Уявлення багатьох покупців квартир про переваги розташування квартири на тому чи іншому поверсі формувалися на основі досвіду проживання в будинках радянської будівлі. Більшість таких стереотипів в умовах сучасного житлового будівництва в Україні вже не актуальні. Сьогодні існує безліч суб'єктивних чинників, що впливають на покупку квартири в новобудові.

Перший поверх
Серед переваг квартир, розташованих на першому поверсі, виділяють:
- Менша вартість (зазвичай на 10-20%);
- Відсутність необхідності користуватися ліфтом;
- Можливість переведення в нежитлове приміщення;
- Швидка евакуація при пожежах та інших надзвичайних ситуаціях;
- Неможливість завдати шкоди нижнім житлових приміщень у разі затоплення.
- Можливість мати невеличку зелену зону під вікнами (у деяких ЖК)
Список недоліків житла на першому поверсі виглядає довшим:
- Підвищений рівень шуму, що його поширюють як з вулиці, так і з під'їзду;
- Забрудненість повітря від автомобільних вихлопів, сигаретного диму;
- Інтенсивне забруднення сходового майданчика за рахунок більшої прохідності;
- Необхідність установки грат на вікна або охоронної сигналізації;
- Низький рівень природного освітлення;
- Безпосередня близькість до підвальних приміщень.
Також житло на першому поверсі часто беруть для подальшої здачі в оренду, оскільки ціна квартири нижче, а вартість оренди квартир одного сегмента на різних поверхах майже не відрізняється.
Зараз багатоквартирні будинки часто проектуються з нежитловим першим поверхом, в зв'язку з чим ринок житла, розташованого на першому поверсі, з часом повинен скоротитися.
2-й поверх
Другий поверх, як і перший, цілком безпечний в разі надзвичайних ситуацій, адже він знаходиться невисоко. Добре на другому поверсі жити літнім людям і сім'ям з дітьми.
Але все ж він має свої недоліки, до яких можна віднести шум від сигналізацій; пил, шум від дитячих майданчиків і від галасливої молоді, що любить посидіти на лавочці під вікнами будинку і т.н
3-й поверх
Раніше, коли будувалися в більшості випадків п'ятиповерхівки, 3-й поверх вважався золотою серединою. Туди не важко було дістатися навіть без ліфта, запахи і вогкість з підвалу вже не добираються на таку висоту.
4-6 поверхи
На цих поверхах набагато тихіше і спокійніше, ніж на нижніх. Вже не відчувається запах вихлопних газів з машин, пил теж не добирається через вікна. Якщо ваш вибір припав на нерухомість в житлових кварталах Києва, то найбільш екологічними будуть квартири, починаючи з 4-5 поверха і вище.
7-й поверх
Сюди не долітає шум з вулиці, запахи вихлопних газів. Також тут люблять селитися через віру в те, що сім — щасливе число. Якщо ви погано себе почуваєте на висоті, або боїтеся її, то вище сьомого поверху вам селитися не варто.
8-16 поверхи
З висоти цих поверхів відкривається непоганий вид, квартира отримує багато світла. Також з 10-го поверху можна знайти планування з мальовничими краєвидами.
17 — 26 поверхи
Тут частіше пропонуються просторі квартири з терасами та пентхауси з вражаючими краєвидами на Київ. Але з точки зору пожежної безпеки швидко спустити з такої висоти буде проблематично Якщо ваша квартира розташована вище 20-го поверху, повітря може бути злегка розрідженим через зниження атмосферного тиску пропорційно висоті будівлі.
У виборі поверху дійсно безліч аспектів і не можливо дати єдину рекомендацію. Важливими чинниками є місце розташування будинку, сусідство з іншими будівлями, орієнтація квартири по сторонах світу, інженерні особливості. Беручи до уваги всі ці фактори можна вибрати свою ідеальну квартиру.