Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Страхування житла: страхові випадки й винятки

05.06.2019

Невідомий автор

День, на який ви так довго чекали, настав — ви купили квартиру, зробили ремонт і в затишку п'єте чай на власній кухні. Тепер можна розслабитися і видихнути. Але чи достатньо цього? Можливо варто подумати про страхування житла?

В Україні не дуже популярне страхування нерухомості, якщо ви запитаєте у всіх своїх знайомих, чи застраховані їхні квартири, скільки з них дадуть відповідь «так»? 3m2 спробував розібратися, що ж пропонують на київському ринку страхування сьогодні.

Обдзвонивши 5 компаній, які можна знайти в рейтингах і на першій сторінці пошуковика, ми дізналися, що зараз пропонують в основному експрес-страхування. Для нього не потрібно запрошувати агента додому, робити опис майна, все можна оформити стрімко, навіть не встаючи з дивана. Є компанії, які пропонують покупку поліса онлайн або ж готові підвести в зручне для вас місце по лінії метро, або зустрітися там, де вам зручно. Але краще все ж таки приїхати в офіс страхової і оформити все там, попередньо ще раз ретельно вивчивши договір.

Від чого страхуємо?

До основних страхових випадків відносяться: пожежа (задимлення від пожежі), пошкодження від води, удар блискавки, вибух від газу, який використовується в побутових цілях, падіння пілотованих літальних апаратів, атмосферні стихійні явища, повені, землетруси, дії третіх осіб (крадіжки, вандалізм ), відповідальність перед сусідами. Цей список може бути коротше, наприклад, тільки пожежа, вода + відповідальність перед сусідами. Це залежить від обраного вами пакету і його вартості.

У деяких страхових ви можете самі вибирати суму на кожен субліміт (обмеження по виплаті конкретного страхового випадку в межах страхової суми). Тобто, ви можете вибрати 100 тисяч на конструкції, але знаючи, що ремонт залишає бажати кращого — тільки 10 тисяч на оздоблення. Страхові агенти попереджають, що не потрібно переплачувати і ставити велику страхову суму на оздоблення, адже якщо представник страхової після події відвідає квартиру і побачить, що те, що залишилося від ремонту, робилося 20 років тому, то великих виплат не чекайте, буде важко щось то довести. Якщо у вас був застарілий ремонт, не сподівайтеся зробити новий повністю за рахунок страхової. Але все ж частину грошей ви отримаєте і, можливо, ще виплати на прибирання та вивіз сміття з квартири. У більш дорогих пакетах включають ще й виплати на переїзд і оплату житла на перший час, якщо ваше непридатне для проживання.

Хитрощі, винятки

Не думайте, що в поняття «пожежа» або «вода» входить все, що може статися. Читайте уважно договір і відразу переходьте до винятків. Тоді стане зрозуміло, за що ви платите, і може виявитися, що це дуже вузький список страхових випадків. Наприклад, деякі страхові попереджають, що, якщо майно зіпсувалося через протікання бойлера, посудомийки, пральної — збиток не відшкодовується. Тобто якщо ви спали, а ваша машинка збожеволіла і висмикнула шланг зливу, то, швидше за все, вам не варто чекати виплат. Уважно читайте і винятки по пожежі, там можуть бути свої причини невиплат.

Літальні апарати. Багато хто буде сміятися, яка взагалі ймовірність того, що впаде літак на будинок. Імовірність маленька, але вона є, особливо варто подумати тим, хто щодня бачить над своїм будинком літаки. Варто врахувати, що більшість аварій трапляється саме під час посадки або зльоту. Але, це стосується тільки керованих літальних апаратів. Винятками є супутники, повітряний і космічний транспорт, який сам пересувається або падає з неба.

У багатьох страхових можна включити в договір ДТП — наїзд транспорту на будинок, але не у всіх. Потрібно звернути увагу тим, у кого будинок знаходиться поруч із жвавою дорогою. Після торішньої підготовки до параду, коли зенітна установка врізалася в будинок, це не здається чимось фантастичним.

До винятків належать військові дії, бунти, державний переворот і подібне. Так що, якщо хтось кине коктейль Молотова в ваше вікно, можуть не виплатити компенсацію.

Вторинне житло — старі будинки. Зараз при оформленні не вимагають вказувати рік побудови будинку, зазвичай для новобудови і сталінки — одна ціна. Але якщо у вас щось трапиться, страхова, можливо, буде неохоче виплачувати вам суму, посилаючись на знос конструкцій. Точно не варто розраховувати на виплату, якщо ваші стіни або перекриття «втомилися» і щось з ними трапилося. Це є в винятком в усіх договорах, які ми вивчали. Пошкодження конструкцій будинку: капітальних стін, перекриттів — виплачується тільки в конкретних страхових випадках (пожежа, вибух, землетрус, іноді просідання ґрунту).

Новобудови — є свої нюанси і тут. Зустрічаються в договорах винятки, що якщо будинок побудований в проміжку N-х років, то усадка ґрунту, тріщини не є страховим випадком. Наприклад, ви заселилися в новий будинок, зробили ремонт, але з'явилася тріщина через те, що будинок «шукає своє місце», латати її потрібно буде за свої гроші. Вивчайте і питайте, який пакет страхування вам підійде.

Франшиза

Є грошова і тимчасова франшиза. Грошова буває від 0 грн і як пощастить. Максимальна, яку зустріли ми — 7 тисяч грн. Наприклад, страховий випадок оцінили в 10 тисяч, 7 тисяч з цієї суми оплачуєте ви, а 3 тисячі — страхова. Всі страхові випадки з сумою 7 тисяч, платите ви. Це важливе питання, обов'язково уточнюйте за франшизу, найкраще, коли вона 0 грн.

Є тимчасова франшиза. Не хитруйте й не сподівайтеся, що, якщо у вас відбудеться страховий випадок, ви купите страховку онлайн і завтра ж звернитеся й отримаєте свою виплату. Такого не станеться, після оплати і підписання договору має пройти час, який вказано в договорі: 4 дня або 10 днів, у кожної страхової він свій. І навіть якщо щось трапиться в ці дні, вже після оформлення договору, грошей ви не отримаєте.

Крадіжки

У договорах вказується, входить туди техніка, меблі. Практично скрізь шуби, готівка, золото, коштовності, документи — це винятки. І будьте уважні — зустрічається в винятках і такі речі, як переносні комп'ютери та телефони, тобто якщо у вас три макбука пропало — не чекати виплат? Іноді, по одній вкраденій одиниці техніки виплачується певна максимальна вартість, наприклад, 15 000 грн. Навіть якщо у вас новенький, тільки з магазину телевізор за 90 000, виплатять вам тільки 15 000 грн. І не забуваєте про знос, якщо три роки тому ви купили ігрову приставку за 12 000 грн, то після настання страхового випадку, вам не виплатять її повну вартість.

І ще — експрес страхування проходить без опису майна. Зробіть його самі: фотографії + опис, так вам буде простіше довести, що у вас дійсно щось вкрали.

Відповідальність перед третіми особами

На наш погляд, важливий пункт. Вам не потрібно буде з'ясовувати стосунки з сусідами і сперечатися, скільки ви повинні заплатити за їх ремонт, якщо раптом у вас прорвало труби. Страхова виплатить за вас. Запитайте у агента, чи можете ви вибрати суму виплат по даному пункту. Якщо ви знаєте, що сусіди під вами зробили дорогий ремонт — потрібно прорахувати і суму виплат більше, а якщо знаєте, що ремонт там не роблять 60 років, то і розраховувати, що страхова виплатить більшу суму, не потрібно. Але, звичайно, якщо у вас стоїть газова колонка, про всяк випадок — зробіть більше суму на відповідальність перед сусідами.

Ну, і наостанок — не покладайтеся повністю на страхових агентів, може виявитися, що вони самі не дуже компетентні в питанні або брешуть, тому що одного разу вивчивши договір до розмови з агентом, ми вже знали краще, що там знаходиться, які умови і винятки. Якщо вам потрібна страховка, яка дійсно зможе вам допомогти, а не просто для годиться — поставтеся відповідально і вивчіть кілька договорів страхових, тоді вам простіше буде визначитися.

 

Статьи по теме
Новини
Скульптури засновників Києва знову одягли до новорічних свят

Вранці 12 грудня пам’ятник засновникам Києва на Поштовій площі знову змінився. Малюки —  Кий, Щек, Хорив і їх сестри Либідь…

13 / 12 / 2019

Новини
В ЖК Edeldorf пропонуються вигідні умови для інвестування

Новини компаній В ЖК Edeldorf пропонують вигідні умови розстрочки на квартири та апартаменти — на 36 місяців із першим внеском лише 25%. Про це повідомляє прес служба…

13 / 12 / 2019

Новини
ЖК, де планується автономне опалення

Ми підібрали житлові комплекси різного формату, де передбачені власні котельні. ЖК Edeldorf Адреса: Печерський район, вул. СтаронаводницькаЦіна: від 29 000…

13 / 12 / 2019

Новини
«Інтергал-Буд» отримав звання «Забудовник року-2019»

Новини компаній 11 грудня у Києві відбулася церемонія нагородження переможців VII Всеукраїнської будівельної премії IBUILD-2019. Найкращою у ключовій номінації «Забудовник року» було визнано компанію «Інтергал-Буд», про…

13 / 12 / 2019