Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
Дизайн вузької кімнати. 5 корисних порад

24.05.2019

Невідомий автор

Коли маєш квадратну кімнату, питань, як зонувати простір, практично не виникає. Всі меблі стають на свої місця, візуально ти уявляєш, що і де має стояти, і втілюєш це в життя. Однак в квартирах часто зустрічаються витягнуті приміщення, що мають вузький торець і довгі бічні стіни. Як бути? 3m2 підібрав для вас кілька корисних порад.

Не розміщуйте всі предмети меблів уздовж видовженої стіни

Головна помилка новачків. Згадайте типову вітальню в будь-який хрущовці, де пара крісел і диван вишикувалися в лінійку. Додайте ще шафу, журнальний столик і телевізор з протилежного боку або в кутку.

Подібний підхід візуально ще більше подовжує кімнату і сприяє її непропорційності.

Як бути? Необхідно розділити прямокутну кімнату на функціональні зони. Скажімо, в одній частині навіть вельми скромною за площею вітальні вміститься невелика обідня група або робоче місце, а в іншій — умовний центр композиції у вигляді телевізора або декоративної камінної топки. І від цього центру по колу можна розставити диван і крісла, постелити килим.

Не розміщуйте меблі по периметру приміщення

Таке розташування візуально робить кімнату вужчою і тільки підкреслює неправильну геометрію.

Як бути? Прагнемо до центру. Розмістіть в центрі парні крісла і диван — затишна гостьова зона, біля стіни зробіть робочу зону з невеликим столом, стелажем для книг. При цьому треба бути обережним і не «кучкувати» меблеві групи, інакше інтер'єр втратить візуальну збалансованість.

Намагайтеся уникати повної симетрії

Симетричність лише підкреслить витягнутість кімнати. А нам цього не хочеться.

Як бути? Створюємо візуальний хаос. Окремі предмети меблів, наприклад крісла, можна розташувати діагонально. Композиційний центр в видовженої вітальні краще організувати у довгої стіни, а роль м'якої зони зіграє компактний кутовий диван.

Не допускайте велику відстань між великими меблями

Порожні простори в довгастій кімнаті будуть виглядати як своєрідні коридори, від того інтер'єр не створить відчуття «обіймаючого» комфорту.

Як бути? Прагнути візуально «оквадратити» кімнату. Припустимо, якщо вікно розташоване на поздовжній стіні, то вздовж вузької ставимо шафу-купе з дверцятами такого ж відтінку, як і стіни кімнати. Таким чином приміщення візуально стає коротшим на глибину шафи: це візуально наближає приміщення до квадратної форми.

Уникайте яскравих контрастів

Не використовуйте поздовжні кольорові лінії і акценти, а також майте на увазі, що різкі колірні поєднання значно впливають на геометрію приміщення.

 

Як бути? Раціонально буде пофарбувати верхню половину стіни фарбою, а нижню обклеїти шпалерами з орнаментом в такій же гамі. Такий горизонтальний поділ стін спрацює на візуальне розширення.

Статьи по теме
Рейтинги
Стороннім вхід заборонено: житлові комплекси із закритою територією

Концепція закритої території від сторонніх і авто популярна серед покупців житла в столиці. Вона передбачає обгороджену територію, вхід по електронним…

23 / 01 / 2020

Новини
«Аркада» попередила про можливий штурм банку незадоволеними вкладниками

22 січня 2020 року банк «Аркада» попередив своїх клієнтів про можливий штурм головного офісу вкладниками і інвесторами. Про це йдеться…

23 / 01 / 2020

Новини
Дачу початку ХХ століття на Святошині можуть знести

У столиці позбавили охоронного статусу пам’ятки архітектури початку ХХ століття дачний будиночок на проспекті Перемоги, 130/1, що у Святошинському районі….

22 / 01 / 2020

Новини
Як іпотека може стати інструментом розвитку економіки

Лише 3% українців мають кошти на придбання нового житла. Про це нагадала Ольга Соловей, співзасновниця і керуюча партнерка Українського клубу…

22 / 01 / 2020