Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Суд визнав протиправною заборону руху на Контрактовій площі та вулиці Сагайдачного

22.05.2020

3м2 Редактор

Суд вважає, що органи місцевого самоврядування мають право лише тимчасово обмежувати рух транспорту на вулицях.

Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним і скасував розпорядження КМДА про створення пішохідної зони на Контрактовій площі та вулиці Петра Сагайдачного. Про це повідомляють Наші гроші за посиланням на рішення суду.

Суд дійшов висновку, що органи місцевого самоврядування мають право лише тимчасово обмежувати рух транспорту на вулицях, наприклад на час ремонту або народних гулянь. Повністю заборонити рух, на думку суду, можна лише для окремої категорії транспортних засобів та у виключних випадках.

Крім того, суд вважає, що рішення про пішохідну Контрактову приймали без участі зацікавлених осіб, а чинний Генплан не передбачає створення пішохідної зони на Сагайдачного.

Більш того, суд сумнівається, що у разі пожежі на пішохідній вулиці можуть проїхати пожежні машини. Зазначимо, що під час останньої пожежі на Сагайдачного на виклик приїхали дев’ять пожежних машин.

«Окружний адміністративний суд міста Києва приходить до висновку, що розпорядження… не сприяє забезпеченню безперервних, безпечних, економічних та зручних умов руху транспортних засобів і пішоходів вулицями і дорогами міста, порушує вимоги пожежної безпеки», – йдеться у рішенні суду.

Позов про скасування розпорядження КМДА подали шість фізичних осіб.

Проєкт перетворення площі та частини вулиці Сагайдачного на простір для пішоходів існував у столиці щонайменше з 2013 року, коли була запропонована прогресивна схема руху автівок Старим Подолом. У 2015 році на благоустрій Контрактової був проведений архітектурний конкурс, переможцем якого стала концепція «Київська вітальня».

У 2017 році Контрактову площу та вулицю Сагайдачного зробили пішохідними.

У 2017 році опитування показало, що 82% жителів Подолу позитивно ставляться до пішохідної Контрактової.

Статьи по теме
Новини
Проблеми з побутовими відходами — роз’яснення Мінрегіону

Про необхідність укладання договорів про надання послуг з поводження з побутовими відходами та що робити в разі їх невиконання читайте у роз’ясненні Мінрегіону. Згідно із Законом…

27 / 05 / 2020

Новини
Відпочити на даху з видом на місто. 4 ЖК, де є така можливість

3m2 підібрав житлові комплекси, де лаунж-зони організовані на даху будівель. ЖИТЛОВИЙ КВАРТАЛ POETICA Адреса: Шевченківський район, вул. Дегтярівська, 25аЦіна: від…

27 / 05 / 2020

Новини
Житловий будинок Білозір, який виріс з 4 до 14 поверхів, знову заарештували

Радник мер Києва Максим Бахматов повідомив, що 27 травня суд, в черговий раз, арештував незаконне будівництво Оксани Білозір на вул. Мирній 2/1. За словами…

27 / 05 / 2020

Новини
На Бульварно-Кудрявській хочуть реконструювати сквер: проект розробили місцеві жителі

На вулиці Бульварно-Кудрявській, 29, недалеко від місця, де раніше знаходився Сінний ринок, планують реконструювати сквер. Проект реконструкції розробили самі жителі…

27 / 05 / 2020