами, діловими центрами і спортивними майданчиками. Крім того, забудовник обіцяє також побудувати сучасну концертно-театральну сцену.

Територія під забудову складає близько 40 га, на її освоєння піде не менше 10 років, адже проект доволі масштабний й різноплановий. Інфраструктура буде включати торгові центри, магазини, дитячі садки й школи, відділення банків, а також рекреаційну складову — набережну та парки.

Всього в комплексі буде 36 будинків на 6155 квартир. Наразі продаж ще не розпочався.

ЖК по вул. Героїв УПА, 73

Адреса: м. Львів
Ціна: 17 350 грн/кв. м

Промислове минуле й у житлового комплексу, який компанія «Галжитлобуд» зводить по вул. Героїв УПА, 73. Сам район, де зводиться ЖК, доволі обжитий, тут є і дитячі садочки, й гімназії та школи, магазини, фітнес-центр, офісні приміщення. На самій же ділянці раніше були промислові цеха, частину яких буде реінтегровано в майбутній торговий центр з прибудованим п’ятирівневим гаражем.

Забудовник позиціонує комплекс як торгово-житловий, саме ці дві складові закладені в його основу. До складу ЖК будуть входити 9 житлових будинків різної поверховості з комерційними приміщеннями на перших поверхах та торговий центр з гаражем.

Архітектура комплексу підкреслює його «промисловість» — металічні ферми, багато скла. У дворі забудовник обіцяє озеленення, дитячі майданчики та зони для відпочинку.

Переважна частина квартир у ЖК — однокімнатні. Вартість квадратного метра наразі становить  17 350 грн.

ЖК Фаворит

Адреса: м. Житомир
Ціна: від 16 200 грн/кв. м

Колишній завод залізобетонних виробів «Фаворит» у Житомирі перетворився в житловий комплекс з однойменною назвою й докорінно змінив вигляд району.

Комплекс «Фаворит» складається з 4 багатосекційних будинків, три з них вже збудовані. Не зважаючи на те, що ЖК відноситься до класу економ, він має доволі розвинену внутрішню інфраструктуру й різні приємні бонуси для мешканців. Територія закрита й під охороною, забудовник приділив увагу впорядкуванню прибудинкової території, облаштувавши місця для відпочинку, дитячі й спортивні майданчики. Між будинками достатньо простору. На перших поверхах комерційні приміщення, тут розташувалися магазини, відділення банків, аптеки.

Вздовж будинку, що виходить на вулицю Сльоти, облаштований паркінг на 250 місць при загальній кількості квартир 280.

Вартість квадратного метру складає 16 200–19 050 грн.

 

Екопроєкти — новий стійкий тренд на ринку житла. Комплексів, в яких житлова частина грамотно вписана в природний ландшафт і оточення так, щоб створювалися рекреаційні зони, …

Іноді покупці 3-кімнатних квартир розраховують на меншу площу за прийнятну суму, але так, щоб зручно було розселити всіх домочадців. У таких випадках їх дуже виручать …

Статьи по теме
Рейтинги
Квартира з ремонтом: 4 новобудови в різних регіонах України

Аналітики стверджують, що за останні два роки (2021 та 2022) зацікавленість у придбанні готових квартир з ремонтом від забудовника зросла…

25 / 05 / 2023

Рейтинги
Новобудови з рекреаційною складовою: 4 ЖК Києва

Щоб знизити рівень стресу, психологи рекомендують більше часу проводити на свіжому повітрі, гуляти під денним світлом, змінювати обстановку. Близькість до…

18 / 05 / 2023

Рейтинги
Поруч з підземними станціями метро: 5 ЖК Києва

В сучасних реаліях близькість підземних станцій метро — це не лише зручність з точки зору пересування містом, але й надійне…

16 / 05 / 2023

Рейтинги
Дитячий садочок у складі новобудови: 4 ЖК Києва, що будуються

Дитячі садочки на території житлового комплексу — суттєва конкурентна перевага при виборі новобудови. Молоді родини, ще до появи дитини думають…

10 / 05 / 2023