Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Поради юриста: Як перевірити забудовника

24.03.2020

3м2 Редактор

Інвестування в новобудову за будь-яких умов — це певний ризик, а в нестабільні часи взагалі постає питання — чи варто вкладатися в покупку житла. Якщо ви все ж таки вирішили не змінювати свої плани і купувати квартиру, дослухайтеся до порад, які підготував Володимир Копоть, керуючий партнер ЮФ KopotLawyers, керівник сервісу Monitor.Estate.

Що потрібно перевірити перед тим, як укладати договір:

  1. Дані про учасників будівництва (підрядник, проектувальник, замовник, продавець). Варто наперед знати, які юридичні особи використовуються для провадження господарської діяльності. Хто бенефіціари, де зареєстрована компанія. Зрештою, який статутний капітал у неї. Не зайвим перевірити реєстр судових рішень на предмет участі компаній в кримінальних справах.
  2. Право підпису уповноваженої особи. Перед тим, як укладати угоду з продавцем — переконайтеся, хто ця особа або яка його представляє. Якщо дані підписанта збігаються з даними державного реєстру юридичних осіб, то є дуже добре. Але якщо підписує договір уповноважена особа, то перевірте довіреність (її текст, строк дії та чи не анульована вона).
  3. Дозвіл на будівельні роботи та ліцензії на будівельні роботи. Це основоположний документ, без якого провадити будівельну діяльність заборонено. В цьому документі вказуються усі дійові особи, а також вид будівництва, який декларує забудовник.
  4. Експертний висновок. Метою цього документу є визначення якості проектних рішень шляхом виявлення відхилень від вимог до міцності, надійності та довговічності будинків і споруд, їх експлуатаційної безпеки та інженерного забезпечення, у тому числі до доступності осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення, санітарного і епідеміологічного благополуччя населення, охорони праці, екології, пожежної, техногенної, ядерної та радіаційної безпеки, енергозбереження і енергоефективності, кошторисної частини проекту будівництва. Цей документ є завершальним етапом розроблення проектної документації.
  5. Містобудівні умови та обмеження. Цей документ визначає комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об’єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією.
  6. Технічні умови на підключення до комунікацій. Це комплекс документів, який визначає умови та вимоги до інженерного забезпечення об’єкта будівництва, які повинні відповідати його розрахунковим параметрам щодо водопостачання (з урахуванням потреб забезпечення пожежогасіння), тепло-, електро- і газопостачання, водовідведення, зовнішнього освітлення, відведення зливових вод та телекомунікації.
  7. Право користування земельною ділянкою та її цільове призначення. Останнє у списку, але не останнє по важливості — це правова основа користування та використання земельної ділянки. Інвестор/покупець має перевірити у чиїй власності земельна ділянка, на якій підставі підрядник здійснює забудову, чи відповідають наміри забудовника цільовому призначенню земельної ділянки.

І от, коли після перевірки усіх вищеперерахованих пунктів ви таки наважились купувати в того чи іншого забудовника, не соромтеся відправити договір на придбання/інвестування квартири, або майнових прав на неї юристу.

Статьи по теме
Новини
«Київзеленбуд» почав озеленення схилів у Колони Магдебурзького права

КО «Київзеленбуд» оголосив про початок озеленення схилів у Колони Магдебурзького права. Вже висаджена алея з 12 червоних дубів. Планується, що на наступному тижні там з’являться…

01 / 04 / 2020

Акції
В ЖК Edeldorf зафіксовано курс гривні

Новини компаній ЖК Edeldorf з 1 по 30 квітня 2020 року зафіксовано курс долара на рівні 25 грн. Акційна пропозиція…

01 / 04 / 2020

Новини
Історичній садибі на Хорива, 2 повернули статус пам’ятки архітектури

Шостий апеляційний адміністративний суд на початку березня повернув будівлі за адресою Хорива, 2 статус пам’ятки. При цьому було скасовано попереднє рішення…

01 / 04 / 2020

Новини
Стартувала програма «теплих кредитів»

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження почало процедуру укладання договорів із державними банками для видачі «теплих кредитів» на 2020 рік. Про це повідомляє пресслужба…

01 / 04 / 2020