Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Поради юриста: Як перевірити забудовника

24.03.2020

3м2 Редактор

Інвестування в новобудову за будь-яких умов — це певний ризик, а в нестабільні часи взагалі постає питання — чи варто вкладатися в покупку житла. Якщо ви все ж таки вирішили не змінювати свої плани і купувати квартиру, дослухайтеся до порад, які підготував Володимир Копоть, керуючий партнер ЮФ KopotLawyers, керівник сервісу Monitor.Estate.

Що потрібно перевірити перед тим, як укладати договір:

  1. Дані про учасників будівництва (підрядник, проектувальник, замовник, продавець). Варто наперед знати, які юридичні особи використовуються для провадження господарської діяльності. Хто бенефіціари, де зареєстрована компанія. Зрештою, який статутний капітал у неї. Не зайвим перевірити реєстр судових рішень на предмет участі компаній в кримінальних справах.
  2. Право підпису уповноваженої особи. Перед тим, як укладати угоду з продавцем — переконайтеся, хто ця особа або яка його представляє. Якщо дані підписанта збігаються з даними державного реєстру юридичних осіб, то є дуже добре. Але якщо підписує договір уповноважена особа, то перевірте довіреність (її текст, строк дії та чи не анульована вона).
  3. Дозвіл на будівельні роботи та ліцензії на будівельні роботи. Це основоположний документ, без якого провадити будівельну діяльність заборонено. В цьому документі вказуються усі дійові особи, а також вид будівництва, який декларує забудовник.
  4. Експертний висновок. Метою цього документу є визначення якості проектних рішень шляхом виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, у тому числі до доступності осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення, санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, охорони праці, екології, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, енергозбереження і енергоефективності, кошторисної частини проекту будівництва. Цей документ є завершальним етапом розроблення проектної документації.
  5. Містобудівні умови та обмеження. Цей документ визначає комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об’єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією.
  6. Технічні умови на підключення до комунікацій. Це комплекс документів, який визначає умови та вимоги до інженерного забезпечення об’єкта будівництва, які повинні відповідати його розрахунковим параметрам щодо водопостачання (з урахуванням потреб забезпечення пожежогасіння), тепло-, електро- і газопостачання, водовідведення, зовнішнього освітлення, відведення зливових вод та телекомунікації.
  7. Право користування земельною ділянкою та її цільове призначення. Останнє у списку, але не останнє по важливості — це правова основа користування та використання земельної ділянки. Інвестор/покупець має перевірити у чиїй власності земельна ділянка, на якій підставі підрядник здійснює забудову, чи відповідають наміри забудовника цільовому призначенню земельної ділянки.

І от, коли після перевірки усіх вищеперерахованих пунктів ви таки наважились купувати в того чи іншого забудовника, не соромтеся відправити договір на придбання/інвестування квартири, або майнових прав на неї юристу.

Статьи по теме
Новини
Земельна комісія Київради дозволила забудову Чкаловського скверу

Земельна комісія Київради дозволила зробити Чкаловський сквер фактично прибудинковою територією житлового будинку. Проти такого рішення проголосували тільки два члени комісії….

05 / 06 / 2020

Новини
«Інтергал-Буд» повідомив про атаку псевдо-активістів

Новини компаній Компанія-забудовник «Інтергал-Буд» повідомила, що  стала обєктом шантажу та маніпуляції. Про це йдеться у листі забудовника. «Сьогодні до одного з адміністративних…

05 / 06 / 2020

Новини
У мерії розпорядилися відновити роботи в ЖК «Еврика»

Забудовник повинен відновити всі роботи на будмайданчику ЖК «Еврика». Про це повідомив заступник голови КМДА В’ячеслав Непоп, передає СтройОбзор. «Деякі…

05 / 06 / 2020

Новини
В Україні поки буде одна платіжка за електроенергію

Розділяти платіжки за електроенергію поки немає сенсу, про це повідомив менеджер з організації консультативних послуг у сфері аналітичної діяльності DiXi Group Богдан Серебренніков. Раніше…

05 / 06 / 2020