Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru
ЖК Lucky Land: перезавантаження житлового кластеру на Берковцях

23.12.2019

Артем Сіренко

Зміна забудовника у проектах житлових комплексів — вже певною мірою тенденція останніх років, і, на щастя, для інвесторів компанії вже відпрацювали механізми оперативно здійснювати такий «ребрендинг», як стосовно давніх довгобудів, так і нових об’єктів. В умовах, коли навіть такі великі забудовники, як «Укрбуд», раптово можуть опинитися у складній ситуації, така тенденція виглядає досить позитивною — і часом «перезавантажені» комплекси стають навіть кращими.

Одна з таких історій — про житловий комплекс біля ТРЦ Lavina на Берківцях, де починали будувати ЖК «ЛаЛаЛенд» з панельних будинків, а наразі тут вже заливають фундамент для першого будинку ЖК Lucky Land  класом повище, з досить цікавою архітектурою. Зміна проекту і забудовника тут відбувається «м’яко» — і з добудовою перших будинків «попереднього» комплексу, і зі збереженням планів розвитку соціальної інфраструктури, якої тут практично немає.

3m2 вже писав про цю місцевість на північному заході Києва у огляді ЖК «ЛаЛаЛенд» — ще 10 років тому Берковець був невеликим поселенням на Окружній посеред лісу, наразі ж тут виріс один з найбільших торговельних кластерів столиці: ТРЦ Lavina, «Ашан», «Епіцентр», «Новус», навесні очікується відкриття великого норвезького рибного магазину. На жаль, соціальної інфраструктури з часу нашого минулого огляду ЖК «ЛаЛаЛенд» тут так і не побільшало — єдиний садочок у кварталі старої забудови навряд витримає навантаження від новобудов.

Що будують: черги, секції, планування

Загалом на земельній ділянці у 37,2 га передбачається розмістити житловий комплекс з 23 будинків, де заплановано понад 4 тисячі квартир (зустрічається цифра 4144, але зазвичай в процесі реалізації девелопери змінюють планування і відповідно кількість квартир залежно від попиту на ринку). Будинки передбачено середньої поверховості — по 10–16 поверхів (перша черга — 13 поверхів), враховуючи близькість злітно-посадкової смуги авіазаводу «Антонов».

Хоча за масштабами житловий комплекс відповідає мікрорайону, тут вирішили використати знову актуальне квартальне планування — 8 замкнених кварталів з «дворами без машин» та один «шкільний квартал» зі стадіоном. Анонсовано також сквер, зони відпочинку, бігові доріжки і лижну трасу (поруч — великий ліс), а також бізнес-простори з коворкінгами. Загалом в комплексі заплановано підземних паркінгів на 356 машиномісць (у першій черзі) і ще близько 2,5 тисяч місць наземних гостьових стоянок. Враховуючи що поруч великі парковки торговельного кластеру, проблем з паркванням тут, на диво для Києва, не очікується.

Перша черга розташовується найближче до Окружної дороги, втім до магістралі все одно лишається прийнятних пару сотень метрів, де вже збудовано невеликий торговельний центр. В першу чергу увійде 4 будинки, що формують квартал з замкненим внутрішнім двором без машин. У стилобаті на 1-2 поверхах заплановано комерційні площі, тож аби вийти «за хлібом та молоком», не треба буде йти у «Ашан». Мінус перший поверх займе паркінг, а окрім підземного паркінгу передбачено і гостьовий на 130 машиномісць. Очікується, що вже у першій черзі буде і невеликий вбудований дитячий садок.

Перший будинок складається з трьох секцій-під’їздів, поєднаних спільним стилобатом, хоча на рендері виглядає наче це два окремих будинки. Розташовано будинок практично перпендикулярно до дороги вздовж складської зони ТЦ «Ашан», чітко по сторонам світу — «схід-захід», тож можна обрати квартири, де буде сонячно зранку, а можна — де ввечері.

Технологія будівництва — монолітно-каркасна (висота стель — 2,7 метри), заповнення стін — газоблоки, утеплення — мінеральна вата. Опалення передбачається індивідуальне — одноконтурними електричними котлами у кожній квартирі, гаряча вода — бойлери. Частина вікон передбачається з заниженими підвіконнями у 50 см, частина — панорамні «в підлогу», з алюмінієвими профілями.

Планування парних та непарних поверхів дещо відрізняється, враховуючи досить оригінальну архітектуру у так званому скандинавському стилі. У першій секції, найближчій до дороги вздовж ТЦ «Ашан», на кожному поверсі розташовано по 8 квартир (з них 5 однокімнатних та 3 двокімнатних). Площі однокімнатних квартир — від 44,62 кв. м. (студія з відокремленою лоджією збоку від основного об’єму квартири) до 50,63 кв. м. (повноцінна квартира з просторою кухнею-вітальнею та окремою спальнею у 16 кв. м). Двокімнатні 68,35–82,17 кв. м, кухні-вітальні також досить просторі, у двох варіантах «двушок», розташованих у торці будинків з видом на ТРЦ Lavina скошені приміщення — з непрямими кутами.

Друга секція має більш традиційні планування з прямокутними приміщеннями — тут на одному поверсі всього 6 квартир, по три однокімнатних (31,48–45,72 кв. м) та двокімнатних (66,24–79,21 кв. м). Найменше планування — студія у 31,48 кв. м з відокремленою лоджією збоку від основного об’єму квартири, дещо більша студія у 35,66 кв. м — з квадратною лоджією у 1,5 кв. м, що виглядає, як невелика «будка» у кутку кухні-вітальні. Найбільше — двушка з двома повноцінними санвузлами (один з входом зі спальні), а загалом планування досить традиційні — з просторими кухнями, з яких влаштовано виходи у лоджії.

Третя секція, яка виглядає, як окремий будинок, має по 8 квартир на поверсі, з яких лише одна двокімнатна у 66,5 кв. м, інші — однокімнатні, від студіо у 26,6 кв. м типу «вагончик з одним вікном» з лоджією у 1,5 кв. м, до планування у 50,66 кв. м з просторою кухнею-вітальнею у майже 22 кв. м з повноцінною лоджією. Один бік поверху скошено — у розташованих у торці двушці та найбільшій однокімнатній є непрямокутні приміщення з видом поки що на ліс, але з часом там буде ще один будинок. У всіх секціях по два ліфти та «теплі» сходові клітини, що цілком достатньо для такої кількості квартир.

Документи і забудовники: трансформації «ЛаЛаЛенду» в «ЛакіЛенд»

Розпочиналося будівництво комплексу «ЛаЛаЛенд» наприкінці 2017 року як спільний проект банку «Аркада» та будівельної групи «Фундамент». Планувалося близько 40 будинків, два садочки і дві школи, паркінг, власний парк. Однак співпраця «не пішла»: вже навесні 2018 року з проекту вийшла «Аркада» — саме на цей час припав початок будівельного конфлікту навколо ЖК «Патріотіка на озерах». З виходом з проекту «Аркади» запланований зовнішній вигляд дещо змінився — про це писав 3m2 у статті про ЖК «ЛаЛаЛенд».

«Фундамент» першою чергою будував два будинки зі збірних залізобетонних панелей, анонсуючи їх завершення у третьому кварталі 2018 року. Влітку 2018 року темпи будівництва різко знизилися, строки здачі почали переносити — спочатку на літо 2019 року, потім — на його кінець (перший будинок) і літо 2020 року (другий будинок). На жаль, заплановані строки будівництва БГ «Фундамент» витримати не вдалося.

Подібні затримки у компанії сталися і на інших об’єктах. Так, на ЖК «Велкам Хоум» на вулиці Стеценка (колишній ЖК «Арт Квартал Співоче») у деяких будинках люди з 2017 року жили без адреси (і, відповідно, без оформленого права власності), по ЖК на вулиці Майорова затримка рік, на Ревуцького — півтора, спорудження будинку на вулиці Толбухіна призупинено, скандальний ЖК «Берген» зупинився на етапі котловану.

Наразі будівництво двох будинків «ЛаЛаЛенд» на завершальній стадії — слід віддати належне, «старий» забудовник хоч і з великою затримкою завершує проект, квартири тут все ще продаються, хоча офіс продажів на об’єкті вже не працює. Передбачається, що ці будинки буде перефарбовано відповідно до кольорової гами ЖК Lucky Land.

DIM Group взявся за забудову цього великого майданчика з літа 2019 року — тоді поступово відбувся ребрендинг комплексу, продажі у першій черзі розпочалися у середині листопада. 3m2 вже писав про проекти девелопера DIM, зокрема про комплекс «Автограф» на Воскресенці.

Перші житлові комплекси компанія спорудила у Броварах (ЖК «Фамільний» та ЖК «Соборний»), далі був власне «Автограф», зараз також будуються поруч «Новий Автограф», А52 на вулиці Січових Стрільців, А136 на вулиці Антоновича, ЖК «Метрополіс» на Теремках, «Парк Лейк Сіті» у Конча-Заспі, а Lucky Land наразі є наймасштабнішим проектом забудовника.

Будівництво Lucky Land ведеться на земельній ділянці площею 64,1443 га з кадастровим номером 8000000000:75:489:0001 (відповідно до Публічної кадастрової карти України Земельного кадастру), що перебуває у комунальній власності, цільове призначення «02.07 Для іншої житлової забудови». Ця земельна ділянка за адресою вулиця Берковецька, 6 була передана у оренду на 15 років. З цією адресою пов’язано декілька рішень Київради, однак вони стосуються різних земельних ділянкок.

Коли будувався ЖК «ЛаЛаЛенд», забудовник БГ «Фундамент» не укладав угоди суборенди землі, а лише договір з ПАТ «Агрофірма «Теплиці України» про передачу функцій замовника будівництва і організації будівництва, декларацію на початок будівельних робіт подавав саме «Фундамент». Наразі ж дозвіл на будівництво № ІУ 113192391744 видано у серпні 2019 року, замовником є ПАТ «Агрофірма Теплиці України», генеральним підрядником — ТОВ «Будгранітмонтаж», проектувальником — ТОВ «ВОЛЛЗ».

Як заселитися: договори, розстрочки і строки

Оформлюється інвестування через попередній договір купівлі продажу з закритим інвестиційним фондом «ВОЛЛЗ Капітал», уповноваженою особою є Олександр Насиковський, засновник та керуючий партнер DIM Group; потім укладається основний договір.

У продажу наразі поверхи з 3-го по 12-й, буде і 13-й поверх, але поки що на нього закриті продажі. Третій поверх дешевше, 13-й очікується, що також буде дешевше, поверхи з 4 по 12 — в одну вартість. Ціна квадратного метра у двокімнатних квартирах трішки менша, ніж у однокімнатних. При 100%-й оплаті передбачена знижка 10%. Є розстрочка на 30 місяців, мінімальний внесок — 30%, на обсяг першого внеску передбачено також знижку 10%.

Станом на кінець 2019 року по першому будинку здійснюється заливка фундаментної плити, перший будинок передбачається здати наприкінці 2021 року, а всю територію — у другому кварталі 2022 року. Власне, до цього часу розрахована розстрочка, і у офісі продажів обіцяють видати ключі. Загалом же завершення забудови комплексу передбачається у 2029 році, однак, звісно, строки дуже орієнтовні. Втім, саме на останні черги варто розраховувати спорудження школи, запланованої у дальній частині комплексу.

Статьи по теме
Будконтроль
ЖК Теліги, 25: чергова спроба висотки на Дорогожичах

Довгобуди оживають — це однозначно позитивна тенденція останніх років, коли девелопери не бояться займатися давніми об’єктами, що десятиліття і більше…

18 / 11 / 2019

Будконтроль
ЖК Urban Park: тренды и вопросы урбанизации на Лесной (+ВИДЕО)

В центре внимания «СтройКонтроля» на 3m2 — амбициозный ЖК Urban Park у метро «Лесная», который возводит компания «УКРБУД». Ревитализация промзоны,…

15 / 08 / 2018

Будконтроль
Дом рядом с крупным торговым кластером: все нюансы строительства ЖК «ЛаЛаЛенд» в Берковцах

Появлением новых огромных жилых кварталов там, где еще недавно были пустынные незаселенные территории, киевлян уже не удивишь – большие комплексы…

16 / 04 / 2018

Будконтроль
Попытка № 3. Как старый недострой на Оболони превратился в Tesla house

Жилой массив Оболонь на сегодня считается одним из самых престижных в городе, а поскольку строить здесь уже почти негде –…

29 / 07 / 2016