Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru

ЖК Olympic Park: висотки на території вишу на Харківській площі

25.05.2021

Артем Сіренко

Дарницький район Києва продовжує лишатися одним з найпопулярніших для будівництва нових висотних житлових комплексів — за рахунок наявності метрополітену і певного уособлення як «нового міста» з новими висотками, що досить популярно серед приїжджих орендарів. Близькість до підземки часто навіть залишає «за дужками» відсутність парків, переповненість шкіл та дитсадків, нерозвиненість іншої інфраструктури — лише б швидко дістатися центру міста, де є робота.

3m2 вже писав про ЖК Terracotta, що будується у 5-му мікрорайоні Харківського масиву: його планували здати цієї весни, але наразі заселення суттєво відкладається. Схожа ситуація і з ЖК Olympic Park, що будується поруч: затримки введення в експлуатацію, ще й досі не вирішене питання з цільовим призначенням землі, адже будується комплекс на землях освітньої установи. Які перспективи завершення комплексу — досліджував цього разу 3m2.

Місцезнаходження: на площі-розвязці

Будівництво ЖК Olympic Park здійснюється, як вже згадувалося, у 5-му мікрорайоні Харківського масиву — у трикутному кварталі, який утворюють проспект Бажана, Харківське шосе та вулиця Чернігівська (остання досі у стані «будмайданчику»). Всередині кварталу вздовж території комплексу також проходить вулиця Горлівська — точніше, траса вулиці, адже ані дороги, ані тротуарів тут практично немає.

Безпосередньо будмайданчик — частина території київського філіалу Одеської юридичної академії: вуз, що від початку був Міжрегіональним центром перепідготовки військовослужбовців, звільнених в запас, зараз — Інститут інтелектуальної власності. Освітній комплекс пережив реконструкцію і зараз має перед головним входом з боку Харківського шосе невеликий ошатний сквер з фонтаном. Власне, це єдина зелена зона в пішій доступності, і як у майбутньому ділитимуть її молоді мами з дитячими візками та студенти-юристи — окреме питання. Поки ж хвіртка від ЖК у сквер відкрита.

Доступ до громадського транспорту майже ідеальний — вхід до станції метро «Бориспільська» знаходиться всього у 350-ти метрах від найближчої секції комплексу. Шлях пішки — через наземні переходи в кінці Харківського шосе, безпосередньо біля виходу з метро «зебра» розташована невдало — люди зазвичай переходять далі, тож варто бути обережними. «Прогулянку» вздовж проспекту Бажана повз АЗС складно назвати приємною, але відстань невелика.

Станція передостання на зеленій лінії, тож проблем з посадкою навіть у «найлютішу» ранкову годину пік тут не очікується. Власне, якщо користуватися саме метрополітеном, з цієї причини краще обирати помешкання ближче до кінцевих станцій. Є і місцеві автобуси, і маршрутки — Харківським шосе можна дістатися Дарницького вокзалу і різноманітних закладів району.

Для автомобілістів Харківська площа — не найприємніше місце, адже тут проспект Бажана «впирається» у світлофори, так само як і завантажені Харківське шосе і Бориспільська траса. Вже друге десятиліття мова йде про будівництво тут розв’язки, втім проєкт виявився надто дорогим (три рівні з кількома естакадами), КМДА просила гроші в Уряду ще у 2018 році, але не отримала.

Існував ще масштабний проєкт будівництва естакади і хмарочоса посеред площі, однак у 2014 році місто повернуло собі землю — власне, територію всередині величезного кола. Наразі нових новин щодо планів зі спорудження розв’язки немає вже кілька років.

Ситуація зі школами та садочками складна — доводиться розраховувати на збудовані ще за радянських часів заклади на Харківському масиві, хоча справді у пішій доступності є і ліцеї, і дитячі садки. Торгової інфраструктури поки обмаль — однак у самому ЖК Olympic Park на перших поверхах передбачено досить великий торговельний центр.

З південного боку проспекту Бажана вже з десятиліття анонсується будівництво великого ТРЦ на березі озера Вирлиця. Тож поки сфера обслуговування концентруватиметься безпосередньо у ЖК Olympic Park, і власний ТЦ слугуватиме і певним громадським центром для навколишніх житлових комплексів.

З «неприємних» сусідів можна назвати Бортницьку станцію аерації водоканалу — в окремі дні можна відчути не найприємніші запахи звідти. Знову ж вже, певно, десятиліття міська влада анонсує реконструкцію станції із залученням японських коштів, однак реальних робіт ще не почалося, а триватимуть вони кілька років.

Що будують: секції, будинки, планування

Відповідно до генерального плану ЖК Olympic Park, комплекс має складатися з трьох 28-поверхових будинків, поєднаних спільним стилобатом, всередині якого розмістяться торговельний центр і паркінг, а на даху — прибудинкова територія з дитячими майданчиками. Загальна кількість квартир — 1250.

Наразі будується перший 5-секційний будинок, найближчий до станції метро «Бориспільська». Перша та друга секції практично готові (принаймні ззовні), третя секція ще не будується — тут треба знести існуючу будівлю комплексу юракадемії, — у четвертій секції будується каркас (готово понад 15 поверхів), а п’ята секція, єдина доступна для інвестування — на стадії котловану.

Також досить високий рівень готовності торговельного центру, що примикає до першої та другої секції, — тут вже ведуться підготовчі роботи до заселення магазинів. Продовження стилобату, де має бути паркінг, напевно, будуватиметься разом з іншими секціями, однак коли це буде — невідомо. Паркомісця для інвестування поки не пропонуються. Вхід до житлових поверхів буде влаштовано через «прибудинкову» територію на даху стилобату.

Технологія будівництва звична для таких будинків: монолітний каркас (висота стель 2,8 метри від підлоги до стелі, заповнення стін — газоблок, утеплення — мінеральна вата. Вікна — під стелю, тож від підвісної стелі доведеться відмовитися, та й ручки відкривання вікон зависоко. Комунікації у ЖК централізовані, опалення власною газовою котельнею (на другій секції), водночас у самих квартирах, зважаючи на висотність, газу не буде. Ззовні будинку є спеціальні корзини для кондиціонерів.

Перша-друга та четверта-п’ята секції спарені — тобто за проєктом мають спільний коридор, куди виходить на типовому поверсі по 11-12 квартир у кожній секції, переважна більшість планувань на поверсі — студії. В кожній з секцій — лише по два вантажопасажирські ліфти, що може спричинити тривале очікування у «години пік». При цьому комплекс позиціонується у комфорт-класі.

Всі планування є досить традиційні, з прямокутними приміщеннями, відкритих балконів немає, а лоджії є досить умовними через монолітно-каркасну технологію будівництва. Однокімнатні планування передбачено площею 24–64 кв. м, тобто включаючи як невеликі смарт-квартири, так і просторі студії. Найменші планування у 24-33,8 кв. м мають єдиний простір житлової кімнати з кухонним кутком, санвузол та окремий коридор, у деяких плануваннях є гардеробна кімната (або досить великий коридор з чималим місцем для шафи-купе), а також лоджія.

Найменша класична однокімнатна квартира з окремою кухнею має площу 44 кв. м. У більших варіантах з’являються ніші під шафи-купе у коридорах, гардеробні кімнати, лоджії, є і дворівневі варіанти однокімнатних квартир — на першому поверсі кухня і лоджія, на другому — спальня.

Двохкімнатні планування представлені у варіантах 58-103 кв. м. Найменше планування у 58 кв. м — класична квартира з окремою кухнею, невеликою спальнею і більшою вітальнею, де всі ці приміщення мають власні вікна. Частина ж двокімнатних планувань має кухні без вікон при більш просторих кімнатах. У значній частині планувань є гардеробні кімнати. Є також дворівневі варіанти двокімнатних квартир.

Трикімнатні планування є у варіантах 85-121 кв. м, втім наразі доступні від 97 кв. м. Тут вже планування більш класичні — кухні з вікнами, кімнати і кухні практично однакові, за виключенням наявності або відсутності лоджій, в тому числі і у дворівневих варіантах. Так само як і для 5-кімнатних квартир у 158,9–191,26 кв. м. Різниця площ досягається також за рахунок архітектури будинків — характерних виносів.

Документи: земля для освіти та забудовник Status Group

Замовником будівництва ЖК Olympic Park є державний вищий навчальний заклад Національний університет «Одеська юридична академія», підпорядкована Міністерству освіти та науки України, основним видом діяльності якого є вища освіта. Співпраця вузу з забудовником є досить типовою – вуз надає землю (у даному випадку під забудову йде «старий» стадіон та кілька допоміжних будівель), натомість забудовник здійснює будівництво гуртожитку та облаштування нового стадіону.

Земельна ділянка була виділена Юракадемії рішенням Київради від 14 липня 2011 року № 744/6131 — «для будівництва, реконструкції з подальшими обслуговуванням та експлуатацією будівель і споруд на Харківському шосе, 210 у Дарницькому районі м. Києва». Ділянку з кадастровим номером 8000000000:90:168:0001 площею 5.7072 га за рахунок земель, що раніше були виділено Київському геологорозвідувальному технікуму.

Відповідно до Публічної кадастрової карти Державного земельного кадастру земельна ділянка, на якій розташовані як навчальні корпуси, так і будівельний майданчик, наразі перебуває у комунальній власності й має цільове призначення «Освіти для будівництва, реконструкції з подальшими обслуговуванням та експлуатацією будівель і споруд».

Окремо пунктом 8 у рішенні Київради зазначено: «Попередити землекористувача, що використання землі не за цільовим призначенням тягне за собою припинення права користування нею відповідно до вимог статей 141, 143 Земельного кодексу України». У пункту «ґ» статті 141 зазначено, що підставами припинення права користування земельною ділянкою є використання земельної ділянки не за цільовим призначенням, а у пункті «а» статті 143 — що примусове припинення прав на земельну ділянку здійснюється у судовому порядку у разі використання земельної ділянки не за цільовим призначенням.

Забудовником ЖК є ТОВ «Статус Буд-Преміум», що входить у девелоперський бренд Status Group, який також будує ЖК «Поділ Плаза» на вулиці Глибочицькій, а також ЖК «Рівьєра» біля метро «Славутич» та «Статус Град» на Позняках.

У ЖК «Поділ Плаза» був заявленій термін завершення будівництва першої черги на кінець 2018 року, натомість сертифікат ДАБІ отримано наприкінці 2020 року. ЖК «Статус Град» введено в експлуатацію, ЖК «Рівьєра» — частково (перші будинки).

Будівництво ЖК Olympic Park здійснюється на підставі містобудівних умов та обмежень, виданих у серпні 2018 року, та дозволу про будівництво третього класу наслідків, відповідно до дозволу тут здійснюється «будівництво спортивно-оздоровчого комплексу з торгівельними приміщеннями, об’єктами соціального призначення в складі багатофункціонального комплексу».

Як заселитися: умови інвестування та строки введення в експлуатацію

Оформлення інвестування здійснюється шляхом укладання договору куплі-продажу майнових прав із забудовником ТОВ «Статус Буд-Преміум», наразі доступною є лише п’ята секція (на стадії котловану), яку передбачається завершити у четвертому кварталі 2022 року. Розстрочка можлива на всі квартири, окрім студій, на строк до 18 місяців з першим внеском від 30 відсотків. Залишок виплачується з перерахунку викуплених квадратних метрів по поточній нефіксованій ціні.

Від початку будівництва, яке «стартувало» на початку 2018 року, передбачалося здати в експлуатацію першу секцію у другому кварталі 2019 року, другу — у четвертому кварталі 2019 року, а четверту — у четвертому кварталі 2020 року. Видавати ключі інвесторам у першій секції справді розпочали на початку 2020 року та надавати допуск для проведення ремонтних робіт, від того моменту почали нараховувати квартплату.

На момент публікації матеріалу перша пускова черга введена в експлуатацію, хоча заселена вона була ще до вводу.

Четверту та п’яту планують на четвертий квартал 2022 року. Обслуговування комплексу наразі здійснюється компанію забудовника, з введенням в експлуатацію всіх будинків можливе створення ОСББ.

Житлові комплекси на завершальних стадіях будівництва багатьом здаються більш надійною інвестицією, аніж на етапі котловану. Будинки вже збудовано, залишилося «зовсім трошки» — владнати справи з …

Перенесення строків завершення будівництва житлових комплексів в експлуатацію – поширена практика серед забудовників, це скоріше правило, а здача в строк – виключення. 3m2 розібрався в …

Статьи по теме
Новини
Київ з 1 листопада запроваджує локдаун

У Києві з 1 листопада запровадять локдаун через поширення коронавірусу. Про це повідомив мер Віталій Кличко. Оголосити Києв червоною зоною…

28 / 10 / 2021

Передмістя
Житлові комплекси сhild-friendly: 5 новобудов передмістя

Школа та дитячий садок, центр розвитку, різноманітні гуртки, спортивні та ігрові комплекси, всілякі локації для спільного сімейного відпочинку, безпечні двори…

28 / 10 / 2021

Новини
Ремонт у квартирі. Скільки коштують основні роботи

З початку року і до середини жовтня 2021 року українці активно робили ремонти: попит на послуги фахівців з ремонтних та…

28 / 10 / 2021

Новини
«Патріотика на озерах». КМДА підтримала новий проєкт парку поряд, де зелена зона зменшується удвічі

Влада Києва анонсувала будівництво парку біля озера Тягле в Дарницькому районі (у районі забудови скандальної «Патріотика на озерах») протягом двох років. З…

28 / 10 / 2021