Онлайн-журнал о новостройках Киева и области

ua

Як створити ОСББ: покрокова інструкція

23.09.2019

Неизвестный автор

Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку — це неприбуткова юридична особа, яка створена власниками квартир в ЖК для користування, утримання та управління будинком.

Серед плюсів — самостійність в управлінні будинком, прозорість витрат і контроль за веденням господарських справ, підписання договорів про надання послуг із підрядниками напряму. З мінусів варто визначити спільну оплату тарифів на увесь будинок (раптом хтось не платить геть, доведеться за нього), відповідальність не лише за квартиру, але й за прибудинкову територію. Тим не менш, саме така ініціативність і активність подекуди може врятувати від марнотратства і покращити житловий фонд. Саме тому нижче ми даємо просту інструкцію з основних кроків для створення ОСББ.

Перший етап — знати

Вивчити вимоги Закону України «Про об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку» щодо створення об`єднання.

Чітко усвідомити і розмежувати правила, які діють всередині ОСББ.

Варто розібратись, які функції виконує правління, які — контрольно-ревізійна комісія

Вивчити порядок прийняття рішень, як впливати на голову ОСББ.

Другий етап — хотіти

Закон вимагає сповістити всіх співвласників будинку про проведення установчих зборів не пізніше ніж за 14 дні до них.

Для цього потрібно:

— створити ініціативну групу не менш як з трьох власників квартир чи нежитлових приміщень будинку. Ось тут знайдете протокол створення ініціативної групи для реєстрації ОСББ.

Повідомити усіх сусідів про проведення установчих зборів зі створення об‘єднання співвласників багатоквартирного будинку. Ось зразок повідомлення.

З ким не вийшло зв`язатися, необхідно сповіщати поштою рекомендованим листом і шляхом оголошення. Зразок оголошення тут.

Отримати інформацію про усіх співвласників будинку, загальну площу квартири нежитлових приміщень співвласників будинку (власник квартири/нежитлового приміщення).

Третій етап — вирішити

Саме на установчих зборах співвласники мають захотіти і вирішити проголосувати за створення ОСББ. Для проведення зборів потрібно обрати голову та секретаря зборів.

Окрім того, важливо підготувати пакет документів:

Протокол Установчих зборів зі створення ОСББ (у двох примірниках);

Листки письмового опитування співвласників (у двох примірниках);

Статут ОСББ.

Четвертий етап — повідомити державу

Державна реєстрація ОСББ здійснюється згідно Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців». Державна реєстрація ОСББ відбувається в центрах надання адміністративних послуг.

Наступними кроками є виготовлення печатки (кутового штампу), внесення ОСББ до Реєстру неприбуткових організацій Державною фіскальною службою, відкриття рахунку в банку.

При подальшій діяльності ОСББ вам необхідно ознайомитися з рекомендованим переліком нормативних актів щодо діяльності ОСББ.

Наразі 181 житловий комплекс будується в передмісті Києва. З них 43 — ЖК економ-класу, 104 — комфорт-класу, 28 — бізнес-класу і 6 еліт-класу. Детальніше про …

Ми проаналізували ціни на квартири в Києві у вересні за даними порталу ЛУН.ua, а також спробували пояснити, що наразі відбувається на ринку за підсумками 9 …

Статьи по теме
Новости
Объявлены победители конкурса «Топ-50 бизнес-идей 2020-2021 годов»

Новости застройщиков 23 июля состоялось объявление победителей конкурса «Топ-50 бизнес-идей 2020-2021 годов», который строительная компания «Интергал-Буд» провела в партнерстве с…

28 / 07 / 2021

Новости
Стало известно, каким будет тариф на электроэнергию с августа

В Украине повышение тарифов на электроэнергию перенесли с 1 августа на 1 сентября. В результате к концу лета стоимость кВт…

28 / 07 / 2021

Новости
Парк в шаговой доступности до ЖК

3m2 подобрал жилые комплексы с собственным парком на территории, либо строящиеся вплотную к большим зеленым массивам. МФК POLARIS HOME&PLAZA Адрес: Оболонский…

28 / 07 / 2021

Новости
На новых домах жилого комплекса «Озерный Гай Гатное» появились муралы

Новости застройщиков На днях в жилом комплексе «Озерный Гай Гатное» закончили украшать муралами стены новых домов комплекса. Работала над росписью…

28 / 07 / 2021