Онлайн-журнал про новобудови Києва та області

ru

ЖК SkyCity у Борисполі: висотки замість садиб у центрі

11.01.2022

Артем Сіренко

Бориспіль важко назвати лідером серед передмість з житлового будівництва. Хоча з кожним роком нових житлових комплексів тут все більше, але зовсім не так, як в Ірпені чи Софійській Борщагівці. Однак, близькість аеропорту, єдиний український автобан — Бориспільська траса та відносна близькість зеленої лінії метрополітену роблять це місто з населенням понад 60 тисяч, на перший погляд, одним із привабливих варіантів життя у передмісті столиці. 3m2 цього разу аналізував ЖК SkyCity — житловий комплекс у самому центрі Борисполя.

ЖК SkyCity
ЖК SkyCity

Місцезнаходження: «тихий центр» по-бориспільськи

Будівництво ЖК SkyCity здійснюється по вулиці Європейській, 16 — всього за 450 метрів до вулиці Київський шлях — головної в місті. І тут самий центр міста — і міська рада та суд на центральні площі, і торгові центри, і базар, і безліч невеликих магазинів. Ще двісті метрів — центральний парк, чимала частина якого, втім, забудована кафе та ТРЦ, за парком — міський стадіон.

Але це все — на Київському шляху, а вулиця Європейська лишається досить тихою з невеликими магазинчиками, храмом, радянськими багатоповерхівками та залишками садибної забудови. Власне, будівництво ЖК SkyCity здійснюється на місці садибної забудови — ще у 2015 році тут розташовувалося кілька невеликих будиночків. А у кількох садибах, де заплановано другу чергу четвертого будинку комплексу, досі проживають «старі» мешканці.

У кількох садибах, де заплановано другу чергу четвертого будинку комплексу, досі проживають «старі» мешканці

Розташування в центрі означає і близькість до соціальної інфраструктури — лікарня, кілька шкіл, дитячі садочки досить близько, і на відміну від нових районів, тут можна говорити про пішу доступність і не таку переповненість, як у передмістях, що є лідерами нової забудови. Не так далеко від ЖК SkyCity і кінцева маршруток до Києва — десь метрів 700. Втім, якщо обирати Бориспіль як місце проживання, працюючи в столиці, варто ретельніше розібратися у транспортних питаннях.

На перший погляд, Бориспільська траса — найкраще сполучення передмістя зі столицею. Але фактично затори на Київському шляху у Борисполі — буденність вже давно. Хоча частину вулиці ближче до столиці реконструювали (тут було 4 смуги — стало 5, середня смуга — для очікування лівих поворотів, що дещо покращило ситуацію), проїзд через Бориспіль лишається привабливішим для транзитного транспорту, аніж неочевидна для водіїв окружна північніше міста. У Києві ж на водіїв очікують затори на проспекті Бажана і Південний міст з майже постійними ремонтами.

Маршрутками з Борисполя можна дістатися до станцій метро «Бориспільська», «Вирлиця», «Харківська» та інших зеленої лінії — й уникнути принаймні столичних заторів. Втім, вартість проїзду у маршрутках, напевно, найвища з усіх передмість. З Борисполя до «зеленого» метро проїзд коштуватиме 32 грн, а до «червоної» станції «Лівобережна» — аж 44 гривні. Якщо доведеться продовжувати подорож у підземці, то додамо і цей тариф (мінімум 6,5 гривні, але ось-ось може зрости до 12-20 грн).

Теоретично ще однією альтернативою може бути приміська електричка, хоча час подорожі від Борисполя до «Київ-Пасажирського» займає годину, тут заторів не буває. Відстань до вокзалу — 3 км: тут або під’їжджати місцевими автобусами з тарифом 10 грн, або велосипедом/електросамокатом (який залишити ніде), або пішки понад пів години… Та й потяги у Борисполі вже переповнені пасажирами більш далеких передмість, а коли тут буде давно обіцяний «Сіті Експрес» — невідомо.

Що будують: будинки, технології, планування

ЖК SkyCity складається з чотирьох будинків, які знаходяться на різних стадіях, загалом тут передбачено 1120 квартир. Перший 11-поверховий двосекційний будинок на 150 квартир було офіційно введено в експлуатацію у III кварталі 2019 року. Другий 5-поверховий будинок здано в експлуатацію у квітні 2021 року, наразі тут уже проживає кілька сімей, однак переважно триває облаштування помешкань.

Другий 5-поверховий будинок здано в експлуатацію у квітні 2021 року

Третій будинок знаходиться на стадії завершення будівництва «коробки»: цегляні стіни вже завершено на всі 10 поверхів і до кінця року мають перекрити дах. Четвертий будинок передбачається також 10-поверховим, і складатиметься з двох черг — першої фасадної (вздовж вулиці Європейської відразу за вже колишнім офісом продажів, вже забито більшість паль) і другої, на місці кількох садиб, які ще не знесено.

Технологія будівництва — стіни з силікатної цегли і бетонні перекриття, утеплення пінополістиролом з поясами безпеки з мінеральної вати та зовнішня штукатурка. У четвертому будинку передбачаються панорамні вікна, централізоване опалення (дахова котельня — попередні черги з індивідуальними газовими котлами) з лічильниками тепла. При здачі квартир інвесторам передбачено встановлення досить надійних дверей, розводка системи опалення, встановлення лічильників.

Технологія будівництва — стіни з силікатної цегли і бетонні перекриття

Територія ЖК SkyCity відкрита, більшу частину двору наразі займає відкрита автостоянка. Паркінг не передбачався ані в першому проєкті комплексу, ані при подальших змінах — виключно відкриті майданчики на прибудинковій території. Неподалік розташовано гаражний кооператив, однак враховуючи перспективи забудови, зберігання власних авто для мешканців з часом може бути проблемою, наразі двір вже повністю зайнято машинами.

Наразі двір вже повністю зайнято машинами

ЖК SkyCity позиціонується у економ-класі, що відобразилося на плануваннях. Перший будинок комплексу має на типовому поверсі по 7 (друга секція) або 8 (перша секція) квартир, з одним ліфтом на секцію і парою комор на поверх. У першій секції були передбачені лише однокімнатні квартири (34,5-51 кв. м), у другій вже були і двокімнатні (54-60 кв. м). Планування — досить класичні, з прямокутними приміщеннями і невеликими санвузлами, значна частина — з досить просторими коридорами. У другій секції першого будинку планування більш різноманітні — наприклад, є однокімнатні квартири з досить великими балконами, які, однак, виходять практично «вікна в вікна».

План другої секції

Другий і третій будинки було спроєктовано з більш просторими квартирами. Тут вже можна обрати і двокімнатні площею 70-74 кв. м і навіть трикімнатні у 99,65 кв. м. Втім, окрім одиничних великих планувань третього будинку (та окремих переуступок), наразі доступно для інвестування (точніше бронювання) доступним є перша черга четвертого будинку. Вона являє собою «здвоєну» секцію: у спільний під’їзд спускається два ліфти, на поверсі в обидва боки від ліфтового блоку відходять лінійні коридори з окремими дверима, в кожен з яких виходить по 6-7 квартир.

Планування — переважно компактні, загалом з 13 квартир на поверсі 6 — смарт-квартири по 33,7-33,9 кв. м, чотири — повноцінні однокімнатні квартири у 39,9-49,4 кв. м, а також три двокімнатних планування — у 56,4-62,3 кв. м. У більших плануваннях передбачено ніші для шаф-купе у коридорах та невеликі гардеробні кімнати, у плануванні 57,6 кв. м заплановано гардеробну кімнату-нішу у спальні. Санвузли всі — суміщені, навіть у двокімнатних квартирах.

Цікаво, що перший будинок комплексу будувався з титулом «Будівництво житлового комплексу з торговими приміщеннями та дошкільним навчальним закладом комбінованого типу (ясла-садок) з денним перебуванням дітей від 100 до 160 місць за адресою м. Бориспіль, вул. Червоноармійська, пров. Новий, вул. Франка, вул. Нова (будинок № 1), черга І» (вулицю Червоноармійську було перейменовано на вулицю Європейську). Однак фактично вбудовано-прибудовані приміщення зараз займають косметичний салон, медцентр, «Нова пошта», алкомаркет, а частина площ вільні.

Вбудовано-прибудовані приміщення зараз займають косметичний салон, медцентр, «Нова пошта», алкомаркет, а частина площ вільні

Документи: історія проєкту, земля і забудовник

ЖК SkyCity — не перший проєкт забудови цієї території. Ще у 2013 році тут почали будувати ЖК «Вегас», який передбачався набагато масштабніше: 12-секційний П-подібний будинок і ще один двосекційний всередині двору, всі висотою у 9 поверхів, кутові секції — з декоративними башточками. Тоді встигли закласти фундамент кутового будинку (став першим будинком ЖК SkyCity), все передбачалося завершити до кінця 2014 року, але не вийшло через ситуацію в країні.

Під будівництво комплексу було викуплено кілька приватних садиб, відповідно територію «зшито» з кількох земельних ділянок, що від початку мали цільове призначення, ідентичне з сусідніми, — «02.01 Для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)». Втім, ділянки, на яких вже зведено будинки, мають відповідне цільове призначення — «02.03 Для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку Для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку», як і частина ще існуючих садиб, що йдуть під знесення.

На сайті Бориспільської міської ради опубліковано детальний план території 2017-го року, обмеженої вулицями Бежівка, Київський Шлях, Європейська в місті Борисполі, згідно з яким передбачається багатоповерхова забудова по всьому кварталу, обмеженому вулицями Європейською, Новою, Нижнім Валом, а також існуючою забудовою. Тож «освоєння» територій старих садиб, певно, продовжиться, а зміна цільового призначення земельних ділянок має правові підстави.

Замовником будівництва виступає ТОВ «Будівельна компанія «Вегас Буд», генеральний підрядник — ТОВ «Аструм Білдинг Компані». Відповідно до договору майнових прав, який укладає інвестор, ТОВ «Аструм Білдінг Компані» уклало у вересні 2016 року договір про комплексну забудову з ТОВ «Будівельна компанія «Вегас Буд». Після паузи у будівництві та зміни бренду дозвільні документи були оновлені.

Так, наразі містобудівні умови та обмеження видано 23.10.2018 №04-11/24, змінені у 2019 році. Дозвіл на виконання будівельних робіт №КС 112200300605 від 30.01.2020 у вересні 2020 року) передбачає нове будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями по вул. Нова, 16 та Європейська, 14-а в м. Бориспіль, Київської області, за класом наслідків СС2.

Будівельний паспорт ЖК SkyCity

Як заселитися: договори, строки і розстрочки

Інвестування у ЖК SkyCity здійснюється шляхом укладання двох взаємопов’язаних договорів. Перший — купівлі продажу дериативного контракту (форварду) з Акціонерним товариством «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Альянс», в інтересах якого діє Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Ел.Ді.Ассет Менеджмент», своєю чергою від імені та за рахунок якого діє Інвестиційна фірма — Товариство з обмеженою відповідальністю «БТС Брокер». Другий договір — купівлі-продажу майнових прав на квартиру, за яким продавцем виступає Товариство з обмеженою відповідальністю «Аструм Бідінг Компані».

Очікується, що укладання таких договорів для інвестування у четвертий будинок стартує навесні 2022 року, поки ж можна укласти договір бронювання житлового приміщення (квартири) з ТОВ «Аструм Білдінг Компані» (у договорі зазначено об’єкт будівництва, замовник будівництва — ТОВ «БК Вегас Буд», яким перебачено передача інвестором завдатку та укладання в подальшому зазначених вище договорів.

Забудовником передбачено розстрочка при інвестуванні четвертого будинку на строк до 24 місяців (почнеться знову ж весни — коли почнуть укладати договори деріативу та купівлі майнових прав), з першим внеском від майже 50%, здорожчання — на 1 тисячу грн на кожному квадратному метрі (прив’язка до курсу долара США — виплати розраховуються у цій іноземній валюті).

Умови розтермінування

Строки здачі в експлуатацію забудовником від початку озвучувалися досить оптимістичні. Так, перші анонсовані терміни здачі першого будинку — кінець 2017 року (тоді привабливості додавала розстрочка на 4 роки), потім було перенесення на 2018, 2019 роки… Другий будинок анонсувався на третій кварталі 2019 року, третій та четвертий будинки — на кінець 2019 року. Тобто, затримка здачі першого будинку фактично склала два роки, другого – трохи менше двох років, а фактично — стільки ж.

Така практика зберігається і зараз. Третій будинок наразі обіцяють здати у першому кварталі 2022 року, хоча наразі практично готова лише «коробка» і встановлено кілька віконних рам. Для інвестування у третьому будинку ще кілька квартир великих площ, переважно ж пропонуються переуступки від інших інвесторів. Четвертий будинок анонсується здати наприкінці 2023 — початку 2024 року, що наразі видається досить реалістичним.

Затримка здачі будинків — близько двох років

Обслуговує вже заселені будинки власна сервісна компанія, втім забудовник заявляє про можливість створення у нових будинках ОСББ. Оцінки якості сервісу різняться, але на даху першого будинку з’явилася станція мобільного зв’язку, розміщення якої з мешканцями не погоджували.

Київ з кожним роком стає все більш «житловим» містом: у багатьох районах, які донедавна вважалися суто промисловими або ж де житло було скоріше винятком — …

Статьи по теме
Будконтроль
ЖК Svitlo Park: первісток житлових Видубичів

Київ з кожним роком стає все більш «житловим» містом: у багатьох районах, які донедавна вважалися суто промисловими або ж де…

06 / 12 / 2021

Будконтроль
ЖК Навігатор-2: південний Мінський масив зростає шаленими темпами

Ревіталізація промислової зони між Оболонню та Пріоркою триває — фактично, Мінський масив «розповзається» на південь, перетворюючись на новий потужний житловий…

02 / 11 / 2021

Будконтроль
OK’LAND: велике ущільнення на Севастопольській площі

Солом’янський адміністративний район Києва офіційно вважається найбільш густонаселеним, хоча насправді тут переважно невисока ще радянська забудова, і такий статистичний казус…

06 / 10 / 2021

Будконтроль
ЖК «Молодість» в Ірпені: новий квартал в заплаві річки

Наразі все більшого поширення набуває критика висотної забудови, в протилежність якій наводиться більш комфортна висота будинків у 5-7 поверхів. У…

25 / 08 / 2021