Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
У 2020 році можлива добудова тільки 7% від усієї кількості київських довгобудів

24.12.2019

3м2 Редактор

У 2020 році можливе реанімувати будівництво тільки 7% від усієї кількості довгобудів в Києві. Про це завила директор з маркетингу проекту багатофункціонального житлового комплексу «Polaris Home & Plaza» Анжеліка Саакян.

За її словами, відсутність законодавчих механізмів завершення заморожених об’єктів житлового будівництва змушує ошуканих інвесторів шукати шляхи вирішення проблеми, найбільш дієвими з яких на сьогоднішній день є або самостійне управління проектом, або залучення професійного девелопера.

На її погляд, самостійне завершення замороженого житлового будинку зажадає від ошуканих інвесторів додаткового фінансування в розмірі до 8000 грн / кв.м.

Крім цього, інвесторам доведеться об’єднатися в юридичну особу, вирішити питання із землекористувачем ділянки, на якому повинен був бути побудований їхній будинок, або самим стати землекористувачем, пройшовши всі необхідні процедури в місцевих органах влади. Цей шлях досить складний і непередбачуваний.

Анжеліка Саакян зазначила, що на сьогоднішній день найбільш реальним механізмом завершення будівництва замороженого об’єкта житлового будівництва є залучення стороннього професійного девелопера з достатнім досвідом на ринку і портфелем успішно реалізованих проектів. Але такий варіант добудови об’єкта може бути реальним, тільки якщо в довгобуді продано не більше 50% квартир.

«Якщо в довгобуді продано не більше половини квартир, забудовник гіпотетично може взяти на себе питання добудови об’єкта. При цьому рентабельність будівництва таких будинків на 10-15% буде нижче, ніж з “чистою” площадки», – розповіла Анжеліка Саакян.

У 2019, за її даними, лише в 5-7 заморожених об’єктах були зроблені спроби їх завершення і тільки в тих, де кількість проданих квартир не перевищує 50%.

Для того, щоб девелопери охочіше брали участь у вирішенні проблеми довгобудів, на думку експерта, необхідно врегулювати кілька важливих питань, здатних мінімізувати ризики як інвесторів, так і забудовників: провести технічний, юридичний і фінансовий аудит об’єкта з розрахунком кошторису завершення об’єкта, необхідно підтвердження кількості ошуканих покупців разом з розробленим механізмом отримання ними квартир.

«У разі, якщо кількість проданих квартир в довгобуді мінімально (переважно до 30%, в окремих випадках — до 50%), місцева влада повинна взяти на себе вирішення супутніх неврегульованих питань, наприклад,”легалізацію” земельної ділянки, якщо первинний дозвіл було отримано з порушеннями, питання підключення до інженерних мереж та передачу квартир інвесторам, які сплатили 100% її вартості, а також механізм справляння необхідних доплат за добудову об’єкта для тих інвесторів, хто частково оплатив вартість квартир», — зазначила е ксперт.

Вона також звернула увагу на те, що в обставинах, що склалися функцію розподілу квартир в ідеалі можуть взяти на себе або місцеві органи влади, або землекористувач виділеної ділянки.

«При цьому девелопер повинен виділити необхідну суму на добудову і вести контроль за будівництвом. Це, мабуть, найважливіша функція девелопера в вирішенні питання довгобудів», — сказала Анжеліка Саакян.

Вона нагадала, що на 2020 рік в Києві і області потенційно можна було б почати добудову близько 40 об’єктів.

«Для того, щоб процес добудови заморожених і потенційно ліквідних об’єктів прийняв масовий характер, необхідне прийняття прозорих і зрозумілих механізмів, грунтуючись на державно-приватне партнерство між місцевою владою і девелоперами», — резюмувала Анжеліка Саакян.

Теги:

Статьи по теме
Новини
За огорожі біля водойм почнуть штрафувати

21 лютого 2020 року вводиться в дію Закон № 233-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних…

21 / 02 / 2020

Новини
Забудовники не передбачають змін цін у зв’язку з новими ДБН

Останнім часом ширяться чутки про те, що нові ДБН, які так чи інакше стосуються нової забудови, можуть спровокувати суттєве підвищення…

21 / 02 / 2020

Новини
В INTERGAL CITY пройшов модний показ дизайнерки з США

Новини компаній Вперше в Україні дизайнерка зі світовим ім’ям Наталія Феднер влаштувала модний показ. Він відбувся в INTERGAL CITY. Про…

21 / 02 / 2020

Новини
Старовинний будинок у Києві реконструювали під елітне житло

Колишній прибутковий будинок по вулиці Льва Толстого в центрі Києва реконструювали під елітне житло. Про це The Page розповіли в компанії Kiev Standard. Йдеться…

21 / 02 / 2020