Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Як убезпечити себе, купуючи квартиру в новобудові

10.02.2020

3м2 Редактор

Покупка квартири в новобудові завжди пов’язана з ризиком. Що потрібно знати, щоб не зарити гроші в котлован.

Покупка квартири

Аналізуємо ціну

Ціна — важливий фактор, а для деяких — визначальний при покупці квартири на первинному ринку. Чим дешевше, тим краще — так вважає тільки нерозумний. Якщо ціна квадратного метра нижче середньої по ринку, а тим більше, якщо вона істотно занижена, то від такої покупки варто відмовитися. Напевно, забудовник щось приховує — або у нього проблеми з землею, або ж він просто хоче привернути скоріше інвестиції, але при цьому не ставить перед собою мету — закінчити будівництво. Яскравий приклад — будинки Войцеховського, детальніше в нашому Будконтролі.

Перевіряємо репутацію

Репутація забудовника — дуже важливий фактор при виборі квартири. Вивчіть весь його підспідок. Коли почав будувати, скільки об’єктів здав, в строк або з затримками, чи були якісь скандали, пов’язані з його діяльністю. Особливо важливо вивчити всі судові суперечки, в яких був помічений забудовник. Як перевірити забудовника ми писали тут.

Вивчаємо дозвільну документацію

Чесний забудовник всю дозвільну документацію тримає у відкритому доступі — скани на сайті або копії у відділах продажів. Якщо забудовник відмовляється надати документи на вашу вимогу, відмовтеся від свого вибору.

Читаємо форуми

Форуми інвесторів можуть стати серйозним аргументів в ухваленні рішення. Часто там можна дізнатися цікаві деталі, про які не пишуть в ЗМІ. Не полінуйтеся пройтися по декількох форумах і порівняти відгуки, адже буває, що коментарі замовлені конкурентом або ж самим забудовником. Проаналізуйте отриману інформацію, не приймайте все на віру.

Моніторимо профільні сайти і канали

Підпишіться на профільні канали телеграм, вивчіть сайти про нерухомість. Слідкуйте за забудовником систематично, щоб скласти максимально повну картину.

Відстежуємо хід будівництва

Сьогодні технології дозволяють стежити за ходом будівництва, не виїжджаючи на будмайданчик. На профільних сайтах або ж на сайті самого забудовника часто бувають розділи, де викладаються фото виконаних робіт або ж є можливість стежити за будівництвом в режимі реального часу за допомогою камер, встановлених на будмайданчику. Як відслідковувати хід будівництва читайте тут.

Вивчаємо договір

Вивчати типовий договір забудовника краще з юристом, який допоможе виявити всі приховані нюанси, які можуть бути не видно непрофесіоналові. Можна також скористатися автоматичним юридичним аудитом об’єктів нерухомості Monitor.Estate.

Статьи по теме
Новини
За огорожі біля водойм почнуть штрафувати

21 лютого 2020 року вводиться в дію Закон № 233-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних…

21 / 02 / 2020

Новини
Забудовники не передбачають змін цін у зв’язку з новими ДБН

Останнім часом ширяться чутки про те, що нові ДБН, які так чи інакше стосуються нової забудови, можуть спровокувати суттєве підвищення…

21 / 02 / 2020

Новини
В INTERGAL CITY пройшов модний показ дизайнерки з США

Новини компаній Вперше в Україні дизайнерка зі світовим ім’ям Наталія Феднер влаштувала модний показ. Він відбувся в INTERGAL CITY. Про…

21 / 02 / 2020

Новини
Старовинний будинок у Києві реконструювали під елітне житло

Колишній прибутковий будинок по вулиці Льва Толстого в центрі Києва реконструювали під елітне житло. Про це The Page розповіли в компанії Kiev Standard. Йдеться…

21 / 02 / 2020