Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
ЖК Dibrova Park: біля майбутнього метро «Мостицька»

17.02.2020

Артем Сіренко

У Києві рідко трапляється комплексна забудова нових районів — зазвичай, спочатку будується житло, потім — інша інфраструктура, в тому числі і швидкісний громадський транспорт. Теремки чекали метро аж 40 років, Троєщина не факт що дочекається. Виноградар наче свої 40 років майже відчекав — хоча, насправді, широко розрекламоване «метро на Виноградар» споруджується не безпосередньо на масив, а на величезну територію агрокомбінату між Нивками і Виноградарем, що перетворилася на будмайданчик нового житла.

3m2 вже писав про нові комплекси біля майбутньої кінцевої «метро на Виноградар» — ЖК «Варшавський мікрорайон», ЖК «П’ятий квартал», ЖК «На Замковецькій», поруч розташовано відомий малоповерховий комплекс «Ліпінка», будується ЖК «Крістер Град», вже збирають орендарів у збудований ТРЦ «Ретровіль». Територія ж біля проміжної станції «Мостицька» тривалий час залишалася недоторканою, хіба на чималій відстані від неї будуються ЖК «Сирецькі Сади» та ЖК «Місто Квітів», хоча останній більш тяжіє до існуючої станції метро «Сирець». Тож ЖК «Діброва Парк», просто біля виходу з майбутньої станції метро «Мостицька», — перший в цьому донедавна тихому районі на околиці лісу.

Місцезнаходження: новий кластер біля заводу «Квазар»

Найкращим орієнтиром для ЖК «Діброва Парк» і майбутньої станції метро «Мостицька» поки є кінцева тролейбусного маршруту №5 — так, саме сюди вирушають тролейбуси з центральної Бесарабки. Для киян-старожилів ця територія також відома колись славетним високотехнологічним заводом «Квазар», що потроху перетворюється на бізнес-центр. Трохи вглиб лісу розташовується Київська обласна лікарня №2, а за нею — практично непролазні хащі яру, на дні якого тече струмок Брід (Рогостинка). 

Вулиця Північно-Сирецька упирається у залізницю, за якою вже проходить вулиця Сирецька. Колись тут існував залізничний переїзд, у генплані є естакада-сполучення, але поки тут можна перейти лише пішки, та й то не надто безпечно — людей навколо просто немає. Транзитний рух автотранспорту (а з ним — автобуси та маршрутки) наразі повертає з Північно-Сирецької на Білицьку, де через садибну забудову спускається на вулицю Вишгородську. У години пік цей найкоротший шлях у центр міста вже зараз досить завантажений. Інший виїзд — через вулиці Маршала Гречка та Стеценка, де також вже зараз затори. Шлях на Окружну — через ту ж вулицю Гречка та Газопровідну або ж Стеценка. Тож для автомобілістів місце не краще — за наявності метро за кількадесят метрів без машини можна дістатися центру швидше.

Не можна сказати, що тут зовсім немає людей — по вулиці Білицькій і вглиб кварталів по вулицях Межовій та Полковій розташовано невеликий мікрорайон, що почав розвиватися як поселення працівників агрокомбінату. Спочатку двоповерхівки, потім «хрущовки», «брєжнєвки», свій дитсадок — але мікрорайон лишався досить тихим і «відірваним» від міського гамору. Школи розташовані на певній відстані, хоч і в пішохідній доступності: №63 на вулиці Білицькій (1 км) та дві школи на вулиці Маршала Гречка: №45 (1,1 км) та №68 (1,5 км).

У чинному детальному плані території в перспективі всередині величезної території агрокомбінату передбачено загальноосвітню школу (500 м), але не скоро. Щоправда, детальний план хоча і прийнятий сесією Київради — базується на проекті Генерального плану-2025, який не можуть затвердити вже багато років.

Метро ж з’явиться швидше — і цілком ймовірно, що одночасно, а то й раніше, аніж заселення першої черги ЖК «Діброва Парк». Заявлений термін завершення будівництва «метро на Виноградар» — кінець 2021 року, що загалом виглядає цілком реальним. Єдиний ризик — у випадку затримок будівництва (чи через фінансування, чи через технічні складнощі — траса метро непроста) станції можуть відкривати по одній: або спочатку «Мостицьку», а потім «Проспект Правди», або ж «Мостицьку» пропустять, як теж бувало в історії будівництва Київського метрополітену.

Щодо торговельно-розважальної інфраструктури — наразі її практично немає, і існуючий невеликий мікрорайон обслуговують невеликі «магазинчики у дворі». Втім, вже зараз тутешні мешканці орієнтуються більше на «Новус», що відкрився на вулиці Межовій поруч з ЖК «Ліпінка» та ЖК «Крістер Град» — активний розвиток будівництва вже відчувається. З часом же, напевно, що до заселення перших будинків ЖК «Діброва Парк», відкриється потужний ТРЦ «Ретровіль» на проспекті Правди, до якого пішки по передбаченій детальним планом пішохідній алеї — півтора кілометри. 

Генплан і технології: новий квартал і 10 будинків

За планом комплекс складатиметься з 10 двосекційних житлових будинків (приблизно 4 тисячі квартир), двох ТРЦ, наземних багатоповерхових паркінгів на 1 300–1 700 машиномісць і власної газової котельні. Передбачено також гостьові паркувальні місця, внутрішня територія у форматі «без машин», з амфітеатром, дитячими та спортивними майданчиками і алеями залишиться відкритою. Якщо рахувати, що дворова територія залишиться вільною від висотної забудови, то майбутні будинки розташовані не щільно — ефектів «вікно в вікно» буде мінімум.

Загалом комплекс сформує прямокутний квартал, окреслений вулицями Північно-Сирецькою, Межовою, Полковою та новою вулицею від Північно-Сирецької до Полкової. Окрім ЖК «Діброва», у кварталі розташовано також старі двоповерхівки, збудовані свого часу для співробітників агрокомбінату, а також дитячий садок №163 післявоєнних років побудови. В подальшому очікується забудова сусідніх кварталів і вздовж вулиці Північно-Сирецької, і вздовж Межової, а у далекій перспективі згідно детального плану територій у суміжному кварталі вглиб ділянки передбачено школу та садочок.

Технологія будівництва — традиційна для таких будинків монолітно-каркасна, заповнення зовнішніх стін — цегла, утеплення — мінеральна вата. Вікна передбачено з заниженими підвіконнями, також заплановано корзини для кондиціонерів. А ось відкритих балконів принципово не буде — тож вигляд фасадів має великі шанси лишитися незмінним.

Що будують: будинки, секції і планування

Наразі будуються перший та другий будинки, перший — дещо далі від вулиці Межової, перед ним буде торговельний центр, будинок №2 — практично на розі вулиць Північно-Сирецької та Межової, де вже зараз досить інтенсивний рух транспорту. Кожен з будинків складається з двох секцій, «А» та «Б», висотою 26 та 23 поверхи відповідно. Загалом у перших двох будинках передбачено 784 квартири.

На перших поверхах передбачено комерційні приміщення, у подальшому у будинках №3,4,5, що виходять на вулицю Північно-Сирецьку, під комерцію буде відведено перші два поверхи. На першому житловому поверсі (у випадку будинків №1 та №2 це другий) за рахунок дахів виступаючих об’ємів комерційних приміщень будуть досить просторі тераси (метраж їх рахується за коефіцієнтом 0,3).

Кожен будинок матиме єдиний вестибюль на обидві секції, які поєднані спільним довгим лінійним коридором. Втім, кожна секція матиме власну колясочну на першому поверсі, у секції «А» передбачено три ліфти, у секції «Б» — два. «Протипожежна» сходова клітина є лише у секції «А» (майже скраю, далі від секції «Б»). У тій же секції «А» — ще одні «теплі» сходи, без зовнішніх вікон, секція «Б» сходів не має взагалі. Планом поверху передбачено двері, що відгороджуватимуть частини коридору так, що мешканці секції «Б» користуватимуться «теплими» сходами секції «А», — а ось до «протипожежних» сходів досить далеко і вони можуть бути зачинені спільними дверима коридору «А».

Передбачено досить великий вибір планувань: однокімнатні квартири (41-49 кв. м), двокімнатні (60–72 кв. м), трикімнатні (83–95 кв. м), на двох останніх поверхах — дворівневі (102–185 кв. м). На кожному поверсі секції «А» розташовано по 9 квартир (3 однокімнатних, 5 двокімнатних, одна трикімнатна), у секції «Б» — 8 квартир (4 однокімнатних,3 двокімнатних, одна трикімнатна). Ідея планувань — найбільшим приміщенням є кухня-вітальня, з підключенням комунікацій далеко від вікна. Спальні переважно площею близько 14 кв. м, у 2-3-кімнатних трапляються 10 кв. м, є лише пару варіантів з великою 17-метровою кімнатою.

Санвузли досить просторі, в одному з двокімнатних планувань передбачено комору. У більшості квартир передбачено лоджії, вбудовані у об’єм будівлі, — тож технічно їх можна демонтувати, збільшивши простір відповідного приміщення. Враховуючи, що секції розміщені під кутом одна до одної, дві квартири у секції «А» мають непрямокутні приміщення (санвузол та коридор).

Хто будує: забудовники і документи

Замовником будівництва ЖК «Діброва Парк» є державне підприємство «Науково-дослідний, виробничий агрокомбінат «Пуща-Водиця». Підприємство, що знаходиться в структурі Мінагрополітики (а зараз — Мінекономіки, після недавньої реформи) окрім сільськогосподарських КВЕДів 01.11 «вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур» та 01.41 «розведення великої рогатої худоби молочних порід», отримало і «забудовницький» 41.20 «будівництво житлових і нежитлових будівель».

Влітку 2019 року державний агрокомбінат отримав містобудівні умови та обмеження на забудову ділянки з кадастровим номером 8000000000:91:066:0102 площею 55.2225 га 55 га, згідно публічної карти земельного кадастру, цільове призначення ділянки — 02.10 Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури. Також у серпні 2019 року було видано дозвіл на будівництво за № ІУ 113192211127.

Генеральний підрядник спорудження ЖК «Діброва Парк» — ВАТ «Стандарт Констракшн. Девелопер — ТОВ «Інвестиційно-будівельна компанія «Альянс-Груп» під брендом IB Alliance, яка заявляє також будівництво ЖК «Зарічний» та ЖК «Грейт» у Дарницькому районі. Втім, у ЖК «Зарічний» компанія — один з учасників (першою значиться девелопер під брендом Bud). Так само IB Alliance виступає «другим» учасником і у проекті ЖК «Грейт» — тут «головним» є львівський забудовник «Ріел». Тобто, для девелопера це перший самостійний проект.

Як заселитися: інвестування, договори і строки

Розпочалися роботи по спорудженню ЖК «Діброва» восени 2019 року, були вириті котловани, станом на середину лютого 2020 року будівельники вже заливали монолітний каркас першого поверху будинку №2. Заявлені у договорах терміни завершення будівництва — перший квартал 2022 року.

Оформлення інвестування у ЖК «Діброва» здійснюється через попередню угоду купівлі-продажу квартири, яка укладається з одним з двох інвестиційних фондів. В обох випадках в інтересах фондів діють компанії з управління активами, а кінцевим підписантом є фізичні особи — представники цих компаній на основі нотаріально завірених довіреностей.

Перший — ПАО «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний фонд «Істейт», від імені і в інтересах якого діє ТОВ «Компанія з управління активами «Профінест», від імені якого діє представник Сігорських Ірина Сергіївна. Другий — АТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Інвестім Груп», від імені, в інтересах та за рахунок якого на діє ТОВ «Компанія з управління активами «Дельта Плюс» в особі представника Мачкаляна Самсона Сейрановича. За наведеними посиланнями з повними співпадіннями П.І.Б. у відкритих джерелах немає зв’язків цих фізичних осіб з вказаними компаніями.

Інвестування відразу повної суми передбачає знижку у 10% суми, що застосовується при розрахуванні розстрочки. Мінімальний перший внесок — 30%, з виплатою до квітня 2022 року; невиплачений залишок прив’язаний до курсу долара США (у випадку зростання американської валюти). У разі більшого першого внеску знижок чи інших пільг не передбачено.

Вартість квадратного метра залежить також від низки параметрів: поверху (чим вище, тим дорожче), кількості кімнат (у однокімнатних — найдорожче, чим більше кімнат, тим дешевше), виду з вікна (у двір — дорожче, на вулицю — дешевше). Обслуговувати ЖК «Діброва» буде приватний ЖЕК.

Теги:

Статьи по теме
Новини
Як будуть виглядати холи в RESIDENT Concept House

Новини компаній Дизайнери студії D`art розробили проект облаштування холів і місць загального користування в клубному будинку RESIDENT Concept House з…

29 / 05 / 2020

Новини
Інвестори Аркади проводять мітинг. Відео

У центрі Києва проходить мітинг інвесторів банку «Аркада». Він почався біля будівлі Національного банку, потім колона людей вирушила в бік…

29 / 05 / 2020

Новини
Під час карантину покупець став приймати рішення про покупку квартир більшої площі

Новини компаній Столичний ринок нерухомості після карантинного затишшя потроху відновлюється, на деяких об’єктах продажі виходять на рівень лютого. Про це…

29 / 05 / 2020

Новини
Скільки нового житла ввели в експлуатацію за 1 квартал 2020 року. Дані Держстату

Держслужба статистики опублікувала, скільки нового житла ввели в експлуатацію за 1 квартал 2020 року. В Україні в першому кварталі 2020…

29 / 05 / 2020