Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Як іпотека може стати інструментом розвитку економіки

22.01.2020

3м2 Редактор

Лише 3% українців мають кошти на придбання нового житла. Про це нагадала Ольга Соловей, співзасновниця і керуюча партнерка Українського клубу нерухомості (URE Club) в блозі Property Times. Ось чому країні потрібна іпотека.

«Ми понад рік активно підіймаємо питання про необхідність відновлення іпотечного кредитування. Це швидкий спосіб забезпечити населення якісним житлом за доступною ціною, а до того ж — пожвавити економіку, адже будівництво завжди вважалося одним із локомотивів економіки та найпершим інструментом розвитку країни», — зазначила Соловей.

При цьому запуск іпотечного кредитування не потребує додаткового фінансування із держбюджету. Від держави потрібна лише регуляторна участь. Завдання влади — створити умови та чіткі правила для функціонування цього інструменту, щоб мінімізувати ризики і дати старт економічному зростанню, пише Соловей.

«Що дасть іпотека? Запустивши іпотечне кредитування, ми вирішуємо відразу низку соціальних та економічних питань: для громадян — це реальний шанс придбати власне житло, зменшиться відтік наших громадян за кордон у пошуках роботи, збільшиться кількість робочих місць в Україні, для забудовників — збільшення об’ємів та темпів будівництва. До того ж іпотека — це реальний інструмент, щоб знизити та врівноважити ризики. Адже, якби була іпотека, то люди б не поспішали нести гроші за дешеве житло та вкладати у ризиковані проєкти. І, мабуть, не було б ситуації з «Аркадою» та «Укрбудом», коли люди поквапилися пошвидше купити… », — вважає Соловей.

У випадку купівлі житла в іпотеку долучаються банк, страхова компанія. Таким чином, ризики розподіляються, адже забудовники проходять суттєву перевірку, за результатами якої не з кожним із них банки продовжать співпрацю. Це теж лакмусовий папірець — якщо банк працює із забудовником, значить забудовник надійний.

Три кроки до надійної іпотеки:

  • Зменшити ризики та відсотки за кредитуванням. Вони мають становити не більше 10%. Зниження вимог до резервування банками коштів, дозволить вивільнити значний ресурс, який можна буде використати для кредитування.
  • Надати можливість брати в іпотеку об’єкти, що будуються.
  • Ще один дуже важливий крок — захист прав кредиторів та інвесторів через закони та справедливу судову систему.
Статьи по теме
Новини
Як будуть виглядати холи в RESIDENT Concept House

Новини компаній Дизайнери студії D`art розробили проект облаштування холів і місць загального користування в клубному будинку RESIDENT Concept House з…

29 / 05 / 2020

Новини
Інвестори Аркади проводять мітинг. Відео

У центрі Києва проходить мітинг інвесторів банку «Аркада». Він почався біля будівлі Національного банку, потім колона людей вирушила в бік…

29 / 05 / 2020

Новини
Під час карантину покупець став приймати рішення про покупку квартир більшої площі

Новини компаній Столичний ринок нерухомості після карантинного затишшя потроху відновлюється, на деяких об’єктах продажі виходять на рівень лютого. Про це…

29 / 05 / 2020

Новини
Скільки нового житла ввели в експлуатацію за 1 квартал 2020 року. Дані Держстату

Держслужба статистики опублікувала, скільки нового житла ввели в експлуатацію за 1 квартал 2020 року. В Україні в першому кварталі 2020…

29 / 05 / 2020